Přejít na obsah

Převodovka - výměna oleje


MIKO

Doporučené příspěvky

Ako som uz pisal vytieklo 1,5l nalial som 1,7.

Bol som na dovolenke v Chorvátsklu a zlepšenie bolo az po ubehnutí cca.1000km.

(Pred vymenou problém v zaradeni 3 rychlosneho stupna , tuhe radenie pri teplom motore pz.za studena to bolo O.K.)

Zlepsenie neskutocne !!!

Mám motor ALH 66kW najazdene 150000km ale bude to asi to isté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

octavia TDI-81kw

za ten 17 kluc si dal 154kč? ja pockam kym pride kamos mechanik z chorvatska a dam mu to vymenit... kolko oleja ti vyslo z prevodovky? odmeral si to? inac po 250 000km nevyzeral ten olej az tak zle ;)

jj sléval jsem to do 1.5Lflašky a ta byla plná a + 1dcl.jj 154kč vyšel nevím jestli by se dal sehnat levnějc ;) jinak nevím jestli ten olej byl původní ale podle netklých zátek myslím že ano..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
mám octavku 1.9 tdi,4x4,66kW, kzeré číslo je z obrázku jako vypouštěcí šroub a který napouštěcí (myslím si že 5)

post-22323-1259934084_thumb.jpg

Už som to tiež menil, ale ta fotka je fakt nejak otočená. Na fore som našiel manuál: http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=73071. Tie šróby - vypúšťací a dolievací sú rovnaké, ide tam na obidva inbus kľúč 17. Keď sa postavíš v jame pod auto (tvárou k zadnej časti auta), tak vypúšťací na prevodovke je len jeden inbus a z tvojho pohľadu na pravej strane na boku prevodovky je taký istý inbus 17 čo je kontrolný a cez ten tam aj ten olej naleješ. Samozrejme, že pred naliatím dáš späť vypúšťací šrób! :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem tě dobře pochopil, tak musím pak sundat levý přední boční plast, který kryje bok převodovky. Chápu to správně ? Fotka by byla nejlepší.

No ak tam na ľavej strane máš nejaký plast tak asi hej. Mne stačilo dať dole spodný kryt motora. Odfotil som ti z knihy návod na výmenu:

post-13870-1259955814_thumb.jpg

post-13870-1259955849_thumb.jpg

Neviem či som ti týmto pomohol. Ja som to pri výmene nefotil, ale chystám sa urobiť kontrolu množstva oleja, tak potom prípadne dám aj foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za fotky chlapi , ale pořád nikde nevidím ten vypouštecí šroub

červená šipka-dle vašeho návodu by zde měl být někde vypouštěcí šroub, nikde však na obrázku není, toto je levá přední část vozidla krytá plastem

zelená šipka-dle mne je toto nejnižší část převodovky a proto tímto otvorem by mohl vytéct olej

post-22323-1259957250_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za fotky chlapi , ale pořád nikde nevidím ten vypouštecí šroub

červená šipka-dle vašeho návodu by zde měl být někde vypouštěcí šroub, nikde však na obrázku není, toto je levá přední část vozidla krytá plastem

zelená šipka-dle mne je toto nejnižší část převodovky a proto tímto otvorem by mohl vytéct olej

post-22323-1259957250_thumb.jpg

nikdy nepovoluj nic mimo toho co si označil 5tkou jinak si v pruseru ta 5ta je kontrolní šroub vypouštěcí je dole nevo dole z boku nevybavim si to nedělal sem to ani nepamatuju budu měnit na svý octavii ale až v týdnu možná ke konci roku pak zkusim když nezapomenu dát fotku je to na 17 imbus tak hledej takovej šroub jako je ta 5tak na tvý fotce ale jinde po převodovce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dnes vyměnil, nalil jsem tam valvolina gl-4 75W/90, nápustný a výpustný šroub mi je jasný, výpustný šroub převodovky mám označen jedničkou, ale jelikož mám 4x4 tak jsem si všimnul ještě jednoho imbusu viz. fotka , CO TO JE ZAČ ?? mám to označené otazníkama.

post-22323-1260461919_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dnes vyměnil, nalil jsem tam valvolina gl-4 75W/90, nápustný a výpustný šroub mi je jasný, výpustný šroub převodovky mám označen jedničkou, ale jelikož mám 4x4 tak jsem si všimnul ještě jednoho imbusu viz. fotka , CO TO JE ZAČ ?? mám to označené otazníkama.

post-22323-1260461919_thumb.jpg

nikdo nic ? Nenašel jsem nápustný šroub od šroubu co mám označený otazníkama, prohmatával jsem to nahoře nad ním, koukal jsem přes zrcátko a ani z boku nikde není nápustný. Jsou náplně společné s převodovkou nebo to je oddělené ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...