Přejít na obsah

Fabia 1.9 TDI PD 74 kW - motorový olej + filtr


Doporučené příspěvky

Nazdar lidi,

Koupil jsem octavii 1 motor 1.9 Tdi 66kw v combi a chystám se měnit olej plus všechny filtry může mi někdo poradit kde se nachází palivový a kabinový filtr? olejový a vypouštěcí ventil snad najdu ale pro jistotu taky :) jinak tam chci nalít shell Helix ultra 5w40 našel jsem 5litrů za 800 plus sada všech filtrů vyjde s poštou na necelých 1000 kč díky moc za rady popř.fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

cucox: může, ale proč ho tam chceš dávat? optimum je 5W40 505.01....507.00 se ve vioskozitě 5W40 nedělá, nejčastěji bývá ve viskozitě 5W30, kdy je olej dost řídký a je větší pravděpodobnost že se bude ztrácet....navíc cena 505.01 je jinde a ještě k tomu Castrol nic moc pane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

četl jsem že by se měly použivat nejlip oleje bez dpf skubina b02 nebo tak nějak to je.. ale myslim že i tak nic nezkazíš.. no hodně lidí lije mobil tak asi bude dobry.. no nekteří tvrdí že s castrolem se rychleji opotřebovavaji vačky atd.. ale nevim jestli to neni kec.. když se dodržuji intervaly tak by to mělo byt ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

5W30 jsou oleje pro long life ne? To bych tam vůbec nelil. Olej může bejt kvalitní jak chce, ale čim dýl tam bude a čim víc km najezdí, tim víc degraduje. Já jsem jednoznačně za 5W40 a osobně jsem teď přešel z Edge Turbodiesel na Valvoline Durablend Diesel. A jelikož jezdim dost ve městě, nastavuju si interval výměny na 12 tisíc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale kdyz sem u toho kde kupujete oleje? vim,ze overeny web je treba oleje.cz,ale tam to je sakra drahe. a takovy ti obchodnici na aukru to maji zase  podezrele levny slysel sem,ze se hodne falsuje u znacek SHELL,CASTROL atd.

do PDcka bych nerad nalil nejaky shit,ale zase ze bych chtel dat za vymenu dltru a 4,3 l oleje 2 tis to ne:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud by bylo baleni 5 litru nejaky znackovy 5W40 co patri do PD do 800 i s postou bylo by to fajn,ale je to podezrele,kdzy  shop jako oleje.cz maji podobne oleje za cenu o 20% a vic draz. nereknu autodily tam maji uplne mimo baleni za 1500 apod.a co olejak? cena se u origa s kvalitou jakom je UFI MANN apod moc nelisi mozna je lepsi vzit skodovku ne?kdo je pro ne vubec vyrabi?

Editováno: , autor: ondikTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Neviem aký mám teraz olej a nemám to nikde na žiadnom štítku napísane...

Už som preštudoval asi 50stránok/fór a skoro nič som sa nedozvedel všetko ma svoje výhody a nevýhody, každý radí niečo iné...

 

Mám 1.9TDI r.v. 2001 156tis. km

 

5W či 10W???

(ževraj radšej 10W je hustejší a keď neviem čo som tam mal tak to nespraví v motore bordel ako 5W - informácia z fóra)

 

pri použití 10W mi bude žrať menej oleja ako pri 5W?

 

5W lepšie maže a zníži spotrebu ako 10W??

 

Ďakujem za radu.

 

edit:

teraz jazdím dosť v meste, ide zima...starší motor (2001)

Editováno: , autor: patrik.a
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

čaute borci, 

 

ďakujem Vám za predchádzajúce rady ohľadom výberu oleja. Lenže výmena ma nemilo prekvapila.

 

Rozhodol som sa zainvestovať do oleja Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40. Výmena oleja aj filtra prebehla bez problémov. Odvtedy ako som vzmenil olej mi stúpla priemerná spotreba z 4.9l na 6.5l čo je dosť veľký skok nemyslíte? Jazdím stále tie iste trasy ako doteraz. To som mohol kúpiť nejaký fejk olej za 20€. Čakal som od toho viac aj to že by nehučal tak motor ako teraz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pánové prosím o radu!

Mám F1 1,9 TDI PD 74Kw ATD QG0  najeto 193 tisíc. 

A dnes jsem náhodou zjistil že mi už 13 tisíc km od prosince 2012 běhá olej 
Starline 5W40 s normama: MB 229.3,VW 502.00,VW 505.00(1/97)

Takže ani 507 ani 505.01 :/ 

předchozí olej litý od 126 tisíc až do poslední výměny byl starline 5W30 s normou 507.00 ovšem bez 505.01

moje otázká zní: Jak velkou paseku mohl především poslední olej napáchat?

-ježděny spíše kratší vzdálenosti do do 200 km ale občas bylo motoru trochu naloženo...
Dochlazování turba po delší jízdě vždy...

Spoléhal jsem na to že mechanik tyto normy zná a nemusím je proto hlídat

auto motorově zatím ve zdánlivě bezproblémovém stavu.
Jak by se mohli projevit závady spojené se špatným olejem v praxi?

Díky za odpověď

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mám Fábia combi 1  1,9 Tdi  74 kW nabehaných 360 000 km bez jedinej závady na motore, len bežná údržba dávam VALVOLINE Durablend  Diesel 5W 40  505 01 doteraz výmena každých 15 000 km teraz idem znížiť na 10 000 - 12 000km

 

 

Nové normy olejů VW

 

Oleje s normou VW 504 00 jsou určeny pro benzínové motory a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 501 01, VW 502 00, VW 503 00, VW 503 01.
Oleje s normou VW 507 00 jsou určeny pro naftové motory a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 506 00 a VW 506 01, pro pevný interval výměny i 500 00, 505 00 a 505 01.

Vozidla, která nemají LongLife výbavu, nesmějí být z technických důvodů LongLife motorovými oleji plněna! Jsou-li však přesto takovým olejem naplněna, nesmějí využívat interval prodloužené výměny oleje.

Podmínkou pro používání programu LongLife Service je používání speciálních motorových olejů podle norem VW.

 

 

Prebrané zo stránky  www.oleje.cz  všetko info sa dá najsť na tejto stránke aj hladanie oleja podlá značky alebo typu auta je to tam slušne rozobrané

 

 

Editováno: , autor: jan.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...