Přejít na obsah

1,4 16V 63 kW, opakovaný studený start


Doporučené příspěvky

No jen jestli v té aktualizaci není ošetřeno i něco jiného.(emise) Nevíte kdy vznikla ta nová sw verze? Mám Roomster vyrobený v dubnu 2015, tedy poslední roomstry a motory. Dělalo mi to v létě taky. V té době jsem měl najeto cca 3000km, takže žádné zanesené ventily, a klapky atd. Když jsem se ptal na tento problém v AS tak mi tvrdili, že o žádných problémech těchto motorů neví. (podle mne spíš nechcou řešit).

Tento motor už měl končit EU4 v roce 2010,jenže "bezporuchovýma" TSI ho museli ještě vrátit a přiškrtit na EU 5.To říkají každému,že neni žádný problém.Ale zajímavé je,že už mám 4x přehrávaný soft(vždy malé zlepšení,ale stále ne na 100%)...no ale vždy žádné problémy přece nejsou..?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chalani, taktiez mam problemy sso studenymi startmi v teplom pocasi...

Napadla ma taka vec... Nemoze to byt cisto palivovym systemom? Ze pri urcitej teplote sa

palivovy system zavzdusni, a odvzdusni sa az pri realnom vstrekovani? (medzitym vynechavanie motora alebo nenaskocenie vobec na prve pokusy...)

Chcelo by to pred predpokladanym problemovym startom vytiahnut vstrekovace paliva a sledovat ich chovanie pri startovani....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani :kol-26: je to ostuda škodovky -jako i mimo jiné problémy.Mám najeto cca 60tis.(od nova problém)závada nezjištěna v servise A dnes při -15 start na 6x .Vedle felícia 17 let stará 140tis najeto,víceméně skoro  žádný servis.A šla na první škrt.No,ale tak "na oko" řekli ze škodovky,že zas tak problémů neni(asi mají jiných mnohem více)motor neni v prodeji už,tak to nechce a nebude prostě nikdo řešit... :kol-43: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne pri -17°C motor bez najmenších problémov naštartuje a to je tam origo baterka, ale mám olej 0w-40. Sestra má 5w-40 a pri -15°C po dvoch dňoch státia jej motor na prvý krát chytil ale hneď zdochol na druhý krát naštartovala ale svietila olejnička. Tak to nechala a po hodine to naštartovala na prvý krát.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsme po návštěvě autorizovaného servisu. Motor CGGB 1,4 l 63kW, r.v. 9.2014. Po zadání VIN do systému sice žádná aktualizace nebyla, po připojení diagnostiky se přece jen něco našlo. Stará verze softwaru byla 6310, nová je 6541. Jestli se tímto řeší studené starty nebo něco jiného se nám nepodařilo zjistit. Prý u toho není popis, co konkrétního se řeší. Na přímý dotaz ohledně TPI 2042062 sice v systému byla o něm zmínka, ale nic víc.

post-34246-0-83006200-1456418578_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som bol na servisnej prehliadke po prvych 2 rokoch. Okrem prehliadky som im spomenul aj to, že som bol minulý rok v auguste u nich s týmto problémom a že škoda už ma na to opraveny SW. O nicom tam nevedeli, vraj nemaju na tu zavadu oficiálne riesenie. Bolo to v Qalt-e v Košiciach.

Editováno: , autor: PeterPrvy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme po návštěvě autorizovaného servisu. Motor CGGB 1,4 l 63kW, r.v. 9.2014. Po zadání VIN do systému sice žádná aktualizace nebyla, po připojení diagnostiky se přece jen něco našlo. Stará verze softwaru byla 6310, nová je 6541. Jestli se tímto řeší studené starty nebo něco jiného se nám nepodařilo zjistit. Prý u toho není popis, co konkrétního se řeší. Na přímý dotaz ohledně TPI 2042062 sice v systému byla o něm zmínka, ale nic víc.

A aktualizovali ste ten SW? Ak áno, tak pozoruješ nejakú zmenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja když byl na horach v roce 2012, to byly ještě mrazy -22 stupnu, nastartoval jsem denně na brnk.. rv 2011 cggb, leju vyhradně 5w40.. a olejnička mi nikdy po startu nesvitila.. jestli tvoje sestra nema spiš jinej problem..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No takze dami a pani.

 

Kedze sa oteplilo, dnes mam tohtorocny prvy neuspesny start na prvy pokus. Podmienky boli nasledovne:

 

Rano cca prijazd do prace o 5:00 s teplotou ovzdusia okolo 12 stupnov (nepametam si presne)

Vecer po 12h. smene start na parkovisku o cca 18:30 s teplotou 21 stupnov. No a co sa stalo? auto tocilo tocilo tocilo a nenaskocilo. Az na druhy krat naskocilo s chvilou nekludneho volnobehu.

 

Co som zatial vyskusal: Vyskusal som prehodit na skusku s ocovej Fabie 1 r.v. 2007 s motorom 1.2 HTP 47kw odvetravaci ventil nadrze N80 - diely su totozne s mojou Fabiou 1.4 16V 63kW / r.v. 6/2014 kod motora CGGB - EU 5. Podotykam, vsimol som si na ventiloch ze ja som mal znacku VALEO a ocova Fabia mala ventil zn. BOSCH (je tazsi a vyzera kvalitnejsie). 

Vyzera to tak, ze zatial bez uspechu. :(((((

 

Zajtra sa opytam v BOATE - skodovke ci nieje nejaka aktualizacia sw ako tu pisal tusim Pawou s postupom TPI 2042062. Uvidim ci tam pochodim, ked budem znovu bez uspechu planujem sa ozvat panovy Marekovy Mosnému z MMRacing - u na hlbkovu diagnostiku a riesenie problemu.

 

Chcem dodat ze moja Fabia je od novoty prerobena na LPG ale s plynom to nema nic spolocneho, auto prvy studeny start startuje VZDY iba na BENZIN.

 

Je este nieco co by ste mi mohli poradit v tejto danej problemytike??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dnes startoval studené auto když bylo venku teplo okolo 17 stupňů. Chytlo to v pohodě a napoprvé, ale je fakt, že jsem cítil že to nebylo úplně hladký. Volnoběh byl taky chvíli neklidnej, ale žádná divočina. To však dělalo i před rokem a nikdy jsem studený motor netočil víc jak 2 vteřiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...