Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.2 HTP?


martt

Doporučené příspěvky

Máme Fabii 2003 HTP 47 kW a už je kompletně nový výfuk. Ano, benzínu dělají nejvíc problémy krátké trasy a dlouhé stání bez pohybu, benzín víc kondenzuje vodu a tím pádem rychle zrezavý a uhnije cokoliv na výfuku. Je to normální jev benzínů, u TDI se tohle neděje, páč tam nekondenzuje voda a samotný výfuk je udělaný z pevnějšího materiálu, mám ten pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to já už musel měnit oba díly, nejdříve koncový to bylo tuším nějak kolem 180t km (udělala se díra okolo sváru při vstupu do tlumiče) a středový díl, tam mi doslova uhnila vstupní trubka do tlumiče ... to byl rachot, když soustava končila trubkou za vlnovcem :kol-46: . Jinak ten středový to už bylo kolem 220t km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal auto nejakú dobu garážované, výfuk odišiel až nedávno po 9 rokoch. Rovno vlnovec aj koncový tlmič - ten sa odpojil od ten rúry čo vedie do neho, ale nehrozilo že by odpadol. Je to nejakú dobu vymenené ale teraz je asi opotrebený aj ten stredný diel a trochu to poznať na hlučnosti.....

Inak známy čo mal Feldu a jazdil výhradne krátke trasy menil komplet výfuk asi 3x :)

Holt pri tých krátkych trasách tam vždy zostane nejaká voda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné, že ty krátké trasy jsou příčinou, protože ráno jedu 20km do práce a odpoledne 20km z práce, sice po dálnici, ale pořád je to jen  cca po 15 minutách.. Já bych se neozval, ale soused má Renault Thalia 2005, jezdí cca co já, a výfuk celý ok :-) :-) Ani jeden z nás negarážuje, a přítom Thália je starší a byla levnější o dost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Fabia 1.2 HTP 51 kW Combi-motor má ted najeto 7600km. 

 

Tak sem po výletě od ČB na slovensko do nízkých Tater ve dvou lidech.

 

Benzín tankovanej klasickej natural 95 u renomovaných čerpacích stanic.  Benzina a Shell.

 

Po okreskách jízda lehce nepředpisová 80-120 km/h, na slovensku zoufale nudné dodržování rychlosti v obci kvůli disciplinovaným slovenským řidičům.

 

Dálnice žádná.

 

A v Tatrách +/- 150 kilometrů škrabání a sjíždění kopců v serpentinách.

 

Točení motoru kolem 2500 ot/min bez ohledu na rady dispeleje maxidotu.

 

Docela časté brždění motorem se zařazeným rychlostním  stupněm tak aby se motor točil kolem 2500 ot/min.

 

Celkem najeto kolem 1450 km.

 

Spotřeba počítaná "ručně" jelikož nemam v autě funkci ukazatele spotřeby .

 

A číslo zní: 5.47 l/100km :)

 

To není zas tak špatný ne?..........   :kol-47:

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je krásné....přítelkyně co jezdí teď s mojí bývalkou haťapkou tak má spotřebu LPG 6,1 na sto. +nějaký ten benzín na startování..ale teď v létě to přepíná hned.Já jsem se nikdy nedostal na takovouhle spotřebu..já ty ženský nechápu......jak to dělaj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malta-

No. Oproti Twingu má ta moje Fabia takovej divnej skok mezi dvojkou a trojkou. Dvojku musim vytočit tak až na 4000 ot/mim aby se pak trojka chytla pěkně do tahu a motor nebyl nějak málo točící. Kdybych točil dvojku na 3000 a řadil na trojku tak má motor cukavej zvuk a nechce se mu do otáček.

 

Jinak ještě k tej spotřebě. Za prvních 3500 km tak průměr 6,6l při opatrnej  jízdě při zabíhání motoru a seznamování se s autem.

 

A jinak od nova do těch 7500 km průměr 6,3l.....

 

Na tom výletě na slovensko se dá říct, že sem nejel pohodově, ale né zas úplně na doraz....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si na spotřebu zřídil appku, předtím jsem to evidoval v Excelu. 4x do měsíce jezdím do Prahy po D1 (jedna cesta = 150 km., jezdím kolem 130, místy z kopce i 150), jinak jezdím hodně město, buď v Praze, či v Třebíči. Auto rozhodně nešetřím, nejezdím jako důchodec, motor zdravě točím, protože to má rád. Dle excelu mi to vycházelo na nějakých 6.8, nyní to trošku spadlo. Přesto jsem se spotřebou spokojen, předchozí dvojková Laguna 1.9 DCi brala s mým stylem jízdy osmičku.. :-)

post-87233-0-40992900-1409665099_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dosť dobrá spotreba na to že jazdíš diaľnicu. 

Ty by si mohol mať vcelku dobre preverené koľko to spotrebuje pri konštantných 130 podľa GPS....

Ale práve D1 je náročnejšia trasa kde tá spotreba stúpa. Rozhodne to nie sú laboratórne podmienky 

- tie sa dajú dosiahnuť tak v Rakúsku, Nemecku a Maďarsku. 

 

Tá appka vyzerá slušne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je až neuveriteľne dobrá hodnota :-) Málo motorov (aj dieslov) sa dostane takto nízko.

Ten PP je jak moc presný? 

Lebo u niektorých ukazuje presne, iný o 0.2l menej a niekto dokonca písal rozdiel 1.5l 

Ale díky za informáciu!

No dlouhodobý průměr se moc od skutečnosti neliší, možná ty dvě deci na sto. Nevedu si žádnou tabulku, jen při každým tankování nuluju tachometr a vydělím litry kilometrama a nějakej zásadní rozdíl oproti PP nepozoruju. Samozřejmě že je to podle toho, co převládá, jestli jízda do krámu, kdy se ani neohřeje a průměr je 12/100 nebo jedu na výlet s rodinkou a průměr je 5,3/100  ale dlouhodobě jezdím za 6,4/100 Těch 5,8 při 130 na tachometru (podle GPS asi 122) mi nepřipadá jako nic nemožnýho, 1,4 tdi tohle jezdí o litr méně. Jen ještě jeden postřeh, při 100km/h (tachometr) na tempomat po dálnici se dostávám pod 5l/100km Vždy tankuju do plna když se mi rosvítí nádrž. Na mým autě se ještě žádnej čiptůning nekonal, aby to kecalo víc. Ale mám F1 47kw viz podpis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...