Přejít na obsah

Výdrž motoru 1.2 HTP


crouch14

Doporučené příspěvky

když začínal ten můj první, tak to bylo lehké pocukávání v oblasti otáček 2100 při lehkém lehtání plynu. Ovšem během dní se to zhoršovalo, tak že rozsah otáček se rozšířil až do 3000 a cukání bylo již naprosto brutální, že jsem musel těsně před výměnou jezdit buď plný kotel, nebo s odstaveným plynem a řadit tak, aby mi otáčky nepoklesly pod 3t. Ty další už tak hrozné nebyly, ty už jen házely chyby o průtoku a ten poslední (čtvrtý) ten nás zase pekelně vypekl, ten se projevil tak, že na volnoběh to jelo jen na dva válce a zhášelo to. Za jízdy bez problémů. Ovšem než se nám to podařilo diagnostikovat, proklepli jsme půlku auta. Nepomohlo ani zaslepení, až ze zoufalství můj servisák na plyn, na flaškou slivovice a po několika denním proměřování kdečeho, odpojil konektor EGR a bylo po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Diky moc za skusenosti. Vidim ze to EGR vychadza draho. Neda sa to nejak odstranit? Tie novsie motory to aj tak nemaju....

Ja som s EGR este problem nastastie nemal, ale to je len 120 tisic km. 

Uz som mal parkrat podozrenie ze robi problemy prave EGR, ale nakoniec to bola cievka - diagnostika sa stazovala az ked sa to nejak zhorsilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

A ted taková bojová otázka. Týká se to taky vlastně dlouhodobé výdrže motoru 1.2 HTP 51kW.

 

Jak je to když má někdo dvě auta. Jednoho mazlíka se kterým jezdí zatím jenom když je hezký počasí a na výlety.

A druhýho městskýho pracovního otloukánka na každodení ježdění do práce v zimních zasolených silnicích.

 

Takže novou Fábinku mam přez zimu zaparkovanou venku zasněženou čekajíc na krásný jarní počasí kdy "všechno kvete a pučí,  jenom mě žádná nedá".

 

Po jaké době je dobrý auto nastartovat a trochu ho project aby se motor zas trochu promazal aby lidově "nezreznul vevnitř".

A taky kvůli klimatizaci?

 

Já vim, že to je taková svérázná otázka, ale nechci nakládat novýmu autu zas tolik a využít ještě dvouletou technickou na starým autě a co nejvíc ho vyjezdit do mrtě.

 

To že platim za dvě auta najednou bude sice někdo považovat za zbytečný přepych, ale mám pro to své důvody které tady rozebírat nebudu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když je až tak nusný počasí že se mi s nim nechce ani na silnici, tak asi jenom nastartovat a nechat to běžet při lehonce vyžších otáčách jen tak 3 minuty aby se olej dostal do všech míst ale aby nebyl zas tak horkej a z těch míst zas tak rychle neodkapal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to chceš dělat takhle, jen všude natlačit olej, tak mušíš někdy alespoň nachvílku dát baterku na nabíječku, stačí v autě. Já tedy co s Roomem v zimě také moc nejezdím a používám dělnické auto :-) , tak se snažím, když je sucho to projet, když to jde zapnu klimošku, a trochu to probrzdím, ony ty brzdy jsou svině-když to dlouho stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte,jen me zajímá,jak moc se ničí motor nebo dostává čočku,kdyz za studena se vytoci jednicka do 5tis.? Nedelam to běžně,stalo se mi to dnes poprvé,byl provoz,blba krizovatka a ja se tam potreboval nacpat. Vzdy kdyz to vytacim,tak az po nejake dobe kdy se to hezky prohreje. Dnes jsem byl ale nucen. Diky. Samozřejmě htp 1.2 51kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když je to vyjímečně, tak no stress. Na mojí jedničkové Fábuli, jsem nucen něco podobného dělat když jedu z práce tak 2-3x do týdne, když po chvíli stání u studeného motoru se mám napojit na státovku u Kuřimi. Jinak to prostě nejde. Motor má 297t km, příští neděli bude mít 10 let a pořád jezdí. Neříkám, že je to v pořádku, ale když to neděláš několikrát za den na studeném motoru, tak zase to není z papíru, aby to něco nevydrželo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...