Přejít na obsah

Výdrž motoru 1.2 HTP


crouch14

Doporučené příspěvky

no já na autě mám vůbec hodně ještě originálního :kol-28: , teda kromě kurvítka zvaného EGR :kol-46: . Auto musí sloužit, a ne že furt budu cosi preventivně vyměňovat a válet se pod tím. Když se mě loni v létě ptala polovic, když jsme vlivem okolností museli vzít na dovču do BG obě naše auta, jestli to Fábča při nějakých 240t km zvládne, bez zaváhání jsem prohlásil, že bez problémů ... a tak tomu také bylo :kol-47: ... to když si vzpomenu na našeho Formana, co dovolená to problém fuck a to jsme jezdili tak akorát po republice, max. slovenské Piešťany ... do BG? to bychom ho mohli pohřbít někde v Maďarsku už :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nezkoušel někdo odstínit olejový filtr od tepla co jde z katu třebas nějakou tepelnou izolací (viz. http://www.speedpro.eu/thermotec-samolepici-tepelna-izolace-30x30-p-9317.html) nebo to nemá smysl a teplo bude prochátek i jako blokem motoru??

 

U olejů 5W-50 není uvedena specifikace výrobce, člověk ruku do ohně taky při nákupu dát nemůže.

Btw - je mi jasné, že při tak malém prodeji těchto olejů si výrobce nemůže dovolit platit tu normu, aby to bylo i na papíře.

Jaké máte zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se do toho HTPčkářům plést, ale kdesi jsem četl, že není problém v přehřívání oleje celkově, ale místně jak protéká v bloku kanálkem, který je v blízkosti kaťáku, a že se přehřívá jen v tomto místě. Dále že se už v bloku ochladí.

Novější verze to už nějak vyřešily. Nevím jestli přemístěním kanálku, nebo odizolováním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji. :kol-47:

 

Mně se jako "slabší místo" zdá přední stěna bloku motoru, po které stéká olej z hlavy válců zpět do vany. Na tuto stěnu jde teplo z katalyzátoru a na ní se olej opravdu zahřívá. Ale to by byl teplý i olejové vaně, takže to asi nebude tak hrozný. A za další, katalyzátor před blokem motoru má dnes každé druhé auto....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...