Přejít na obsah

Výdrž motoru 1.2 HTP


crouch14

Doporučené příspěvky

Ak na tej jedničke nejazdíš celý deň (vieš, ako Američanka ktorá prišla do Európy, požičala si auto, a nevedela, že treba radiť manuálne), tak sa tomu motoru vôbec nič nestane. Ak by to bol pre motor vyslovene nejaký problém, tak buď si istým, že by tam bol určite nastavený elektronický obmedzovač otáčok.
Samozrejme so studeným motorom je tomu lepšie sa vyhnúť, ale keď treba ísť, tak treba ísť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa teda s dieslom nábožensky držím pravidla nešľapať príliš na plyn za studena, inak by asi turbo dlho nevydržalo. Ale u HTP predpokladám že pár sekúnd plného plynu aj za studena znesie. S tými vyššími otáčkami je problém že studený olej ešte nestíha prúdiť tak rýchlo na všetky miesta. Ale Malta nám už prakticky overil že aj vtedy to (krátkodobo) nejak maže a vydrží to :-)

Myslím že o motoroch TS od Alfy písali že boli citlivé na studené vytáčanie, ale koncern VW vyrába autá pre bežných ľudí a tak musia byť o niečo robustnejšie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chtěl bych se trochu zeptat na tu spolehlivost a prevenci závad u http.

Mám vyhlídnutého Rooma htp 51 kW rv 2009. najeto kolem 150 000 km , pravidelný servis - Škoda . Co jsem koukal tak dlouhodobá spotř. 6,5 l. Velmi zachovalé. - bude to pro manželku do práce 6km tam a 6 pět.

Co mě trochu zaráží je celkem černý výfuk uvnitř. Nevěstí to nějaký problém ?

Je to u autoriz. prodejce - Stálo by za to nechat změřit tlaky i když auto na volnoběh běží pravidelně ? Kolik mají být tlaky ? Kolem 13?

Kdybych u auta preventivně vyměnil rozvodový řetěz  , a katalyzátor - který může do budoucna ničit hlavu což je : rozvody 5 a kat kolem 10 000 Kč.  má to vůbec cenu dělat takový opatření najedu pak min 70 000km ?, nebo se do toho nehrabat jezdit dokud to pojede?

Prosím o vaše názory. díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od modelového roku 2009 prošel motor HTP celkem zásadní rekonstrukcí a jeho spolehlivost se zvýšila. 4-ventil byl navíc vždy spolehlivější než 2-ventil.

Ani teď sice neokouzluje kultivovaností chodu, výkonem nebo spotřebou při rychlostech nad 130 km/h, ale dozrál do relativně spolehlivé podoby.

Podstatné je, jakou péči mu věnoval minulý majitel.

Pokud měnil kvalitní olej s filtrem po 15 tis. km, měl bys jen jezdit a nedělat nic.

Změření kompresních tlaků na teplém motoru je docela dobré ověření si mechanického stavu motoru a nejde ani tak o výši naměřených hodnot, jako o jejich rozptyl. Neměl by přesáhnout 3 bary mezi nejlepším a nejhorším válcem.

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám 16 starýho Mitsubishi 1,3 a tam je výfuk uvnitř  úplně čistej .

 ty rozvody už mají prodloužený vodítka? četl jsem že rádi přeskočí.

nj, ale jakou normu plní tvůj mican, EURO 2? Já myslím, že čím víc to emisně uškrcovali, tak tím hůř ty výfuky vypadají ... když si vzpomenu na takovou šáde, když byla dobře naladěná na karbecu, jak pak byl výfuk krásně bílo-šedavě vypálen ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj, ale jakou normu plní tvůj mican, EURO 2? Já myslím, že čím víc to emisně uškrcovali, tak tím hůř ty výfuky vypadají ... když si vzpomenu na takovou šáde, když byla dobře naladěná na karbecu, jak pak byl výfuk krásně bílo-šedavě vypálen ...

jj , má to Euro 2. tak to mne nenapadlo.

dneska jsem byl jak úchyl a ošahal jsem v bazarech 3 htp a všechny to měly podobné.

Viděl jsem výpis ze servisních prací a olej byl dělaný ve Škodě po 15´km - tak doufam , že tam lili to co měli.

V pondělí se půjdu podívat jak to natlakují. Ale mělo by to být na studeném motoru , nebo na teplé , když svíčky se mají vyndávat za studena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si změřit tlaky ,ale chtěj ten papírek se zapisovače, ne že ti řeknou že je to dobré a nazdar. Jinak rozdíl tlaků má být do 0,5bar,žádné 3. Nový motor má cca 15bar.

Doporučoval bych potom ještě zajet na emise.+výpis z diagnostiky. Za studena kouknout jestli tam není na víčku oleje šlem. Víc asi moc nevymyslíš.

Doma si za cca 1000- uděláš údržbu-svíčky,3l oleje,filtr,a jezdíš. Připrav se však při provozu 6+6, na dost vysokou spotřebu.

Katylyzátor měnit je nesmysl, rozvody třebas jo, záleží co s tím autem plánuješ dál. Pokud vyjdou vpořádku a s rezervou emise, tak je to vše OK.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si změřit tlaky ,ale chtěj ten papírek se zapisovače, ne že ti řeknou že je to dobré a nazdar. Jinak rozdíl tlaků má být do 0,5bar,žádné 3. Nový motor má cca 15bar.

Doporučoval bych potom ještě zajet na emise.+výpis z diagnostiky. Za studena kouknout jestli tam není na víčku oleje šlem. Víc asi moc nevymyslíš.

Doma si za cca 1000- uděláš údržbu-svíčky,3l oleje,filtr,a jezdíš. Připrav se však při provozu 6+6, na dost vysokou spotřebu.

Katylyzátor měnit je nesmysl, rozvody třebas jo, záleží co s tím autem plánuješ dál. Pokud vyjdou vpořádku a s rezervou emise, tak je to vše OK.

To že mi dají ten papírek tak s tím počítám.

Kolik myslíš vysoká spotřeba? teď paní jezdí s Mišákem za 6,8l. Myslíš , že se do toho nevejdu? S 1,4 -kou by to asi bylo víc.

Jinak s autem chci alespoň za6 let nejet cca 70 000km. Mám to jen kolem komína , děti , školka , atd. - jako druhé auto.

Ty emise nevim jestli by se jim to líbilo. Na druhou stranu tomu končí v květnu Stk. tak tam by to změřili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prohlédní si ten obrázek pořádně a potom mudruj. Tu hodnotu jsem si nevymyslel já. Je z TD.

Ludva 77- na takové poskakování se vpodstatě se studeným motorem je to dost háklivé na "těžkou nohu", ale to bude každé auto.

Až to auto koupíš a potom neprojde STK,nebo emisema tak už bude pozdě ne? Otázka co je to zač a kolik to stojí.Líbilo, nelíbilo už podle toho se dá hodně poznat. A mmj, emise platí měsíc takže už by jsi je měl hotové, ktomu předtechnickou za 300,- a vymalováno.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě , že to auto je dost zachovalý , až mě to překvapilo. Já chtěl původně 1,4 mpi , ale na tohle jsem se jel podívat ze zvědavosti , protože to mám kousek od baráku. Projel jsem to , všechno funguje , dali jsme to na zdviž , taky ok , jen dávali nový vlnovec.

jak jsem psal výše 1,2   51 kW 150´ km , serviska, rv . 2009 , metla výbava Style a fakt dost zachovalý , akorát mám obavu z toho motoru ( možná zbytečnou) cena kolem 115 - ještě je prostor něco domluvit.

To , že by neprošlo stk to nehrozí.

Editováno: , autor: Ludva 77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta cena je slušná, pro klid duše necháš udělat rozvod a máš klid. Jinak se tam nemá co moc pokazit a kdyby snad tak relativně levně opravit. Nezadře se ti turbo, nerozpadne dvojhmota, nepoteče benzín do oleje jak u TSI, nemá to egr, prostě samá pozitiva a jistoty :kol-28: .

A na to hrkání kolem komínu to je OK. My máme doma tři htp. Pozor palubní pc často hodně lžou.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě , že ten motor je jednoduchej. Když měla paní oct 1,9tdi , tak jsme brzo dělali hlavu a v zimě byla zmrzlá bo se to nestačilo ohřát.

Jaká může teda být spotřeba na to město?

S tím přidáváním na PC souhlasím Sharan tdi + 0,3 l

Oct 2,0tdi 0,5l

Jen mi jde o to aby to nebylo 9l .

Editováno: , autor: Ludva 77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si změřit tlaky ,ale chtěj ten papírek se zapisovače, ne že ti řeknou že je to dobré a nazdar. Jinak rozdíl tlaků má být do 0,5bar,žádné 3. Nový motor má cca 15bar.

 

 

Prohlédní si ten obrázek pořádně a potom mudruj. Tu hodnotu jsem si nevymyslel já. Je z TD.

 

 

Sice nevím, co je TD, ale v DP se píše něco jiného:

 

post-32075-0-80090900-1429214277_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...