Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, zajímalo by mě v kolika otáčkách řadíte u Tdi.....dk

ak idem economicky tak 1500 az 2000

potom spotreba vyjde aj na 3,6,ako dnes pri ceste do vzdialenejsieho mesta a spat,spolu 120 km

Myslim že kdyby turbo mohlo fackovat tak tě doma nepoznaj. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám spotřebu tak 4,8-5 litrů (81 kW), pod 2000 ot. moc nejdu, když tam je turbo, mělo by se používat. Co se mi ale líbí nejvíc je spotřeba s 1200 kg karavanem 7,5-7,9 l, to jedu na dálnici 95-100 (nejlépe dojet kamion a jet v jeho pytli, i v Rakousku tak jezdí), mimo dálnici jedu co se dá, ale po Čechách to moc nejde, souprava se hrozně houpe a trpí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, zajímalo by mě v kolika otáčkách řadíte u Tdi.....dk

ak idem economicky tak 1500 az 2000

potom spotreba vyjde aj na 3,6,ako dnes pri ceste do vzdialenejsieho mesta a spat,spolu 120 km

Myslim že kdyby turbo mohlo fackovat tak tě doma nepoznaj. :kuk:

:smich:

Jo to jak jsem utrhnul kardan od převodovky a museli mě táhnout, tak jsem měl spotřebu 1.8l/100km :p:p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec všem, 1,9 81kw - 12/98 - model 99 - ja mám spotřebu průměr 5L, je to paráda, prostě není co řešit, pokud člověk jede 100-120 a plné auto, tak ta spotřeba 5L/100 je reál, dokážu jezdit i za 4-4,5/100 to ale člověk jede těch 100km/h +-, pokud člověk nespěchá a nemá dlouhou trať před sebou je to v poho. Tedkom jsem jel na slovensko do nitry (300km tam a 300 zpět) - celkem dobrá dálnice směr na bratislavu od žiliny - a tam člověk na to šlápné a prostě jede, nedívá se na spotřebu - průměr jsem měl 7,1/100 jenže jsem to valil 180-190 furt, vím že pro diesla je to hnus, tak vysoké otáčky, tak by mě zajímalo jestli jste někdo neuvažovali o tom si domontovat 6st. , existuje firma , která to dělá ve vsetíně tuším - stojí to +- 34 tis kč s dph i prací, převodovka se zvětší jen o 5cm, a práce je to na 2-3hodky - montuje se to na autě, vím že se dá koupit novější octu, ale pěkně draho - 2003 96kw 6st a cená někde 280 a nahoru, a to mám auto zhruba za 150 000, takže koupit auto za takové prachy si myslím, že není to pravé ořechové, spíš bych to viděl na investici do převodovky a časem čip, pak člověk fičí 150km/h a motor si brumlá 2600 ot, takže při 170 točí cca 3000, a v seriovce při 170 +- 3800 - což je dost velkej rozdíl a těmto motorům by to jen prospělo mít 6st.,

Zase záleží na tom jestli se to vyplatí, jak dlouho člověk plánuje mít tohle auto a apod. čekám na vaše názory -díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Takže mám OI 1.9TDI 81kW r.v.99 kód motora AHF chip v Bosch-e SK (firma Vektor, ale to je asi nepodstatné) na 104.3kW odmerané na brzde (papiere mám), filter King Dragon, výfuk Laityng , kolesá vpredu 205/55/R16 a vzadu (asi dosť extrémnych pretože prečnievajú cez karosériu cca 4+4cm) 245/45R16 obutých na Continental-och - nových a najazdené 255.000km poctivých, olej Shell Helix diesel Ultra 5W30.

No a podstatné: spotreba bola pred chipom cca 6,2l v meste a pri dlhších trasách (diaľnica) tak 4,5l pri extrémnom šetrení aj 3,9l PRIEMERNÁ DLHODOBÁ bola 6,2 pri najazdených 12000km. No a potom prišlo chipovanie a spotreba je vyššia a to znateľne cca 7,5l v meste a pri dlhších trasách (diaľnica) tak 5,5l. IBAŽE PROBLÉM JE V TOM, ŽE TOTO UKAZUJE Pal.PC ale v skutočnosti som vyskúšal naliať naftu až po veko (po odsatí vzuchu malým ventilom v hrdle nádrže) a po prejdení 100 km (cca 30km štýl podlaha a zvyšok normál mesto) som zmeral spotrebu tým istým spôsobom a zistil som SPOTREBU 8,8l/100km !!! PRIEMERNÁ DLHODOBÁ JE 7,0 pri najazdených 2300km. (nulujem počítadlo po výmene oleja). A teraz poradte spotreba sa tak zvýšila vplyvom chipovania a pal PC ukazuje bludy a ak áno tak to naCHIPovaly zle? Mimochodom auto dosť dymí nie čierno , ale tak hnedo (nie bielo!!!), ale to robilo aj pred tým ibaže čierno a ešte v servise, kde to CHIPovali vraveli, že vraj jeden vstrek už nie je celkom v poriadku.

Kto sa tomu rozumie prosím dajte vedieť svoj názor. Vďaka

Editováno: , autor: peterge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Takže mám OI 1.9TDI 81kW r.v.99 kód motora AHF chip v Bosch-e SK (firma Vektor, ale to je asi nepodstatné) na 104.3kW odmerané na brzde (papiere mám), filter King Dragon, výfuk Laityng , kolesá vpredu 205/55/R16 a vzadu (asi dosť extrémnych pretože prečnievajú cez karosériu cca 4+4cm) 245/45R16 obutých na Continental-och - nových a najazdené 255.000km poctivých, olej Shell Helix diesel Ultra 5W30.

No a podstatné: spotreba bola pred chipom cca 6,2l v meste a pri dlhších trasách (diaľnica) tak 4,5l pri extrémnom šetrení aj 3,9l PRIEMERNÁ DLHODOBÁ bola 6,2 pri najazdených 12000km. No a potom prišlo chipovanie a spotreba je vyššia a to znateľne cca 7,5l v meste a pri dlhších trasách (diaľnica) tak 5,5l. IBAŽE PROBLÉM JE V TOM, ŽE TOTO UKAZUJE Pal.PC ale v skutočnosti som vyskúšal naliať naftu až po veko (po odsatí vzuchu malým ventilom v hrdle nádrže) a po prejdení 100 km (cca 30km štýl podlaha a zvyšok normál mesto) som zmeral spotrebu tým istým spôsobom a zistil som SPOTREBU 8,8l/100km !!! PRIEMERNÁ DLHODOBÁ JE 7,0 pri najazdených 2300km. (nulujem počítadlo po výmene oleja). A teraz poradte spotreba sa tak zvýšila vplyvom chipovania a pal PC ukazuje bludy a ak áno tak to naCHIPovaly zle? Mimochodom auto dosť dymí nie čierno , ale tak hnedo (nie bielo!!!), ale to robilo aj pred tým ibaže čierno a ešte v servise, kde to CHIPovali vraveli, že vraj jeden vstrek už nie je celkom v poriadku.

Kto sa tomu rozumie prosím dajte vedieť svoj názor. Vďaka

RE: Muze tam jit moc nafty, to se da upravit ....ze Pal PC keca po uprave je celkem normalni me taky ukazuje 5,5L a jedu za 7L kdyz to nesetrim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Takže mám OI 1.9TDI 81kW r.v.99 kód motora AHF chip v Bosch-e SK (firma Vektor, ale to je asi nepodstatné) na 104.3kW odmerané na brzde (papiere mám), filter King Dragon, výfuk Laityng , kolesá vpredu 205/55/R16 a vzadu (asi dosť extrémnych pretože prečnievajú cez karosériu cca 4+4cm) 245/45R16 obutých na Continental-och - nových a najazdené 255.000km poctivých, olej Shell Helix diesel Ultra 5W30.

No a podstatné: spotreba bola pred chipom cca 6,2l v meste a pri dlhších trasách (diaľnica) tak 4,5l pri extrémnom šetrení aj 3,9l PRIEMERNÁ DLHODOBÁ bola 6,2 pri najazdených 12000km. No a potom prišlo chipovanie a spotreba je vyššia a to znateľne cca 7,5l v meste a pri dlhších trasách (diaľnica) tak 5,5l. IBAŽE PROBLÉM JE V TOM, ŽE TOTO UKAZUJE Pal.PC ale v skutočnosti som vyskúšal naliať naftu až po veko (po odsatí vzuchu malým ventilom v hrdle nádrže) a po prejdení 100 km (cca 30km štýl podlaha a zvyšok normál mesto) som zmeral spotrebu tým istým spôsobom a zistil som SPOTREBU 8,8l/100km !!! PRIEMERNÁ DLHODOBÁ JE 7,0 pri najazdených 2300km. (nulujem počítadlo po výmene oleja). A teraz poradte spotreba sa tak zvýšila vplyvom chipovania a pal PC ukazuje bludy a ak áno tak to naCHIPovaly zle? Mimochodom auto dosť dymí nie čierno , ale tak hnedo (nie bielo!!!), ale to robilo aj pred tým ibaže čierno a ešte v servise, kde to CHIPovali vraveli, že vraj jeden vstrek už nie je celkom v poriadku.

Kto sa tomu rozumie prosím dajte vedieť svoj názor. Vďaka

RE: Muze tam jit moc nafty, to se da upravit ....ze Pal PC keca po uprave je celkem normalni me taky ukazuje 5,5L a jedu za 7L kdyz to nesetrim..

Mám TDI r.v.00,66kW,AGR Průměrnou spotřebu mám dle tankování 5,8l/100km,ale palubní počítač mi říká,že jedu dlouhodobě za 4,4l/100km.Prosím o radu,jak to upravit a zda to u mého auta jde.Děkuji. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja si spotrebu systematicky meriam asi 2 roky, realnu, co nacerpam a prejdem a dlhodoby priemer za tie posledne 2 roky mam 4,8l (1,9TDI 81kW) a pod 1700 otacok moc nejdem, okolo tych 2500 uz radim vyssie, ale raz za cas po dialnici turbo "prefuknem" lol inak maxik ukazuje presne na desatinu. Je zasa pravda, ze chodim na 80% dlhe trasy.

Editováno: , autor: Lajos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zdarec všem, 1,9 81kw - 12/98 - model 99 - ja mám spotřebu průměr 5L, je to paráda, prostě není co řešit, pokud člověk jede 100-120 a plné auto, tak ta spotřeba 5L/100 je reál, dokážu jezdit i za 4-4,5/100 to ale člověk jede těch 100km/h +-, pokud člověk nespěchá a nemá dlouhou trať před sebou je to v poho. Tedkom jsem jel na slovensko do nitry (300km tam a 300 zpět) - celkem dobrá dálnice směr na bratislavu od žiliny - a tam člověk na to šlápné a prostě jede, nedívá se na spotřebu - průměr jsem měl 7,1/100 jenže jsem to valil 180-190 furt, vím že pro diesla je to hnus, tak vysoké otáčky, tak by mě zajímalo jestli jste někdo neuvažovali o tom si domontovat 6st. , existuje firma , která to dělá ve vsetíně tuším - stojí to +- 34 tis kč s dph i prací, převodovka se zvětší jen o 5cm, a práce je to na 2-3hodky - montuje se to na autě, vím že se dá koupit novější octu, ale pěkně draho - 2003 96kw 6st a cená někde 280 a nahoru, a to mám auto zhruba za 150 000, takže koupit auto za takové prachy si myslím, že není to pravé ořechové, spíš bych to viděl na investici do převodovky a časem čip, pak člověk fičí 150km/h a motor si brumlá 2600 ot, takže při 170 točí cca 3000, a v seriovce při 170 +- 3800 - což je dost velkej rozdíl a těmto motorům by to jen prospělo mít 6st.,

Zase záleží na tom jestli se to vyplatí, jak dlouho člověk plánuje mít tohle auto a apod. čekám na vaše názory -díky

Ahoj, řemeslně - dle fotek -vypadá převodovka velice dobře.Jen si nejsem jist zda-li ti předělají převodovku na motoruTDI, upravují ji pro 1.8 benzín (omlouvám se nevím zda-li 1.8 a1.9 nemají stejnou převodovku). Já jsem se u nich informoval zda-li by upravili převodovku na OII 1.9 TDI či 1.6 MPI-vyžádali si podklady o převodovkách ale pak už se mi neozvali, tak nevím.Cena za úpravy na převodovce se mi zdá být adekvátní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nu kucí já mám TDi 66kw rok 97 auto má nejto 235 000km, myslím že jezdim celkem svižně a jezdim za 5,6l/100km...

Jinak je fakt rozdío kde se jede.... z Č. Krumlova do Č. Budějoic to mám relativně asi více zkopce páš do ČB dovedu jet za 3,8 ale zpět jedu za 6,7...

Nemyslím si ale že má Okynka je žrout...

Jóóó a letní ALU 9J 16 ET15 - pneu Dunlop Sport SP 2000E 205/55/16

Editováno: , autor: lisky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no teda nevim jak Vy, ale Octavia 2002, najeto 157tis, 1.9 TDI 66kw, a jezdim za 5.1l, trasa Decin - Ceska Kamenice (obcas i do lipy, splavu, nejakej ten vylet vlete apod) nahoru to mam asi za 6l a dolu asi za 4l. Vozim s sebou povinnouvybavu, + kompresor na gumy, ted na zimu malou lopaticku plastovou, pravdepodobne do 14dnu pribdou retezy (pac serpentyny z markvartic jsou trosku zahul i pro zimni gumy, sam jsem se o tom minulej rok presvedcil, kdy nahoru to neslo a pak dolu to jelo i samo) no a jinak skrabky na okna apod, pak uz nic extra teda

chci teda taky spotrebu 4 litry, i v 3 valcovy Fabii jsem mel s klimoskou prumernou spotrebu 4.5l, proto sla pryc

jo a jezdim s rozvahou, obcas to ted aroztahnu, pokud predemnou nekdo jede 30, ale jinak dodrzuju silnicni predpisy, tj 60 ve meste a 100 mimo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia Kombi 81kw, r.v. 2001, obutí 205/55/16. Žena s ní jezdí v průměru za 3,8l, když jí chytají záchvaty spořivosti tak jsem u ní viděl i průměr 3,5. Nicméně už se mi zdá že to odnáší turbo, které se začíná kousat. Pořád jí říkám že se ten motor musí trochu točit, asi ten palubní počítač odstřihnu... :disgust:

ale ale hoši už to moc nepřehánějte stou spotřebou,,3,5l to už je trochu moc na octavku 81kw,všeho moc škodí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mě tady ukamenujete ale já se pod 6 nedostanu ani náhodou.Mám 1.9 TDI PD 96 kw.Možná kdybych jezdil nornálně tak jo, ale to u této motorizace snad nejde.

Buď rád, že vidíš na začátku 6... já obvykle vídím jen 7... ale vím to, je to ve mě :) jezdím sportovně a nemám rád když někdo jezdí 80 :p

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia Kombi 81kw, r.v. 2001, obutí 205/55/16. Žena s ní jezdí v průměru za 3,8l, když jí chytají záchvaty spořivosti tak jsem u ní viděl i průměr 3,5. Nicméně už se mi zdá že to odnáší turbo, které se začíná kousat. Pořád jí říkám že se ten motor musí trochu točit, asi ten palubní počítač odstřihnu... :disgust:

ale ale hoši už to moc nepřehánějte stou spotřebou,,3,5l to už je trochu moc na octavku 81kw,všeho moc škodí

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
1.9 TDI - 1998 - a jezdím tak za 5.5 litrů - hlavně krátké vzdálenosti, poměrně kopcovitý terén, nijak nešetřím. Navíc se mi zdá, že po zavedení řepkové nafty mám spotřebu vyšší, ale ještě jsem to nepočítal.

Ty víš že já mám taky takový pocit. Spotřeba šla nějak nahoru myslel jsem že je to podhuštěnými koly ale možná máš pravdu. Zaznamenal jstě někdo nárůst taky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.9 TDI - 1998 - a jezdím tak za 5.5 litrů - hlavně krátké vzdálenosti, poměrně kopcovitý terén, nijak nešetřím. Navíc se mi zdá, že po zavedení řepkové nafty mám spotřebu vyšší, ale ještě jsem to nepočítal.

Ty víš že já mám taky takový pocit. Spotřeba šla nějak nahoru myslel jsem že je to podhuštěnými koly ale možná máš pravdu. Zaznamenal jstě někdo nárůst taky?

Taky mě šla spotřeba nahoru cca průměrně o 0,7l , ale přisuzuji to zimním gumám :o .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
1.9 TDI - 1998 - a jezdím tak za 5.5 litrů - hlavně krátké vzdálenosti, poměrně kopcovitý terén, nijak nešetřím. Navíc se mi zdá, že po zavedení řepkové nafty mám spotřebu vyšší, ale ještě jsem to nepočítal.

Ty víš že já mám taky takový pocit. Spotřeba šla nějak nahoru myslel jsem že je to podhuštěnými koly ale možná máš pravdu. Zaznamenal jstě někdo nárůst taky?

No tyjo já měl dlouhodobě 5.6 a od září do listopadu mi to padlo na 5.4, myslím že těch 5% řepky v naftě znát není... jako že to znát není vůbec... Jinak na UAMK dělali test, dvě stejné Okty II základ 77kw TDi, stejná motorizace, a jednu překopali na čistou řepku... Jako že nádrž, tlusté hadice, předehřev paliva... prostě komplet na řepku... No a testoval to ten jak jezdí rallye, tad mi vypadlo jméno a říkál že řepka táhne více, dali to na brzdu a měla fakt větší krouťák.

Noooo a tak jsme to s tou řepkou také zkoušel a teda jako sorry klucí, ale na tom autě to znát nybylo, ani na spotřebě, ani na výkonu... Na penežence to znát bylo dooost :-D

Editováno: , autor: lisky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...