Přejít na obsah

Tempomat do RAPIDa + návod na montáž


miklisek

Doporučené příspěvky

Mám originálny tempomat, auto r.v. 2015. Mám to na rapide ako seib na O3. 

Mal som pred rapidom fabiu II kde mi tempomat vyplo aj pri zošliapnutí spojky a teraz si za Boha na to neviem zvyknúť. Používam tempomat na okrskách kde je sem tam zákruta a zo zvyku pred zákrutou podradím s pocitom, že mi tempomat vypne (ako na fábií) ale naopak ma oprie do sedačky pretože mám podradené a tempomat doháňa stratenú rýchlosť.

Tak akurát sa vystresujem :D 

Je to drobnosť, ale nepáči sa mi to. Myslíte, že mi to v servise na požiadanie zmenia či to je zložitý problém a nebudú to chcieť riešiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dodělání tempomatu do MR2016 bez problémů jo :) Sháněl jsi něco sám, nebo jsi jen předal auto do AS ? Díky

 

Tempomat byl dodělán bez problémů. Dokonce mi předali i originál krabici :D Je to opravdu model pro Fabii. Ale co je důležité - funguje :) Sám jsem si sehnal pouze novou řadičku a ruční brzdu, kterou v servisu vyměnili za staré - více viz moje fotogalerie. Sice k tomu měli nějaké poznámky (ve smyslu "Kdyby to nebyly originální díly Škoda, tak se na to vykašleme..."), ale nakonec to udělali. Kdybych nechal dodělávat pouze tempomat, tak by cena byla pod 10 tis. Kč (i s prací), což je méně než v sérii.

 

To maš dorabany tempomat,alebo origo. Nakoľko by to malo fungovať automaticky. Brzda a spojka vždy vypína tempomat.

 

No nevím jak je tomu u ostatních modelů, ale můj tempomat spojka opravdu nevypne... Brzda naštěstí funguje :D

Editováno: , autor: whitecoat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám súkromného Rapida 1,2 TSI  1/2013 a tempomat pri zošliapnutí spojky aj brzdy vypne. Ale mám Rapida 1,2 TSI 12/2015 služobného a tam tempomat nevypne pri zošliapnutí spojky, dá sa kľudne preraďovať rýchlosť a tempomat funguje ďalej na nastavenú rýchlosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože je to od určité doby (mám dojem, že s nástupem FIII) takto změněno. Otázka jestli je to dobře nebo ne. Tempomat by se měl používat s rozmyslem a vždy by člověk měl mít na paměti, že ho má zapnutý. Ale u automatů je taky zapnutý pořád a nikomu to nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím. Rozhodl jsem se nainstalovat tempomat do Rapida 1,2 TSI, rok 2013. Pročetl jsem celé toto téma a pravda je taková, že je to poměrně nákladná záležitost, protože pro většinu z nás to znamená výměnu řídící jednotky. AS se k tomu staví různě a někde nejen, že podávají zkreslené informace, ale jsou i tak upřímní, že neví jak na to a raději to nechtějí dělat. Nyní čekám na nacenění z AS Porche Plzeň, kde snad o tom mají jakýsi pojem. A je fakt, že třeba jet po dálnici 1000 km bez tempomatu, mnohdy znamená křeč v lýtku, a je pravda, že kdysi jsem absolvoval cestu se Škodou 120 do Bulharska (cca 2800km jedna cesta a bez všech dnešních vymožeností). Asi jsme vyměkli a je "jiná doba".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu, lec vyjimky jsou. MR13 pokud mel corner funkci svetel nebo start stop mel uz z vyroby "spravnou" BCM jednotku a nebyla treba jeji vymena. Ja to stesti nemel. Ale jsou frajeri mimo AS jde Ti to udelaji za slusny peniz jako mne. Zkus Rolbare zde z fora. 100% odvedena prace. Ovsem si budes asi uz muset pockat do jara. Pres zimu nedela. http://www.cardiagnostik.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Petrrr napsal:

Mas pravdu, lec vyjimky jsou. MR13 pokud mel corner funkci svetel nebo start stop mel uz z vyroby "spravnou" BCM jednotku a nebyla treba jeji vymena. Ja to stesti nemel. Ale jsou frajeri mimo AS jde Ti to udelaji za slusny peniz jako mne. Zkus Rolbare zde z fora. 100% odvedena prace. Ovsem si budes asi uz muset pockat do jara. Pres zimu nedela. http://www.cardiagnostik.cz

 

Mluvil jsem s ním tel. Potvrdil výměnu jednotky, práci nenabídl, asi dělá než v létě B).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necituj predchozi prispevky. U me to delalo cca temer polovinu nez co nabidl AS. Ale bechal jsem si delat vic veci tak presne uz si to nepamatuji. Pres zimu rolbar nedela, protoze dela neco jineho na horach - proc ma asi tak prezdivku Rolbar. Mu pisni o nabidku, jaky typ BCM mas ( jde to pod volantem videt - cislo) a on ti aktualni nabidku urcite udela. Jaka podporuji a jaka ne je reseno v tomto vlakne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám dotaz na dodělání tempomatu. Mám rapida MR2015 a chtěl bych ho tam nějak doinstalovat. Akorát nevím co potřebuji sehnat za díly, celé jsem to tady pročetl a nedohledal jsem na ten můj typ, jelikož už jsou u mne novější páčky atd. BCM mám 6C0 937 089C a opravdu netuším zda to na ní jde. Budu vám všem velice vděčný za jakoukoli pomoc. Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...