Přejít na obsah

Řetěz v rozvodech 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

to bych chtěl vidět autorizák, který když mu bude přivezeno auto na servisku, nikdo mu nic neřekne a budou mu chrastit rozvody, ty rozvody změří a popř. sám od sebe vymění :)

Pantáta měl už jednou měněné rozvody, po cca 3 letech to začlo chrastit jak blázen, zajel do servisu v Lysé nad Labem, tam mu jenom dolili olej a že prej s rozvodama u 1.2TSI žádný problém není a o výměně rozvodů nic nevědí :)

Ptal se mě co s tím, řekl jsem mu najít lepší servis a změřit. Zajel do Pardubic kde auto koupil, technik jo jo víme, hned změřil, samozřejmě špatně a rozvody mu komplet vyměnili se vším zadarmo a auto již nebylo v záruce.

Zase v mém servisu mě překvapil prodejce když jsem si vybíral Rapida, tak jsem se krapet ofrňoval nad motorem a on se divil, tak mu říkám, že v rodině jedno auto s prvním TSI je a zrovna spolehlivostí ten motor neoplývá, tak mu říkám že po roce hned měněné rozvody a že to zase chrastí ( bylo to ještě před tou druhou výměnou ) a on se strašně podivoval že to zase chrastí, že pokud jsou jednou vyměněné tak to není možné :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na webu jsem cetl inzerat, kde pan nabizi fabia II combi 1.2 tsi 63KW r.v 2010 za slusnou cenu 110 000kc. Akorat ma najeto 230 000km. To by mne zajimalo, kolikrat pan menil rozvody.  ;-)

 

Ptam se proto, ze uvazuju o jeho koupi...

 

Ted si tak vzpominam, ze jsem jel ve Fabii II fl, najeto sotva 20 000 km a ihned po nastartovani me zarazilo desne rachoceni-rinceni nekde z motoru. Trvalo tot ak 10-15s. Uz asi vim, co to bylo. Predtim jsem si myslel, ze je to od prevodovky.

 

diky

Editováno: , autor: novak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Potřebuju radu: po včerejší výměně oleje  na F II TSI 63kW (motor CBZA, r.v. 09/2011 - jsou tam rozvody už se širším řetězem) mi začalo při volnoběhu u studeného i zahřátého motoru něco klepat v motoru nebo za palubovkou. Mám pocit, že by to mohl být řetěz, ale ten zvuk je spíše takový plastový - rozvodová lišta? Po přidání plynu (zvýšení otáček) a při jízdě to klepání přestane (asi napínák dopne řetěz). Případně myslíte, že by to mohlo být něco jiného? Díky

 


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval, mne ten zvuk příjde spíše takový plastový, ale to je jen můj pocit....slyšet to jde i zvenku - z pravé strany motoru. Koukal jsem se na hadičku k palivové nádrži a ta to nedělá - nikde mi nerezonuje, alespoň to nevidím....

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Idioti v IMPA petrzalka mi povedali, že dolné koliesko pre moje vin nedostanem a že retaz meraju tak, ze ju vyberu von a na stole porovnaju dlzku s novou retazou!!!

 

KDE?? KDE?? mi niekto vymeni rozvody?? aj so spodnym kolesom pre motor pred 23.10.2011??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povedal si im, že to chceš zaplatiť? Servisy totiž točia stále dookola to, že od takého a onakého dátumu výroby sa to nemení. Ale keď to nechceš na záruku, tak nevidím problém v tom, aby ti to spravili. Každopádne skús sa informovať aj v inom servise. Najlepšie osobne, ak máš možnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučil by som vymeniť ihlu , stále dookola rovnaká pesnička 

 

Celá sada sa dá nahradiť sadou 03F198158B ktorá obsahuje aj spodné koliesko a inovovanú reťaz , napínák , vodiace lišty a skrutky , robili sme to kopec krát ... 

 

Potrebuješ na to dva prípravky na výmenu kolesa a dva na samotný rozvod . 

Materiálove tam ide tá rozvodová sada , molypasta na mazanie prípravku , gufero remenice podľa poškodenia a tuba tmelu na vaňu a veko , prípadne čistiace prostriedky ... Robota sa tam účtovala cca 5,5Hodiny tak si to pri sadzbe za normohodinu porátaj ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tedy chceš? Rady profíků ti nestačí? Neřeš věci z Etky, kterým nerozumíš. U Fabie tam třeba žádné opravné sady nejsou (alespoň já je tam nemám) a přesto existují a běžně se montují. Jeď do jiného servisu, když máš v tom svém problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...