Přejít na obsah

Řetěz v rozvodech 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím .

Som tu nový a tiež mám problém z rozvodmi na Yeti 1.2TSI. 

Auto som kúpil nové 14.6.2011 a pravidelne chodím na servisné prehliadky do autorizovaných servisov Škoda. Problém spočíva v tom , že motor auta má už tretie rozvody a problematika z rozvodmi sa periodicky opakuje vždy po cca. 1,5 roku.

Ako som auto kúpil tak po cca. 1,5 roku sa problém prejavil 1x. Vtedy mi rozvody motora menili v rámci garancie priamo u predajcu ,kde som auto kúpil . Po oprave OK  Druhý krát sa problém zopakoval znovu po 1,5 roku , ale to som už dal auto opraviť v rámci garancie do iného autorizovaného servisu. Po oprave všetko OK. Znovu po uplynutí 1,5 sa problém zopakoval tretí krát. A tu nastal problém. Žiadal som opakovaný problém opraviť v rámci garancie na predošlé opravy rozvodov motora. Odpoveď oboch autorizovaných servisov na garanciu bola už zamietavá. Na moju otázku , či sa z motor nemôže týmto pokaziť (preskočenie reťaze a podobne) tvrdili , že určite nie . Ak trvám na oprave , urobia mi ju, ale požadujú odo mňa kompletnú úhradu za rozvody + aj za úkon.

Momentálne na aute jazdím , ale akonáhle naštartujem motor na sidlisku , alebo pred hypermarketom , moje pekne vyzerajúce auto si každý obzerá ako na negatívnu reklamu.

Prosím Vás ako mám postupovať pri opísanej vade rozvodov motora ak mi v oboch autorizovaných servisoch potvrdili že sa jedná o výrobnú vadu pri prvovýrobe ?

 

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbé je to, že si auto veľmi krátko pred tým, ako ŠA nasadila upravené rozvody ktoré by už nemali byť poruchové. Ale toto si vtedy nemohol vedieť.
Každopádne bolo by fajn, keby si sem napísal, že aký máš problém s rozvodmi. Sú pri štarte hlučné? Ak áno, tak je to pri každom štarte, alebo iba niekedy. Ak počuješ rachotenie, ako dlho trvá? Pár sekundy, alebo rachotajú stále?
Ďalej by bolo dobré vedieť, že po tej prvej a druhej výmene rozvodov aké si dostal nové rozvody. Rovnaké, ako pred tým, alebo už inovovanú sadu?
Okrem toho by sme boli radi, keby si nám sem napísal aj tvoj nájazd, v akom intervale meníš olej, aké si mal približne kilometre pri výmenách reťaze.

Každopádne platí pravidlo, že ak už máš inovované rozvody, tak ti ich nevymenia, len ak by meraním napnutia reťaze zistili, že na to určený merací prípravok vykazuje hodnotu 74 a viac mm. Pri inovovaných rozvodoch je po novom rachotenie do 7 sekúnd vlastnosť motora, nie jeho chyba. Svoj názor o tomto samozrejme máme všetci. Predpokladám, že tvoj prípad bude rachotenie do 7 sekúnd a keď ti zmerajú napnutie reťaze, tak bude vrámci tolerancie. Jediná vec ktorú ti v takom prípade môžem doporučiť, je výraznejšie skrátenie intervalu výmeny oleja. Hlučné štarty úplne nezmyznú, ale nebudú ani na dennom poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím a ďakujem za reagovanie.

Olej mením vždy ako sa auto samo vypýta na servis. (Long Life)  Motor má teraz 47 000 km. Tie retaze sa menili cca. po 15 000 km.

Nepríjemné hrkotanie rozvodov počujem iba pri štartoch niekoľko sekúnd. Potom motor stíchne a jeho chod je potom už OK.

Pri poslednej výmene rozvodov mi tvrdili ,že mi tam dali práve tie inovované rozvody. Keď som sa nedávno sťažoval znovu na hrkot pri štartoch , povedali mi , že už nič novšie by mi tam ani nedali od toho čo tam mám. Teda reklamáciu mi neuznali. Vraj to hrkotanie do 7 sekúnd je "úplne normálne" . No pravdu povediac sa vždy hanbím ak štartujem auto. Ľudia čo prechádzajú okolo sa vždy obzerajú a počúvam poznámky , že takto nehrkotali ani Embéčky stovky . A majú pravdu.  Vlastnil som Škodu 100, Škodu 105 , Škodu 135 GLi 5r (Favorit motor) Škodu Fábia 1.2 HTP a žiadna z nich nemala takýto nepríjemný štart. Proste mám teraz pekné auto zo škaredým nepríjemným štartom. A to neviem čo ma bude ešte čakať. Ale teraz už viem že si auto zn. Škoda v budúcnosti nekúpim. V minulosti som nedôveroval kórejským značkám , ale zmenil som názor. Taký je už svet. A ten sa rýchlo mení.

Mrzí ma , že som stratil dôveru v Škoda .

Prajem pekný deň.

Editováno: , autor: Pawouk
Citovat přímo předcházející příspěvek není dovoleno!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl na před cca 4 měsíci na měření rozvodů a mám 69,77 mm. Starty mívám taky hlučné ale poté co jsem začal praktikovat, že po zastavení auta nechám ještě motor  cca 10 sekund "uklidnit" tak se mi snad nestalo, že bych měl studený start s hrkotáním. Naopak když dojedu, zastavím a téměř hned vypnu motor, tak následující studený start poslouchám nepříjemné zarachátní po dobu cca 2 sekund. Jediné u čeho mě toto nefunguje jsou poloteplé starty, tam si to prostě sem tam zarachtá ať dělám co dělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám přesně to samé, cca 10 sekund nechám běžet a pak až vypínám. A nevím zda je to pouze můj dojem, ale teď jsem čerpal benzín na Shellce a musím říct že starty jsou mnohem lepší, seeem tam to řechtne, ale opravdu, co jsem načerpal celou nádrž benzínu z Shellky tak se to omezilo. Předtím jsem čerpal tam, kde byl v průměru o 1,5 kč/litr levnější a skoro každý start to řechtalo, ani si nevzpomenu na značku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto prípade neostáva poradiť naozaj nič iné, ako meniť olej častejšie, ideálne každých 10-15 tisíc km a dodržiavať také drobnosti, ako neparkovať so zaradenou rýchlosťou, nechať motor 10 sekúnd dobehnúť pred vypnutím, alebo počkať, kým motor po hlučnom štarte stíchne. Tak isto nie je od veci použitie 0W-xx oleja, lebo tieto za studena majú lepšiu čerpateľnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Olej mením vždy ako sa auto samo vypýta na servis. (Long Life)  Motor má teraz 47 000 km. Tie retaze sa menili cca. po 15 000 km.

Nepríjemné hrkotanie rozvodov počujem iba pri štartoch niekoľko sekúnd. Potom motor stíchne a jeho chod je potom už OK.

...

...

. No pravdu povediac sa vždy hanbím ak štartujem auto. Ľudia čo prechádzajú okolo sa vždy obzerajú a počúvam poznámky , že takto nehrkotali ani Embéčky stovky . A majú pravdu.  Vlastnil som Škodu 100, Škodu 105 , Škodu 135 GLi 5r (Favorit motor) Škodu Fábia 1.2 HTP a žiadna z nich nemala takýto nepríjemný štart.

...

 

Porovnáváš pojem a průjem - až na HTP všecky starší škodifky měly rozvod hnanej Duplex válečkovým řetězem, kterej je asi tak 3x kratší než řeťázek u TSI - důvodem bylo a je umístění vačkovýho hřídele, kterej je u TSI v hlavě válců (EA111 OHC, u EA211 2xOHC), ale u starejch atmosfér je na boku bloku válců = rozvod OHV = osová vzdálenost hřídelí je nesrovnatelná. Ten krátkej rozvoďák u OHV se neměl během doby používání ani náznak šance natolik natáhnout, aby nějak výrazně rachtal nebo dokonce přeskočil přes zuby - dyť tam nebyl ani napínák... Cvrkání řetězu o dekl bylo slyšet jen u výrazně vytahanýho Duplexu - a to hlavně při volnoběhu, kdy na řetěz nebyl vyvíjenej skoro žádnej tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jesti máš auto v záruce, tak ti namontují nový řetěz. Když se vytahá i ten, tak ti namontují další. Potřetí už se s nima můžeš začít tahat, že jim vrátíš auto. To už by ti mohli nabídnout jiný motor.

Jestli máš auto po záruce, tak si to můžeš nachat vyměnit na své náklady. Škodovka se podílí pouze v případě, že tam máš úplně nejstarší verzi řetězu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Na margo môjho problému s rozvodmi 1.2TSI v mojom aute som napísal do Škoda Auto CZ , kde som popísal problematiku motora + som priložil VIN číslo.

Na moje prekvapenie mi odpovedali , že preverovali posledné servisné úkony autorizovaného servisu.

Servis Škode Auto odpovedal , že sa vtedy nejednalo o poruchu , nakoľko na konkrétnom aute vykonali:

- viac krát po sebe test štartov a prejav motora priamo v servise

- meranie rozvodovej reťaze podľa postupu a pokynov výrobcu vozidiel Škoda. Výsledky merania boli v tolerancii , čiže nebol dôvod aby bola rozvodová reťaz opätovne menená.

 

Pán zo Škoda Auto ,ktorý vybavoval moju záležitosť mi záverom doporučil , že ak hrkotavý hluk bude pretrvávať dlhšie ako 3 sekundy mám sa obrátiť na autorizovaný servis Škoda , kde posúdia to či sa jedná o konštrukčný stav vozidla, alebo o poruchu na vozidle.

 

Ako mám pochopiť poslednú vetu ? (či sa jedná o konštrukčný stav vozidla, alebo o poruchu na vozidle)

 

Ďakujem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám s TSI 63kW najeto 121000km, koupeno jako ojeté. Nicméně na autě nebyly ještě měněny rozvody - mám je nechat preventivně vyměnit nebo v servise nechat pouze zkontrolovat? Ne vždy, ale většinou při startování po dobu max. 2s zarachotí, ale pak již vše OK . Nevíte kolik cca výměna resp. kontrola v servis stojí? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik stojí měření řetězu ti přesně neřeknu, když jsem byl měřit já tak mi při jedno měnili i nějaký přepouštěcí ventil s trubicí, což samo o sobě nebylo drahé, dohromady s měřením jsem platil kolem 1000,- , A jsi si jistý že nebyly měněny? S tvým nájezdem je to dosti netradiční, nicméně za přeměření to určitě stojí. :) Mně to zarachotí taky, ale neřeším to, teď v 9. měsící jdu na výměnu oleje tak to nechám přeměřit zase a uvidím :)

Editováno: , autor: MOstruszka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...