Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

Potom se nabízí šťouravá otázka, co to tam bzučí. Ne, že by mi to až tak vadilo (dobře, trochu jo), nicméně červík zvědavosti hlodá a hlodá. Když jsem do motoru koukal za běhu, tak jsem ten zvuk nedokázal identifikovat - ona ta kapota dobře tlumí různé frekvence, hlavně ten zvuk šicího stroje. A tyčka turba to podle mě není.

Editováno: , autor: camillio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce vrzajicich zamku bez. pasu, tak kdyz jsem byl reklamovat potah, tak jsem jim rekl i o tech zamcich a neco s tim udelali. Nevim co, nic tam nelepili, ale uz to nevrze. Mozna ten zamek ohli trochu dal od sedacky. Takze casem se to mozna zase vrati... uvidime. Co se tyce schranky na bryle, tak tam mi nekdy drnci samotne bryle :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám služebního spacebacka 09/14 mám tam 52k a zatím mi "jenom" vrže těsnění ve dveřích, řeším to rádiem. Pečlivě celou diskusi sleduji a jsem moc rád, že zatím nic jiného nemám. Samozřejmě pád pátých dveří při otevřeném autě je zážitek venku i uvnitř. Vlastně ještě mi vrže plynový pedál, ale ještě jsem nevyzkoumal za jakých podmínek. Řekl bych že v zimě při určité teplotě z topení. Jo a po cca 2 měsících odešla páčka stěračů takže jsem stále stíral až do servisu (musel jsem vytáhnout pojistku). Nevíte jestli se dají nějak oddělat zadní sedáky, myslím ty opěradla, občas vozím něco většího.

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plynový pedál je kapitola sama pro sebe. 

Mě také začal vrzat a když jsem byl v servisu na výměně silentblocku, tak jsem se o tom zmínil a servisák mi ho vyměnil, že prý je tam stejně nějaká servisní akce.

No, věc se má tak, že po pár měsících mi vrže zase... a promazat nepomůže - teda pomůže na vrzání, ale začne se trošku zadrhávat.

Prostě debilně navržený pedál který je víc vpravo a plno lidí na něj tlačí šikmo + nevhodně zvolený druh materiálu - plastu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně zase něco na kostkách drnčí vevnitř palubky hruza, samozrejme i plno dalsich veci, kostkam se vyhybam ale ne vzdy to jde pak jsou hnusny jeste takovy ty hrboly kolem vyjetych koleji, proste podelne nerovnosti. n oa tesneni dveri no koment to je fail jak prase u rapidu, nechapu, hotovej dobytčak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V posledni dobe, hlavne jak jsou ty vedra, mi zacal vrzat brzdový pedal..

Ma nekdo stejne problemy ? 

 

https://youtu.be/Cpx-msjAET8

Běžně jezdím s rádiem takže nevím odkdy to dělá, ale minulý týden jsem vezl otce, který už rádio moc nemusí, a tak jsem to postřehl normálně za jízdy i přes svištění vzduchu kolem auta. Není na to třeba ani lepší sluch, aby to šlo slyšet. Je to dost nepříjemné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, jinak jsem drnčení výplní dveří vyřešil takto - nástřik výplní antivibrační sprejem stejně jako Miklísek + nalepení antivibračního polepu na dveře...

 

vrzání a zadrhávání plyn. pedálu jsem vyřešil nakydáním vysokoodolný sil. vazelíny. Spreje a obyč. vazelíny nepomohly a pak jsem si vzpomněl, že v práci máme jednu hodně dobrou a cajk...

 

+ jsem vytlumil prostor za reprákama a přednes se znatelně zlepšil....

 

 

 

post-56834-0-95728100-1437407691_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2x tlumící sprej na výplně - dělal jsem jenom přední ( ten je důležitej, výplň je sestavená z hodně dílů plastů který potom rezonují + nepomáhá i malá váha výplní - sprej nateče do spár a dir vymezí je + vytlumí

 

http://www.ahifi.cz/tlumici-sprej-sinus-live-es-500.html

 

2x antivibrační materiál ( překryjou se s ním dveře a ještě dovnitř dveří se nalepí ) pohltí to vibrace a zpevní všechny pohyblivé věci

 

http://www.ahifi.cz/tlumici-material-stp-anticor-l-1-8-mm.html

 

1x akustickej materiál za repráky - zlepšuje ozvučení

 

http://www.ahifi.cz/tlumici-material-gladen-aero-foam.html

 

 

tady máš příklady co vše jde dělat - i montáže repráků, parkovacích senz. co tě napadne, vše pěkně popsané a i co bylo použito.

 

http://www.ahifi.cz/montaze-autohifi-0/

 

Možná ještě vytlumím plastové podběhy, víc už investovat nebudu, hlavní bylo zbavit se rezonancí výplně dvěří což bylo nesnesitelné...

 

http://www.ahifi.cz/clanky/detail/mazda-6-odhlucneni-vozidla-0.htm

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lépe bych to sám necharakterizoval :kol-47: 

Akorád jsem ve všech testech na začátku éry Rapida tj. už skoro 3 roky četl o vynikajícím dílenském zpracování navzdory tvrdým plastům apod. Ono uteklo 3 roky a rapid si své "vynikající" dílenské zpracování zachovává zuby nechty. No protože vím že Octávie 3 o půlku dražší má to dílenské "vynikající" zpracování také, možná jen o málo lepší tak už jsem v klidu a nedělám si žádné iluze o nějaké kvalitě ŠA. Dnes nebo v pátek vyhraji ve sportce, jdu to strčit ze skály a jdu koupit něco pořádného.  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je právě ten problém, funkčně, prostorem apod. je to super auto, ale to "Italský" zpracování nasere...

 

mně na italský alfě v interieru rozhodně nic nevrzalo (když byly v pořádku přední ramena), ta měla interiér parádní oproti rapidu. Tam když byla náprava v pořádku (vždycky jen chvíli) tak sem mohl jezdit kostky,díry,retardery a nadhera. Ale zase šlo vše tak nějak ztěžka a ty vtipný závady. Tuhle mi přestala fungovat ta klapka na vzduch proste to jen fičelo na okno, tak jsem si početl na internetu a stačilo o půl cm povysunout rádio a voalaa :)

 

Ale zpet k tematu, ja uz tri tejdny nevrzu jakoze tesneni :) Ale ted maji zase prijit tepla tak to zacne, musim koupit nejakou tu silikonovou vazelinu v cykloshopu a uvidim. Bohuzel to vrzajici tesneni nesnesu uz ani s radiem, je to totalni dobytčak potom. Jinak vše v podstate pohoda. Obcas lupne pri rozjezdu a rejdu u studenyho auta ale to uz sem nekde psal :)

Auto jinak fajn, motorove, jednoduchy, spolehlivy na sto procent zatim. Ale ted bych sel do operáku na golf asi.

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...