Přejít na obsah

Motor EA 211 1.2 TSI (66 a 81 kW)


Pawouk

Doporučené příspěvky

V pátek jsem s všiml že po rozjetí jsem měl v cestě kopec tak se teplota vody zvedla na 2 čárka a pak jak byla červená tak teplota spadla úplně dolů. A pak dlouho trvalo než se ohřála. Že by se ohřál jiný okruh a ten pustil vodu z chladiče? Normálně by to měl uchladit okruh topení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pátek jsem s všiml že po rozjetí jsem měl v cestě kopec tak se teplota vody zvedla na 2 čárka a pak jak byla červená tak teplota spadla úplně dolů. A pak dlouho trvalo než se ohřála. Že by se ohřál jiný okruh a ten pustil vodu z chladiče? Normálně by to měl uchladit okruh topení.

 

To je normální, řekl bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínam novú tému týkajúcu sa zmien prichádzajúcich s modelovým rokom 2017.


 


Keď bude zmien viac, doplním celý zoznam tak ako každý rok palec.gif


 


Aktuálne je známe len toto:


  • 21KT/16 končí výroba 1.2 TSI, aktuálne od 19.februára (února) ho už nie je možné objednávať
  • 22KT/16 nábeh motora 1.0 TSI (3-valec s turbom) v prevedení 85kw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám prosbu, abych znal Váš názor, za měsíc si jdu pro 1 ,2 TSI 81kW a chci se zeptat, jak je nejlepší tento motor zajet, aby co nejdéle vydržel,( výkon, spotřeba) někdo mi říkal, že je třeba motor honit, někdo mi říkal, že až po třech tisicích, tak jak to podleš Vás je, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru:

- omezit jízdy s neohřátým motorem

- omezit dlouhodobě nízké (<1500) z kopce nevadí, do kopce nebo při prudčí akcelaraci raději podřadit a vysoké otáčky (>4000).

 

Slyšel jsem názor a souhlasím s ním, že nejlépe se auto zajede ve městě. Mění se otáčky, řadí se (nezajíždí se jen motor, že, ale i převodovka, brzdy atd). Ale kam po městě jezdit. :-) Tak alespoň nejezdit po dálnici, raději okresky nebo státní silnice. A vyměnit olej dřív než při servisním intervalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manuál FIII:

Záběh motoru
Prvních 1 500 kilometrů je motor v záběhu. Během této doby je způsob jízdy rozhodující pro kvalitu záběhu nového motoru.
Prvních 1 000 kilometrů doporučujeme nejezdit rychleji než na 3/4 nejvyšších přípustných otáček motoru, nejezdit na plný plyn a nejezdit s přívěsem.
Během 1 000 až 1 500 kilometrů můžete zvyšovat zatížení motoru až na nejvyšší přípustné otáčky motoru.

 

Pokud červené pole otáčkoměru začíná na 6000 ot, tak 3/4 přípustných otáček u 1.2 TSI je 4500.... Takže je to naprosto jasné a není se čemu divit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z matematického hlediska máš naprostou pravdu.Teď mi řekni důvod proč v zabehu točit motor do 4500 ot.? Řeči typu tomu musíš dat aby motor věděl atd vynech. Je to kus železa a ví to že má převádět přímočarý vratný pohyb na točivý. Nevim to přesně ale 4500 ot.na třetí rychlostní stupeň je tak podle odhadu 110km/h. Proč nám potom dali do aut pěti a šesti stupňové převodovky? Vždyť nám stačí jedna rychlost a 10000otacek rozsah. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče záběhu, prvních 2000 kilometrů jsem nejezdil na speedlimiter a jezdil úplně normálně, jako by bylo auto zajeté

 

melonsvk: nevím čím jezdíš, ale u tohoto motoru, když chci předjet, tak nepotřebuju podřazovat, vždy točím kolem 2000 otáček a při sešlápnutí plynu to auto prostě jede a když vím, že na to předjetí nemám, tak prostě předjíždět nebudu a pokud má někdo potřebu podřazovat o 2 stupně dolů na 4500 otáček, tak buď jezdí v atmosféře, nebo se chce předvádět

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Definicia zrychlenia "proste to jede" je zaujimava :) Neviem pokial mate v TSIckach maximalny krutak, tipujem to okolo 4000. A pri obiehani budem daleko vdacnejsi za 80% krutaku pri 4500 otackach, ale na prevode 1,4:1 ako mat plny krutak na prevode 0,7:1. Nie je to vobec o predvadzani, je to o maximalnom moznom zrychleni a co najrychlejsom zaradeni sa do svojho pruhu.

 

Schvalne si skus pomerat casy 80-120 na trojke, stvorke, patke a sestke. Garantujem ti, ze rozdiel medzi trojkou a sestkou bude kludne aj dvojnasobny.

Editováno: , autor: melonsvk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...