Jump to content
havrosh

Vyhrivane celni sklo

Recommended Posts

Asi nejhorší je kdyz lehce prsi ve tmě a jedou auta proti. Ale zvykl jsem si na to a neměnil bych. I kdyz to v rozmrazovani neni extra rychlost. Zadni sklo je rychleji odmrazene...

Edited by Tondula

4 hours ago, man.kar said:

Škoda auto nejspíš utře nos. Nebo snad ne?

Proc by mela Skoda utrit nos?

Folii ma Kodiaq i Superb = > TOP modely.

Karoq je o level nize a tak ma dratky, Fabia nema vubec nic. Bezna politika nejen u Skoda Auto.

V 26. 12. 2018 na 9:44, Pytlák napsal:

Znamy prevzal noveho Karoqa pred tydnem. Ve skle ma dratky. Tak moc mu vadi, ze zvazuje, ze da pryc sklo a necha osadit sklo bez vytapeni. Volal mi, at to z meho objednaneho auta zrusim, dokud je cas. Uz jsem s nim domluveny, ze pujdeme jeho auto projet. Tak uvidim...

Taky jsem z toho mel obavu a po objednani Karoqa s dratky jsem si sel sklo s obavami osobne prohlednout. Pote jsem mel na tri dny na zkousku Ford focus, ktery ma taky stejne dratky. Prvni asi 3 hodiny jsem se bil do hlavy a uz se chystal zavolat prodejci, aby vyhrivani z objednaneho vozu vyskrtl. Hned druhy den jsem uz ale nemel nemel s dratky zadny problem a treti den uz jsem o nich vubec nevedel. Takze se na to snad doufam da zvyknout. 

Tak jsem měl dnes možnost si to zkusit. Pokud bylo venku zataženo, na skle občas kapky vody, tak drátky nebyly skoro vidět. Jakmile ale na sklo zasvítilo slunce tak drátky působily vyloženě rušivě. Je ale pravda, že jsem se na ně soustředil. 

Za sebe mohu po měsíční zkušenosti říct, že pokud se na to vyloženě nesoustředím, nevím o tom. Neměnil bych, vyhřívání funguje velmi dobře.

Já jsem si zvykl. Ráno jezdívám proti slunku a u OII bez vyhřívání skla se mi občas stalo, že se sklo po rozjezdu mlžilo a namrzalo zvenku, do toho nízký slunko - paráda - neviděl jsem skoro nic. Za mě zlatý drátky u Karoqa. I když folie jak to má Superb by byla lepší volba. 

Mel jsem kdysi na Fordu a uz bych nechtel. Nevim teda, kam se to za ty roky posunulo, ale rozmrazuje pomalu a nerovnomerne. Kdybych nemel moznost parkovat v garazi a musel jezdit denne, tak bych mozna na chvili zvazoval. Nicmene, stejne bych to asi nebral, ty dratky jsou proste rusivy, zvyknout se da, ale neni to vono. 

co se týká rychlosti odmrazení nebo odmlžení čelního okna, tak rychlost je podle dostatečná

Odmlžení je OK, ale odmrazení, když je výrazněji pod 0, trvá ve srovnání ze zadním sklem, o poznání déle. Na druhou stranu si raději chvíli počkám, než oškrábu boční okna a usadím se zpět do embéčka, jde čelní sklo setřít stěračem. Už bych wagen bez vyhřívaného čelního skla, nebo případně nezávislého topení, nechtěl. Koneckonců je to i důvod, proč jsem nešel u Karoqa do 1.0 TSI, které by pro mé popojížďky kolem komína stačilo, bo tam vyhřívané čelní sklo nakonfigurovat nejde a musel bych volit nezávislé topení, u té 1.5 mě bude stačit ke spokojenosti kombinace vyhřívání sklo, sedačka a volant.

Drátky ve sklu nevnímám a rychlost je taky Ok., než oškrábu boční skla, je to povolený a sedačky vyhřáté 🙂

• Thanks 1