Jump to content

Vaše spotřeba

stanmar

Recommended Posts

7 hours ago, alfonzik said:

Ahoj, jdu si k vám pro dotaz ohledně spotřeby. Mám model sportline 2021, 1.5 tsi již EVO tedy s OPF, manuál, najeto 8tkm a jel jsem po dálnici Košice - Poprad, 130-135 tempomat a spotřeba 8.5-8.7. Po městě jezdím kolem 8-9 a mimo město se dostanu kolem 6.5 vše relativně lehká noha, tak mě to celkem překvapuje. Má někdo zkušenost z dálnice a teď neberu nějakou rovnou ale třeba Brno - Praha? Díky

A ještě se ptám majitelů Sportline, ať nezakládám další vlákno. Duní vám taky tak nějak výfuk, když to auto normálně stojí na volnoběh? Je to jak kdyby tam byl takový sportovnější podkres, který ale nejde z repráků, ale opravdu ze zadní části auta. Nazval bych to jak když máme dírka ve výfuku :-)

Díky

IMG_4349.jpg

Z Kosic do Popradu je to skoro cely cas do kopca, tiez mam podobnu spotrebu na tom useku. Zas ked idem z Popradu do Kosic tak mam pod 6.

Ze začátku to bylo taky tak. 1,5 TSI - 6R Manuál - najeto 29 480 km.

Po cca 18 tis mírně pokleslo. Každopádně u mě dlouhodobá 7.2 v průměru. Přes týden krátké trasy jen do práce. O víkendu delší většinou po dálnici. Jakmile se po dálnici dostanete nad 130 tak spotřeba dost rychle stoupá. Když jedu kolem 110-120 tak po dálnici 6,7-6,9. Samozřejmě plno lidí mi napíše že je to pořád moc ale je to Karoq a ne Octavia. A auto je na ježdění a ne na ježdění pod otáčkami na spoření. Pak motor dost trpí. Po městě se dá jet i za 5,9 ale musí se jet plynule.

• Pozitivní 2

Bohužel je to přesně tak. Pokud někdo tvrdí něco jiného, tak neříká úplně pravdu. Přestože to sem úplně nepatří, tak jsem měl možnost v tomto týdnu vyzkoušet stejný motor v Superbu a při stejných rychlostech na trase Zlín-Praha a zpět reálná spotřeba skoro o 2 litry nižší. S Karoqem se pod 7,5 l nevejdu (ani při 130 km/h). Tímto si rozhodně nechci stěžovat, já jsem s Karoqem nadmíru spokojen.

• 1 month later...