Přejít na obsah

výměna hydroštelů


Zdend

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Tak klucí dnes ráno: teplota +2°C, natočím a cvakání hydroštelu nebo hydroštelů jako prase. Motor MPi 70.000km, nikdy před tím to ještě neudělalo. Dvě minuty stojím před barákem na volnoběh a stále neustalo, ani při prošlápnutí plynu. Odjel jsem 25km do práce a na parkovišti s horkým motorem už necvakalo.

Kurva, může z ničeho nic bez jakéhokoliv varování odejít hydroštel? A ani nebylo pod nulou :o:o:o:help::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak klucí dnes ráno: teplota +2°C, natočím a cvakání hydroštelu nebo hydroštelů jako prase. Motor MPi 70.000km, nikdy před tím to ještě neudělalo. Dvě minuty stojím před barákem na volnoběh a stále neustalo, ani při prošlápnutí plynu. Odjel jsem 25km do práce a na parkovišti s horkým motorem už necvakalo.

Kurva, může z ničeho nic bez jakéhokoliv varování odejít hydroštel? A ani nebylo pod nulou :o:o:o:help::help:

Mě to taky studené mlátí a zatím co zjišťuji od cca poslední výměny oleje. Mohlo by to mít souvislost. Olej v motoru mám teď Castrol Magnatec 5W-40, což není asi bůhvíco. Mám už nachystaný jiný, v březnu to jedu vyměnit. Už bych to vyměnil sám, ale nechci přijít o razítko v servisce a vše co s tím souvisí. Mlátí to cca 30 - 45 s po nastartování studeného motoru. Jak se to zahřeje, přede jako kočka, naprosto bez problému. Taky by mě zajímalo, jestli to jsou zdvihátka, nebo něco jiného, jestli si z toho dělat těžkou hlavu, či nikoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělalo jedněch 15000km, kdykoliv byl motor studený. Celou jednu výměnu oleje. A možná i ke konci toho předchozího to dělalo. Teď už to posledních 10000km necvaklo. Možná jednou ráno, jak mrzlo.

Netrap se tím.

A víš co je prdel? V létě jsme se spolu bavili o Mogulu 10W-40, tak ten jsem spolehlivě odjezdil na 14.000km a v lednu při výměně oleje tam šel Shell 10W-40, protože jsem dostal originál zabalený kanystr zdarma (tak proč ho tam nedat? :D )

Na Mogulu nikdy nic nacvaklo, až dnes ráno na Shell :D:D

Určitě to je jen náhoda, ale je to sranda......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xp3: Pamatuji.

Já Ti nevím, jestli je ten Shell řidší a večer odtamtud lépe vyteče a ráno to křápe, než se natlakuje, nevím.

Já si tenkrát říkal: "Už to cvaká, asi je řídký, je v něm moc benzínu, jdu vyměnit!" A nový si cvakal celých 15000km. Teda myslím tím chladnější starty. Značky Ti neřeknu. Byly to všechno 10W-40. Třeba ten jeden můj byl taky jako řidší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Jen ti povím, že na Fáčku to kamarád dělan na autě.

Ono by to mozna slo ale musel by se motor nejak prizvednout nebo spustit niz aby tam bylo trochu mista na vytazeni vacky

tak na vytažební vačky bys musel napřed vypustit vodu z chladiče,olej z motoru,vanu,víko rozvod řetězu,rozvody,olejové čerpadlo ,víko ventilů a všechny celej vršek s ventilovýma tyčkama a v neposlední řadě motor a to by ještě musel být motor vzhůru nohama,aby šla vysunout když by tam ty hydralický zvihátky byli a stejně by si ty zdvihátka nevyndal,protože musí jít vrchem.. Což je teda práce jak na kostele. dělá se to že se sundá hlava,to je práce tak max na hodinku a zdvihátka vytáhnout např magnetem,nebo nějakým¨uppraveným drátkem. Jinak dělat hlavu na tomhle motoru,je asi ta nejbanálnější věc ze všech těch motorů,protože odpadá jakákoli maniupulace s rozvodama a jejich nastavováním,těsnění stojí asi 4 stovky. Jediný co se musí,nechat po tý montáži nechat zatížený ty zdvihátka a pak províst základní nastavení. Já nevím jak vy,ale já mám na 1,4/50KW 200tis,vše je původní....občas mě taky nějaký zdvihátko cvakalo,hlavně za mrazu,ale provedl jsem kontrolu a nastavení,necvakne ani za studena než začně motor mazat. Jo a komprese na všech válcích 16Bar + -0,1 bar -_- Chlapi,co s těma autama děláte,že po 70 tis jsou vyrychtovaný? :D

Editováno: , autor: stralis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahojte, mam Fabiu 1,4 MPi 50kw a posledné dni sa mi začal hlásiť hydroštel. Po naštartovaní klepe a klepe aj počas jazdy. klepanie sa stráca pri zohriatí motora, keď je olej redší, ale sem tam sa ohlási aj pri teplom motore. Olej má asi 1500km od výmeny, je tam 10W40.Ide mi o jedno, je potrebné pri jeho výmene demontovať aj hlavu? ďakukem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se asi spletl no ukamenujte me.... v tom pripade sundas rozvodovy remen, demontujes vacku a vymenis hydrostely...pri demontazi se musi hydrostely zalit olejem a motor by se nemel asi 30 minut nastartovat. Ped tim ale nez budes menit tak zkus dat jiny olej casto to pomuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, mam Fabiu 1,4 MPi 50kw a posledné dni sa mi začal hlásiť hydroštel. Po naštartovaní klepe a klepe aj počas jazdy. klepanie sa stráca pri zohriatí motora, keď je olej redší, ale sem tam sa ohlási aj pri teplom motore. Olej má asi 1500km od výmeny, je tam 10W40.Ide mi o jedno, je potrebné pri jeho výmene demontovať aj hlavu? ďakukem

Dosť je podstatne keby si uviedol kolko to ma nabehane a ročnik vozidla.

Možu tam byť ine faktory ktore spôsôbuju klepot za studena. Ale ubehnute km je podstatne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se asi spletl no ukamenujte me.... v tom pripade sundas rozvodovy remen, demontujes vacku a vymenis hydrostely...pri demontazi se musi hydrostely zalit olejem a motor by se nemel asi 30 minut nastartovat. Ped tim ale nez budes menit tak zkus dat jiny olej casto to pomuze.

Tento motor nemá ani rozvodový řemen ,ale řetěz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jen takový dotaz k výměně,jak poznám které to hydraulické zdvihátko je vadné?Přeci se nevyhodějí pro jistotu všechny.

Ano vyměňují se všechny Když ho vyndáš uvidíš které bylo špatné dalo by se poznat i za běhu se sundaným víkem ,ale mohl by stříkat olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...