Přejít na obsah

LongLife olej - jaký?


holhas

Doporučené příspěvky

Jaký cenově zajímavý olej do Octavie TDI 66kW s LongLife? Někde jsem vyčetl,že musí být norma VW 506 00 a je to na 30 000km.

Můžu tam dát normální olej (VW 505 00) pro normální intervaly a jezdit teda na něj jen 15 000km?

Nebo tam musím dát lepší na LongLife?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký cenově zajímavý olej do Octavie TDI 66kW s LongLife? Někde jsem vyčetl,že musí být norma VW 506 00 a je to na 30 000km.

Můžu tam dát normální olej (VW 505 00) pro normální intervaly a jezdit teda na něj jen 15 000km?

Nebo tam musím dát lepší na LongLife?

Díky

Pokud nedas Long-Life olej tak dej normalni 5w-XX a vymeneuj co 15 000km a jsi v pohode......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také prodloužené intervaly QG1 a dávám olej CASTROL Longlife II. Má předepsanou normu od VW. Interval si můžeš samozřejmě nechat změnit na normální po 15000km, ale musíš zajet někam na diagnostiku (VAG). Ale podle mého názoru je lepší to nechat tak jak to máš, zainvestovat do oleje na prodloužené intervaly a máš zase na cca 30000km vystaráno :) Ten CASTROL je cenově dost zajímavý B) třeba tady: http://www.olejservis.cz/index.html?pod=/0x0.htm

Ale jak čtu tak je plnohodnotná náhrada Longlife 3 a Longlife 2 se přestává vyrábět, no před měsícem jsem měnil, tak mám na nějaký týden vystaráno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdarek pánové. Chci se zeptat ,koupil jsem auto s mam tam napsano výměn oleje 1,1,2007 nebo 110000km ted mam najeto 90000km. Mám olej vyměnit nebo to nevadí kdž to nechám nepoškodí se motor. Za případnou odpověď děkuji.

To vypadá, že tam máš prodloužený interval. Raději olej, ale vyměň ať máš jistotu...

Máš benzín?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdarek pánové. Chci se zeptat ,koupil jsem auto s mam tam napsano výměn oleje 1,1,2007 nebo 110000km ted mam najeto 90000km. Mám olej vyměnit nebo to nevadí kdž to nechám nepoškodí se motor. Za případnou odpověď děkuji.

To vypadá, že tam máš prodloužený interval. Raději olej, ale vyměň ať máš jistotu...

Máš benzín?

Ne mam naftu 1.9 tdi 103 kw.

Ne mam naftu 1.9 tdi 103 kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dolíval 1,5l do Fabči před 3 měsíci a už abych tam zase něco nalil - je normální, že si diesel vezme tolik oleje za takovou dobu?    :huh:

No a kolik km za ty tři měsíce?

Mám TDI od srpna asi 6.000km a oleje neubylo téměř nic, olej 5W40 Aral

No bylo to jakoby až po vrchní rysku a teď je to lehce pod. Myslím, že mám teda asi problém :angry: Olej 5W30 Castrol - tím si teď nejsem ale úplně jistý na 100% Najeto 5000km

Editováno: , autor: Garrett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dolíval 1,5l do Fabči před 3 měsíci a už abych tam zase něco nalil - je normální, že si diesel vezme tolik oleje za takovou dobu?    :huh:

No a kolik km za ty tři měsíce?

Mám TDI od srpna asi 6.000km a oleje neubylo téměř nic, olej 5W40 Aral

No bylo to jakoby až po vrchní rysku a teď je to lehce pod. Myslím, že mám teda asi problém :angry: Olej 5W30 Castrol - tím si teď nejsem ale úplně jistý na 100% Najeto 5000km

Já bych to bral tak, že po výměně oleje máš na měrce max. a když do další výměny oleje Ti hladina neklesne pod min. tak je to ok.

Aspoň minimální úbytek oleje je vždy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prvé: koukám, že tady máme hodně motorářů, kteří ví co a jak

Za druhé: každý ať si do auta cpe co chce, je to jeho kára, jeho prachy

Za třetí: mně to žere také olej a jsem v poho, měním co cca 18tis. a úbytek cca 3dcl

Za čtvrté: mám longlife Shell a jsem v poho

Za páté: důvěřuju Garnymu a musím říci, že motor je OK a že bych ho zrovna šetřil, to tedy né

Za šesté: přeji každému, aby mu autí dělalo jen radost a službu ke které je určeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Presne tak, je to plna syntetika a za krasny penize...

Tak tam dnes dávám Starline Diamond ultra 5W40.Měl jsem prodloužený interval a od teď budu dávat olej po 15 000 Km,tak snad nebude problém... Snad to nic neudělá,když jsem tam měl long-life a jinou značku (Castrol),co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...