Přejít na obsah

1.8 TSI (118 kW)


Rocky

Doporučené příspěvky

To nejde ako video,ale iba zvuk,ale všimnite si,že to TDI je o dosť menej počuť.Doteraz som mal iba benzináky,bolo ich 6,ale aj to sa mi na diesloch páči trebars pri 120 zošlapnem plyn benzín začne hučať a ťahať ,ale TDI sa neozve iba ťahá.

U klasickej 1,9TDI 77KW toľko radiť netreba,trojka dá slušným tempom "až" 120km/h a ten benz išiel na 2st 110km/h,čo je predsa logické,že sa točí do vyšších ot.ale ak sa k tomu dostanem,tak sem dám video,ako to ide na 3 od 40 do 120 a s menej nápadným akustickým prejavom.

Kto si kúpy diesla a chce s ním jazdiť ako s benzínom,tak nech sa nedivý,že má aj spotrebu.

Kto nepochopí že spôsob jazdy s dieslom je úplne iný ako s benzínom,tak nikdy výhody diesla ani nevyužije.

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle uz nemuzes myslet vazne, s tim hlukem. Jen poznamenam, ze je to nataceny levnym kompaktnim dig. fotakem, jehoz mikrofon ma dynamickou regulaci citlivosti. To znamena, ze kdyz bych fotak polozil na stul a potichu u nej septal, tak vysledny zaznam bude subjektivne hlasitejsi nez kdyz s nim vyjdu na rusnou ulici plnou troubicich aut, tramvaji a rvoucich deti. Plyne z toho, ze sepot je hlasitejsi nez rusna ulice? To asi ne...

1.9 TDI je po Skode 130 jednoznacne nejhlucnejsi motor, ktery jsem zazil (1.3 ve Felicii, 1.4 16v ve Fabii I, Zetec 1.8i, 2.0 TDCi, benzinove sestivalce ve Volvu, Chrysleru Grand Voyageru a Toyote Solare, 2.0i v OI a ted 1.8 TSI) a co se hluku v OII tyka, tak s 1.8 TSI je to skutecne neporovnatelne a to v zadne jizdni situaci.

1.9 TDI v OII duni pri stani na volnobeh, duni vic pri akceleraci a je v interieru zretelne slyset pri jakekoliv ustalene rychlosti (1.8 TSI pri ustalene rychlosti neslysim nikdy). Jizda s 1.9 TDI po kvalitni dalnici s povrchem, na kterem pneu nedelaji prilis hluk, je s 1.9 TDI doslova neprijemna. O 1.8 TSI po strance hluku pri takove situaci nevis.

Tyhle radky nejsou fanatickym zastavanim se neceho, ale reakci na prispevek plynouci z neznalosti. Doporucuju ti se s 1.8 TSI svezt, zkorigujes sve nazory.

Editováno: , autor: Petulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradte mi, idem kupovať OII a neviem sa rozhodnúť či 2,0 TDI DSG, alebo 1,8TSI DSG.

Zalezi ciste na tvych preferencich. Charakteristika 1.8 TSI je popsana v mnoha recenzich, chovani dieselu znas ze svych zkusenosti. Jezdit s 1.8 TSI je radost - muzes si uzivat ticha od motoru pri plynule jizde, muzes si uzivat krasne linearniho zatahu od 2200 do 6500 ot., muzes s nim jezdit ekonomicky dlouhodobe za 7-8 litru, muzes ho protahnout nejakyma zatackama a nechavat pri tom motor nad 4500 ot. (to pak ale jedes za 15 l)...

Za sebe bych rekl, ze 1.8 TSI je motor pro cloveka, ktery si jizdu uziva a nema auto jen jako dopravni prostredek pro premisteni z A do B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petulda,nic v zlom,ale nedoporučuj.Ja poznám benz motory a išiel som aj 1,8,len neviem prečo sa vy majiteľia benz vždy na niečo odvolávate,či je to spotreba,ktorá je podľa tabulky jednoznačná a mám ju aj overenú,ale vy vždy máte menší rozdiel spotreby.Ten hluk je tam evidentne počuť,ale zase sa to snažíte prekrútiť,samozrejme v neprospech diesla.

Pri rozjazde je samozrejme viac počuť TDI,ale napr od 60 az po 150 neviem že je tam vôbec nejaký motor.Môj je tichý aj pri rozjazde,pozri aj Karlos,čo mal 1,9,ako sa o nej vyjadroval.

Na voľnobehu ho sotva počujem.

A ten hluk v ot to som neregistroval iba u teba.Nechcem menovať,ale bolo tu jedno video zo zrýchlením na 3 stupen u benz motora,možno môj takú akceleráciu nemal,možno mal,nemeral som to,ale rozhodne akceleroval oveľa tichšie.TDI je počuť pri malej rýchlosti a vytáčané,už pri 60 na 4 sa zvuk motora stratí.

Trebars som išiel v 1,3Mtj GP a musel som natŕčať uši,či mi pri rozjazde vôbec motor ide,to sa mi na benz stalo iba C-klasse.

Taktiež 207 1,6HDI po zošlapnutí plynu napr pri 100km/h na doraz len začne ťahať,ale nič nepočuť.Moje TDI sa trochu ozve,ale zdaleka nie tak ako ta 1,8.Benzín je jednoducho príjemnejší na rozjazd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petulda,nic v zlom,ale nedoporučuj.Ja poznám benz motory a išiel som aj 1,8,len neviem prečo sa vy majiteľia benz vždy na niečo odvolávate,či je to spotreba,ktorá je podľa tabulky jednoznačná a mám ju aj overenú,ale vy vždy máte menší rozdiel spotreby.Ten hluk je tam evidentne počuť,ale zase sa to snažíte prekrútiť,samozrejme v neprospech diesla.

Pri rozjazde je samozrejme viac počuť TDI,ale napr od 60 az po 150 neviem že je tam vôbec nejaký motor.Môj je tichý aj pri rozjazde,pozri aj Karlos,čo mal 1,9,ako sa o nej vyjadroval.

Na voľnobehu ho sotva počujem.

A ten hluk v ot to som neregistroval iba u teba.Nechcem menovať,ale bolo tu jedno video zo zrýchlením na 3 stupen u benz motora,možno môj takú akceleráciu nemal,možno mal,nemeral som to,ale rozhodne akceleroval oveľa tichšie.TDI je počuť pri malej rýchlosti a vytáčané,už pri 60 na 4 sa zvuk motora stratí.

Trebars som išiel v 1,3Mtj GP a musel som natŕčať uši,či mi pri rozjazde vôbec motor ide,to sa mi na benz stalo iba C-klasse.

Taktiež 207 1,6HDI po zošlapnutí plynu napr pri 100km/h na doraz len začne ťahať,ale nič nepočuť.Moje TDI sa trochu ozve,ale zdaleka nie tak ako ta 1,8.Benzín je jednoducho na rozjazd

nikita, tak to snad ani nemuzes myslet vazne. TDi tiche pri rozjezdu? neblazni, doted jsem se do debaty nezapojoval, nebot souhlasim s Tebou, ze urcit nejlepsi motor proste nejde. kazdemu bude vyhovovat neco jineho a pojem `nejlepsi` je proste subjektivni.

nicmene tvrdit, ze je dieselovy motor (a jeste k tomu TDi) akusticky prijemnejsi nez benzin, to uz je na me moc. mam zkusenosti jak s diesely (BMW, VW, Opel), tak s benziny (BMW, VW, Mercedes) a ten akusticky komfort benzinovych motoru je proste nepomerne vyssi. ja ted mam sluzebni 1.8 TSI, stejne tak vlastni BMW 320d a ten rozdil pri startu motoru je obrovsky! a to si dovolim tady trochu kacirsky tvrdit, ze uroven dieselu u BMW je prece jen vyssi nez u VW koncernu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napíšte sem niekto,ako sem hodiť zvuk s mobilu a ja vám predvediem ako ide 1,9TDI PD z hlasitosťou Streamu na 2 ,(kto ho má pozná Stream na 2,že je sotva) pri rozjazde a to aj s plynom na podlahe a dunenie a hukot si môžete akurát tak domýšľať

acizek,ja som tam písal,že TDI je pri rozjazde hlučnejšie a pri vytáčani do ot ani nehovorím s benzínom je rozjazd rozhodne príjemnejší.Taktiež pokiaľ niekto jazdí športovo,tak jednoznačne benzín

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že i ten zvukovej projev je taky jen o individuálních preferencích každýho z nás. I když jsem zvyklej na tichej benzín, tak osobně si myslím, že by mi zvuk TDI nedělal problém a na druhou stranu bych si ale raději poslechl ladný zvuk TSI, i kdyby byl hlučnější než TDI.

Nikita1: na mobil zapomeň.. i zvuk z kamery natož z mobilu je něco jinýho než je realita. Na autoweb.cz (video) srovnávali RS 2.0 TFSI vs 2.0 TDI a měřili dokonce i tu hlučnost.. v těch decibelech prakticky nezaznamenali rozdíly, ale tomu TDI se prostě neodpáře právě takový to dunění a to si myslím, že nemáš šanci nahrát na mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To reprom: Kup si co ti lepe sedne. Na nazory ostatnych moc nedej max si procti neco o motorech a jejich zavadach a vyber si co a jak... S tou 2,0 a DSG to musi byt mazec, dneska jsem byl v servisu a mam objednanou projizdku s 1,8 a DSG a jsem zvedav co a jak... Uz se tesim jako maly jarda... Reprom ja bych volil asi 1,8 s DSG ale jak rikam nedej na nikoho.... Spocitej si pomer cena vykon pocit a servis. Myslim ze 2,0 ma remen a 1,8 ma retez tak naklady u servisu budou mensi u 1,8.... Atd a hlavne at jsi spokojen... :)

To Nikita: Ja vim ty mas totiz z nas nejvic zkusenosti s 1,8 TSI a proto vsichny dame na tvoje "dobre" nazory... :kol-62:

Editováno: , autor: p2p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozval sa odborník,čo chodí okolo dvoch servisov,možno keby si kúpil vrátnikovy jedno pivo,tak ti dovolí aj nahliadnúť dnu :smich: a hlavne si daj urobiť tú váhu vzduchu a vymeň podvozok,nech nechváliš iba tak do vetra,ale myslím,ýe ty konkretne už spoľahlivosť TDI nedosiahneš, na toľko závad je to už utópia :kol-98:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do Nikity bych moc nerejpal... Snazil jsem se mu pomoci osobnich zprav vecne rozmluvit jeho nektera nesmyslna presvedceni (napr. o tom, ze 1.8 TSI od 5200 otacek uvada, o tom, ze zvukovy zaznam z mikrofonu a automatickou regulaci hlasitosti a velmi omezenou kmitoctovou charakteristikou se neda brat jako solidni nastroj pro porovnani hlucnosti nebo o tom, ze 1.9 TDI 4x4 jede na trojku max. 95 km/h, jak je patrne i z meho videa).

Jako odpovedi se mi dostalo nejdrive zopakovani tech mylnych nazoru, pak vynadani do trapaku a nakonec zablokovani.

Nekdo se holt faktum brani zuby nehty :D.

Hezky vikend vsem !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...