galaher

Elektrické stahování oken - nefunkční, problémy, závady

123 příspěvků k tomuto tématu

:smich: Jj, pán se opřel o pojistku...

tolik smíchu z cizích starostí :smich:

Nejlepší že se mi to stalo taky, ale já na to přišel... ;)

tak to jsme na tom stejně, já si to zamáčknul a shodou okolností jsme zrovna dával stahovačku na zadní dveře, chci to zkusit a nic, no hrklo ve mně, fuj tajbl :D

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek pánové potřebuji poradit na mé octě po face se mi stane následující když chci vytáhnout okno celé až na horu krátkým stiskem tlačítka

tak ono vyjede asi do poloviny dveří pak se zastaví a o kousek sjede zpátky nastavoval jsem i základní polohu a nic a ještě jeden postřech zajímavé je že to dělá jenom když auto stojí jsem stoho volaký zmetený prosím o radu děkuji a ještě jedna prosbička nemáte někdo

náhodou fukční stahovačku na ZP dveře samo v el.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

toto už se mě stalo asi 3x na různých oktách pokud neni jen zamáčklá pojistka :-))))tak se také občas stane že na plošnáku je svod přímo na ploškách a už to nejde .....vyčistit a je to ok.........

Mrs.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tohle se mi taky občas stane a pak nějakou dobu to okno na ten jeden stisk nejezdí, musím držet tlačítko až nahoru

ale v čom to je, to je záhada, polohu jsem klíčkem nastavoval a bez úspěchu

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Též s emi to občas stane, je to nepravidelné a ani jsme nenašel s ničím spojitost :help:

a ještě mi občas při otevření zadních P dveří nesvítí stropní lampička :kuk:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mam za to, ze je tim, ze je okno ve vetsim pnuti = odpor na motorek. Elektronika vyhodnoti prekazku a okno stahne dolu. Deje se mi to taky, ale nemam silu to resit ....

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sklo anebo jeho pohon jde ztěžka, event. může být vada v motorku, ten bere víc proudu a elektronika to vyhodnotí jako překážku, na kterou sklo narazilo a vrátí ho o kousek zpět.

Pokud se nerozsvěcí stropní světlo při oteření dveří, je pravděpodobně vadný mikrospínač v zámku dveří.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, když zavírám okno u řiidiče (OKTA 2.0elegance, rv01), samo po dojezdu do horní poohy začně sjíždět dolů a zastaví se někde v polovině, případně ani do horní polohy nedojede, zastaví a zas sjede o kus níž. Vždycky je to jen jednou, na další pokus už okno normálně zavřu. .. nevíte někdo co s tím, na co se kouknout? Dík.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Zdravím, když zavírám okno u řiidiče (OKTA 2.0elegance, rv01), samo po dojezdu do horní poohy začně sjíždět dolů a zastaví se někde v polovině, případně ani do horní polohy nedojede, zastaví a zas sjede o kus níž. Vždycky je to jen jednou, na další pokus už okno normálně zavřu. .. nevíte někdo co s tím, na co se kouknout? Dík.

Nedrhne Ti stahovacka ?....jestli ano, je mozne, ze takto reaguje jednotka, ktera si mysli, ze tam priviras hlavu, ruku, psa...

Zkusim to nasimulovat na svem aute....

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

obcas mi to udela taktez..zatim jsem to neresil...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Okno sjede dolů vždycky až z horní polohy, tzn. když se zcela dovře, plynule zas pokračuje dolů. Dřív to bylo taky jen občas, teď už pokaždý....

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky se to u mé Octavie delo až do včerejška, pak mi praskl plast ve stahovačce a okno spadlo, takže Vám doporučuji to hned řešit výměnou stahovačky (pokud máte starý model jako já do r. 2000).

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Okno sjede dolů vždycky až z horní polohy, tzn. když se zcela dovře, plynule zas pokračuje dolů. Dřív to bylo taky jen občas, teď už pokaždý....

Skus "nakalibrovat" stahovacku v tom jednom okne, pripada mi to, ze stratila hodnotu pre dojazd, cize nevie kolko ma este ist dohora a potom zareaguje nudzovym zastavenim (a stiahne sa kusok dole).

Lebo takto Ti to tlaci plnou silou dohora a moze Ti prasknut ten plast co drzi okno.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Skus "nakalibrovat" stahovacku v tom jednom okne, pripada mi to, ze stratila hodnotu pre dojazd, cize nevie kolko ma este ist dohora a potom zareaguje nudzovym zastavenim (a stiahne sa kusok dole).

Lebo takto Ti to tlaci plnou silou dohora a moze Ti prasknut ten plast co drzi okno.

je pravda ze okno zide dole ked si mysli ze narazilo na prekazku skor ako doslo do hornej polohy. takze nastav hornu polohu a ked to bude robit dalej, tak ti zrejme ide to okno tazko a rj to vyhodnoti ako narazenie na prekazku.

kalibracia je tusim popisana v navode, ale ak si spominam dobre tak sa robi nasledovne: pootvor si vsetky okna /nakalibruj vsetko naraz, nech mas istotu/, zamkni auto klucom a drz v zamknutej polohe kym sa nezavru vsetky okna + pockaj este par sekund aj po zatvoreni. pusti kluc, odomkni a vyskusaj okna.

Upraveno uživatelem Tunak
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Potrenuji poradit jak preprogramovat dojezd okna??Motorek mi pracuje normalne,zadnou prekazku jsem nenasel, jenom zadni okno se mi otvira asi 5 cm.Dekuji za kazdou radu.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Myslím že problém je v lanku stahování a ne v programování.lanka odcházej už jsem měnil všechny 4 okna vyndej celí stahování je to práce na deset minut a nový stojí kolem 1500

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

cauec.mam peroblem.kdyz stahuju zadni okna mel by tam byt doraz a tak 5cm byt vysuniute.jdou mi otevrit az na doraz ale vypne mi u toho radio nevite nekdo co stim?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Člověče kam ty na ty problemy chodíš? :) Každý den něco.

Zadní okna nemají dojezd a myslím že radio ti vypne pokles napětí

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Člověče kam ty na ty problemy chodíš? :) Každý den něco.

Zadní okna nemají dojezd a myslím že radio ti vypne pokles napětí

ono jede ale jen prestane hrat...kazdej den neco ze???heh

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
ono jede ale jen prestane hrat...kazdej den neco ze???heh

jede a přestane hrát? nechápu, moc zvratů v jedné větě :kuk:

popiš to lépe a přesně

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja jsem menil lanka uz u trech oken. Koupil jsem lanka na kolo. Vyndal jsem stahovacku, zmancknul nejtky, sundal cernej kryt navijaku, nameril podle tech starej ta nova lanka. Provliknul jsme nova lanka bovdenama a v bilem navijaku jsem je zajistil rozrizlou elektro cokoladou a funguje to rok. Prace tak jednou okno hodina.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
jede a přestane hrát? nechápu, moc zvratů v jedné větě :kuk:

popiš to lépe a přesně

zapnu radio presneji kiss hady treba stahnu oboje okna zaroven amji tam byt dorazy kdyz to prekoroci ty dorazy radio sviti vse jede krom zvuku.mam takovej pocit ze tam ale kdysi byla ta pojistka aby se to nestahovalo uplne.ale je to jen pocit

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
zapnu radio presneji kiss hady treba stahnu oboje okna zaroven amji tam byt dorazy kdyz to prekoroci ty dorazy radio sviti vse jede krom zvuku.mam takovej pocit ze tam ale kdysi byla ta pojistka aby se to nestahovalo uplne.ale je to jen pocit

a kdy to zase začne fungovat?

máž zadní repra a vejškáče ve dveřích?

Upraveno uživatelem rolbar
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
a kdy to zase začne fungovat?

máž zadní repra a vejškáče ve dveřích?

vypina to u okna vzadu u spolujezdcovy strany.zacne to hrat v urcite poloze kdyz ho zase vytahnu.repro mam akorat vzadu v kufru.ve dverich nemam

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Ja jsem menil lanka uz u trech oken. Koupil jsem lanka na kolo. Vyndal jsem stahovacku, zmancknul nejtky, sundal cernej kryt navijaku, nameril podle tech starej ta nova lanka. Provliknul jsme nova lanka bovdenama a v bilem navijaku jsem je zajistil rozrizlou elektro cokoladou a funguje to rok. Prace tak jednou okno hodina.

Zdravím a ty lanka nepordávají jako samostatný náhradní díl?Stalo se mu teď u auta že se mi lanka záhadným způsobem zamotali do rozvodky která je na motorku stahování a jinak než jejich zničením jsem je ven nedostal.A celou konzoli stahování se mi kupovat nechce když jinak je vše v pořádku.Po případě nevíte kde bych zjistil délku těch lanek abych nemusel rozebírat funkční stahování a na tom si to měřit.

Dík Martin

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se