Přejít na obsah

Angel eyes na Octavii 1


Danny1503

Doporučené příspěvky

tak jestli můžu tak mám angels eyes na fabce a mlžíly se první dva dny pak přestaly, naklápění jde trochu stuha ale ok a svítivost je slušná aspoň u mně ale dávám do nich Hidky tak uvidím doufám že to bude lepší.jinak spokojenost :)

Zvyšovat svítivost za cenu použití HID sady není cesta kudy bych chtěl jít.Nevěřím,že by přestavbová sada neoslňovala. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle me se osobne ta svetla nelibi, myslim si ze AE patri na BMW, ale o tom oslnovani HID sadou, taky podle me zalezi jakou tam kdo da a to s jakou svitivosti. Vem si ze v origo xenonech je 4000K a HID se delaji vetsinou od 4000K do 12000K. Takze kdyz tam da nekdo 6000K a vic tak to asi oslnovat bude a bude to jedovaty svetlo, ale kdyz tam das neco normalniho tak by to melo byt v pohode. (zaklad jsou ale serizeny svetla)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano přesně tak :palec2:

Ano,teplota světla nemá s oslněním nic společné,ale co podle mně ano je fakt,že parabola je konstruována pro nějaký typ zdroje světla .Tím pádem je zdroj světla v konstantní a hlavně navržené ohniskové vzdálenosti .Výměnou zdroje světla se tato vzdálenost pravděpodobně změní a světelný tok z paraboly bude mít podle mně jinou charakteristiku.Taková parabola si myslím nejde seřídit tak jak by měla.Konstrukce světlometů pro výbojky (označené DCR)navíc musí splňovat limit propustnosti UV záření,světlomety HCR pro halogenky tyto limity nemusí splňovat a od prostého oslňování už jsme u poškozování zraku protijedoucích řidičů.

Je to ale jenom můj názor a nikoho nepřesvědčuji,že je správný a už vůbec,aby si HID sadu nedával.Je to otázka ohleduplného chování každého z nás.

Pokud bych uvažoval o AE,tak jedině ve spojení s xenony již z výroby,nebo dodělat AE do orig xenonových lamp.

Kroužky jdou vyrobit celkem snadno.

post-655-1199883612_thumb.jpg

post-655-1199883621_thumb.jpg

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba bixenon h4 má stejné ohnisko světla jako žárovka,má clonítko a při správném seřízení světlometu to ani oslňovat nemůže

Já jsem psal ,že se ohnisko změní pravděpodobně,píšeš o H4,ale sady se dělají jako ekvivalent snad všech halogenek a vždycky ve stejném ohnisku být nemusí.

Netvrdím,že všechno bez homologace nastojí za nic,ale zrovna u sad HID o tom nejsem přesvědčen.

Pokud jsou přestavbové sady tak bezproblémové jak majitelé tvrdí,divím se,že není alespoň něco na trhu homologované,určitě by se to výrobci vyplatilo.

Homologované ale nejsou a nebudou,protože žádná zkušebna v EU homologaci neudělí.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba bixenon h4 má stejné ohnisko světla jako žárovka,má clonítko a při správném seřízení světlometu to ani oslňovat nemůže

No ja bych si nebyl tak jist. Prestavbove sady jsou v naproste vetsine dost nekvalitni zbozi - at uz se jedna o startery nebo i geometrii vyzarovaneho kuzelu svetla, tedy kvalita a geometricka presnost stinitek a usazeni v parabole.

Druhou nectnost resi do jiste miry projektorove svetlomety, ktere kuzel oriznou podle sveho. Jina vec je propustnost UV zareni, jak psal mikl.

Pro ilustraci pripojuji obrazek srovnani geometrie svetelneho kuzelu u halogenove zarovky (origo stav) a vybojky po prestavbe na xenon HID sadou.

Komentar asi netreba, ze to oslnuje jak pr..e netreba zduraznovat.

post-9-1200825133_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja bych si nebyl tak jist. Prestavbove sady jsou v naproste vetsine dost nekvalitni zbozi - at uz se jedna o startery nebo i geometrii vyzarovaneho kuzelu svetla, tedy kvalita a geometricka presnost stinitek a usazeni v parabole.

Druhou nectnost resi do jiste miry projektorove svetlomety, ktere kuzel oriznou podle sveho. Jina vec je propustnost UV zareni, jak psal mikl.

Pro ilustraci pripojuji obrazek srovnani geometrie svetelneho kuzelu u halogenove zarovky (origo stav) a vybojky po prestavbe na xenon HID sadou.

Komentar asi netreba, ze to oslnuje jak pr..e netreba zduraznovat.

kluci,tak ze z debaty vypliva ze or.xenon no octavii je NEJ! kdo to uz predelaval? je pravda ze se musi menit i chladic,mimo jine? OCTAVIA COMBI TDI 81KW 1999 Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja bych si nebyl tak jist. Prestavbove sady jsou v naproste vetsine dost nekvalitni zbozi - at uz se jedna o startery nebo i geometrii vyzarovaneho kuzelu svetla, tedy kvalita a geometricka presnost stinitek a usazeni v parabole.

Druhou nectnost resi do jiste miry projektorove svetlomety, ktere kuzel oriznou podle sveho. Jina vec je propustnost UV zareni, jak psal mikl.

Pro ilustraci pripojuji obrazek srovnani geometrie svetelneho kuzelu u halogenove zarovky (origo stav) a vybojky po prestavbe na xenon HID sadou.

Komentar asi netreba, ze to oslnuje jak pr..e netreba zduraznovat.

Zdravím...

Uvažuji o HID sadě, a UV záření bych se nebál, řekl bych, že přes to sklo nemá šanci, na rozdíl od světlometů bez projektoru a s vnějším plastem, ale oslňovat protijedoucí bych samozřejmě nechtěl. Asi nejde házet všechny sady nebo konstrukce výbojek do jednoho pytle, nemáš odkaz na nějaké testy? Určitě záleží i na světlometech, ale jde mi o H4 do O1, jestli je lepší bixenon H4-3 nebo s dálkou H4-2, případně jaký výrobce starteru či výbojky má ohleduplnější výrobky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,teplota světla nemá s oslněním nic společné,ale co podle mně ano je fakt,že parabola je konstruována pro nějaký typ zdroje světla .Tím pádem je zdroj světla v konstantní a hlavně navržené ohniskové vzdálenosti .Výměnou zdroje světla se tato vzdálenost pravděpodobně změní a světelný tok z paraboly bude mít podle mně jinou charakteristiku.Taková parabola si myslím nejde seřídit tak jak by měla.Konstrukce světlometů pro výbojky (označené DCR)navíc musí splňovat limit propustnosti UV záření,světlomety HCR pro halogenky tyto limity nemusí splňovat a od prostého oslňování už jsme u poškozování zraku protijedoucích řidičů.

Je to ale jenom můj názor a nikoho nepřesvědčuji,že je správný a už vůbec,aby si HID sadu nedával.Je to otázka ohleduplného chování každého z nás.

Pokud bych uvažoval o AE,tak jedině ve spojení s xenony již z výroby,nebo dodělat AE do orig xenonových lamp.

Kroužky jdou vyrobit celkem snadno.

nooo tak tohle vypada fakt dost dobre :palec2: myslim ze takhle to bude urcite o dost lepsi, nez kupovat AE a strkat tam HID sadu,jen tak dal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem dostal od kopáčka meil a psal mi že čekají na kontajner a do dvou týdnů by měl přijít tak jsem zvědavej :)

Tak to jsem zvědavej jak to bude. Dnes jsem mu volal a říkal mi že to vyhledově není na týdny ale měsíce tak uvidíme ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...