Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
pánové, nezapomínejte na normu, kterou musíte dodržet, to jestli pak dáte 0W30, 0W40, 5W30, 5W40 je jen o viskozitě a v našich podmínkách je to téměř jedno, stačí si o tom něco přečíst, takže vybírat olej podle norem VW! ;)

zdravím čtu jak tu probíráte jaký olej,mám 1diesla O1 81kw tak nevím olej jsem dal 5w-40 VW502.00/505.00 bude to stačit nebo kde se dozvím o tom víc.dík za typ Luke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Mám Octavii 1,9 TDi, 66 KW, rok 10/2000.

Koupil jsem ji v dubnu.

Naštěstí u motoru byl přidrátován lístek s informacemi kdy byl olej měněn a jaký je tam teď olej.

Je tam olej - Shell Helix Diesel Ultra.

Auto má najeto 170 000. km

Na internetu jsem koukal že jsou tyhle oleje dva, mají stejné označení.

10W-30 a pak 0W-40

Který olej bych tam měl dát ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Mám Octavii 1,9 TDi, 66 KW, rok 10/2000.

Koupil jsem ji v dubnu.

Naštěstí u motoru byl přidrátován lístek s informacemi kdy byl olej měněn a jaký je tam teď olej.

Je tam olej - Shell Helix Diesel Ultra.

Auto má najeto 170 000. km

Na internetu jsem koukal že jsou tyhle oleje dva, mají stejné označení.

10W-30 a pak 0W-40

Který olej bych tam měl dát ?

Pmlouvám se.

Zase mi to nějak nevyšlo.chtěl jsem to dát do fora "jaký dát motorový olej"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nalej tam 5W40 a neřeš to.10W30 je spíš do traktoru.

Tak co kdybych tam dal to - - - SHELL HELIX ULTRA DIESEL 0W-40 ?

Je to plně syntetický olej.

Litr je za 280,- kč.

Je to dobrá volba ?

Kdyby tam byl původně stejný olej ale 10W-30, můžu ho vyměnit za 0W-40 ?

Jde mi o to aby to nenadělalo nějakou paseku, někdo psal o rozpouštění usazenin, atd.,

nejsem si jist jestli jsem to dobře pochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hosi ja nevim, fseci spekulujete nad kvalitou oleje - vzdyt se podivte kolej je rafinerii a kolik je znacek oleje - je jasne, ze dve nebo vice znacek pochazi ze stejne rafinerie - pak zalezi, jak si chcete priplatit za znacku a pokud odpovida specifikaci na listku, tak neni co resit :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aby řeč nestála- přidám taky něco. Přešel jsem na Mogul GX-FEpro 10W40. Známý mechanik mi říkal ať dodržím specifikaci 10w40 co tam byla před tím a to ostatní není až tak důležitý. "U značek platíš akorát značku, takže když vedle sebe postavíš Aral a Mogul bude to stejné, ale Aral bude dražší kvůli značce". Tak už na něj mám naježděno 2000Km. Vše v pohodě. Motor šlape jak švýcary, oleje si nevezme ani kapku a olej je pořád ještě čistej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výjimky můžou být... ;)

...jo, jasně, jsou, někde jsem četl, že minerální olej nelze vyrobit pod 15W-40, ale někteří výrobci to umí. Např. zmíněný Mobil Super M 10W-40. No, jako napotvoru ho mám doma (prodali mně ho jako polosyntetiku) a nevím, jestli ho můžu nalít do okty bez nějaké hrozby poškození motoru. Normu splňuje, ale zůstává tam to ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde, abych presel od pristiho roku pri vymene na jednorocku z dvouletky (LONGLIFE)??? Stane se neco?

Rozhodl jsem se proto, ze najedu 12000 rocne a za rok jsem doleval litr oleje, ktery neni uplne nejlevnejsi a dle me to uz ema tu vlastnost co by to melo mit po tech 25 000 nebo 2 letech... :help: :help: :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde, abych presel od pristiho roku pri vymene na jednorocku z dvouletky (LONGLIFE)??? Stane se neco?

Rozhodl jsem se proto, ze najedu 12000 rocne a za rok jsem doleval litr oleje, ktery neni uplne nejlevnejsi a dle me to uz ema tu vlastnost co by to melo mit po tech 25 000 nebo 2 letech... :help: :help: :help:

Naprosto v pohodě. Nalej tam plnou syntetiku, např. 5W-40 a budeš mít klid. Každej rok ho vyměníš, nic zřejmě nebudeš muset dolívat a motoru se opravdu nic nestane. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...