Přejít na obsah

Dvakrat preliaty olej v servise


peter27

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych.Uz dvakrat som bol menit olej v roznych servisoch a vzdy mi naleju o liter oleja viac.A ja si ho potom doma musim vzdy odsavat.Neviem ci su vsetky servisy tak blbe alebo mozem ja mat zlu mierku?Nemozem mat napriklad mierku z fabie alebo ineho motora??A preto mi stale ukazuje jeden centimeter oleja nad maximom???Nemohol by niekto prosim vas zmerat kolko je mm od spodu mierky po maximum?Mam 1,9 Tdi 66 Kw a najlepsie by bolo keby to bolo merane presne z tohto motora.

Nerad by som zadrel motor.Dakujem :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsetkych.Uz dvakrat som bol menit olej v roznych servisoch a vzdy mi naleju o liter oleja viac.A ja si ho potom doma musim vzdy odsavat.Neviem ci su vsetky servisy tak blbe alebo mozem ja mat zlu mierku?Nemozem mat napriklad mierku z fabie alebo ineho motora??A preto mi stale ukazuje jeden centimeter oleja nad maximom???Nemohol by niekto prosim vas zmerat kolko je mm od spodu mierky po maximum?Mam 1,9 Tdi 66 Kw a najlepsie by bolo keby to bolo merane presne z tohto motora.

Nerad by som zadrel motor.Dakujem :feve:

nechápem odkiaľ by si mal na tom motore zlú mierku, od výroby určite nie. A ohľadom dolievania oleja v servise, neviem ako inde ale servisy kde som bol, ten olej kontroluju rovnako ako aj ty, podľa mierky, ani si neviem predstavit iný sposob kontroly hladiny oleja,... To že ti tam dali viac oleja je spôsobené asi len chybou servisáka, teda podľa toho čo považuješ za viac oleja (normálne je v Octavke asi 4,5 litra), dost pochybujem že ti tam nalial 5,5 litra (keď píšeš, že o liter). Uz sme sa tu v inom vlakne o tom bavili ze medzi ryskami (srafovana oblast) je cca 1 liter (teda aspon u 1,8 20V Turbo), a myslim ze u dieslov to bude dost podobne. Mne nalievali olej v servise a naliali mi tiez malicko (asi 2 mm) nad hornu rysku (sraf oblast). Podla návodu na obsluhu, ktory som mimochodom hodil do toho vlakna kde to riesime, je nebezpecne (pre KAT,...) az ked by si mal olej nad prelis mierky,...

PS: pokiaľ sa tu v inom vlákne rieši veľmi podobná vec, netreba hneď zakladať novú tému!!! stačí napísať tam,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz dvakrat som bol menit olej v roznych servisoch a vzdy mi naleju o liter oleja viac.

Stalo se mi totéž, ale rozhodně bych servismany nepodezříval, že mi dali litr oleje navíc. Spíš bych řekl, ža mi vypustili o litr oleje méně. Přišel jsem na to náhodou a dost jsem se naštval, dnes už asi musíte buď stát každému za zadkem nebo dělat všechno sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som mal zazitok v sobotu,moja priatelka bola menit pneu a dala vymenit i olej,jak prisla som to bol omrknut a co vidim?pneu ok,ale olej nic podmierkou ,filter stary,cena zaratana,vypustaci srub oleja nebol ani dotknuty,tak som letel do servisu nech to vysvetlia a vymenia olej ked ho uz zaratali,samozrejme ze si stali za svojim ze bol meneny,neboli mi schopny ukazat stary filter,lebo uz bol odpad vyneseny(po 1 hod)samo ze mlada si medzi tym ako auto bolo v servise bola na nakupoch,takze ak auto je v servise treba byt pri tom alebo sa na servis vys.. a urobit si to sam

Islo o volkswagen polo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych to asi takhle:

používají sudový olej, mají předpokládám nějakou pumpu kde nastaví že chce natankovat 4,5 l podle dílenské příručky a to tam taky vleje. Jenomže to předpokládá prázdný - rozuměj vyměněný filtr do kterého se vejde 0,4l (mám změřeno) popř po vyndání filtru další olej který vyteče s chladiče oleje. Jenže filtr nevymění a rázem tam máte o 0,5 litru víc. U 1,8T je 4,5l po horní rysku po nastartování - tzn včetně zaplnění filtru, chladiče a kanálků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lebo sa to nikomu nechce v dnesnej dobe menit, radsej si priplatia par stovak aby to spravili v servisy, tych co maju domy a garaze nechapem, tych co byvaju na sidliskach a nemaju na to az take dobre podmienky aj chapem, ale kazdopadne to co ukazuju dnesny servismani je na zaplakanie... moja Fabia ma prazdnu servisku a nehodlam to menit, radsej si vsetko spravim doma sam a ked nieco pokazim tak to bude moja blbost a nebude ma triafat slak ze mi to dakto iny urobil... samozrejme take bezne veci ako oleje, filtre, sviecky, platnicky robim vsetko doma....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to asi tak jak píše 1.8T

jinakmám zkušenost z dřívějška z vozu favorit,4 fáva a každý měl jinou měrku,no tojsem čuměl jak puk,no a mechanik říkal že je obsah na 3,5 litru tak jsem je tam nacpal a hotovo,tady u octy je 4,7 l no a když je vypustím tak je tam nacpu.vychází mi to ale přesně na horní část rysky(štrafování)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám že všechny servisy nevymění filtr, to určitě ne, ale takový experti se jistě najdou....

TomaS-BB : I moje okta má zcela čistou servisku... taky si dělám všechno sám - vyjma toho kdy si smskující řidič nevšiml že před předchodem stojí auta a já byl te poslední.... :angry:

Vypouštím teplý olej a nechám to kapat v garáži do druhého dne. Asi dvakrát jsem když už to sotva kapalo 1 kapka za 30 vteřin dal pryč tu pixlu a dal tam čistou sklenici od kompotu. Do rána v ní byly 3dcl něčeho, co připomíná spíš mazut - vazelínu než olej...

Filtr před našroubováním naplním novým olejem abych zkrátil dobu bez mazání a připomínám všem co mají turbo že do doby zhasnutí kontrolky mazání NESMÍ přidávat plyn - jen volnoběh!!! Je to výslovně uvedeno v manuálu!!!! Jde právě o to, aby turbo nešlo do otáček dokud olejová pumpa nenasaje, nenaplní filtr a neprotlačí všemi kanálky.... mimo jiné taky k turbu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.8T - Vsak ja tiez verim ze su aj normalne servisy, ale nehodlam to skusat servis po servise :D Tak zato radsej po par nemilych skusenostiach kaslem na nich uplne...

Teraz nieco z ineho sudka, vidno ake su nase servisy bohovsky lacne.... chcel som kupit na Fabiu obycajne hlinikace Skoda Sprint R14, porozposielal som maily a vsade 3800 - 3900sk plus keci ze ked si kupim aj gumy tak nazutie zadarmo :D Tak som chvilu este pohladal a nakoniec som nasiel snad JEDINEHO normalneho obchodnika z novymi vecami, mal tie disky v ponuke za uzasnych 1790Sk/kus takze som nevahal ani chvilu, disky su uz doma a som rad kolko som usetril.... takze krasne nase servisy na nas zarabuju vsak na tych diskoch 2000,- Sk marza pre nich a za co preboha??? !!!! Pritom ked som sa pytal chalana co som to kupoval od neho, podotykam ze to bola autorizovana predajnicka, tak mi povedal ze ani on este skodny na mna nebude a ze urcite to pod cenu nedava :) Takze tak, musim sa hambit ale sprosty slovak je taky, pre seba co najlacnejsie a dalej dava za 2x vacsiu cenu, nepoviem marza nejakych 500-1000sk ale co je vela to je vela...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a to si ešte nespomenul cenu koľko si servis berie za servisnú hodinu (približne 700/hod). Ako je to u všetkých autoriz. servisov tak vysoko nehovoriac o iných značkách kde sa to často šplha aj cez tisícku,... A pokiaľ ich s tou opravou nenaháňaš, tak sa ti kludne môže stať čo sa stalo kolegyni, že si za výmenu rozvodov účtovali 16 hodín (u 1,6 Octavie) s kecami, že mali problémy s tým a s hentým,... a "hlupa žena" zaplatila :wacko:

je umenie najst slusny servis, kde ti to fakt spravia podstivo (pripadne mozes pri oprave byt), a za rozumne prachy,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

veď každý výkon práce má svoje normo hodiny. jazdím pravidelne(5r) do MB servisu a so žiadnym naťahovaním práce som sa za to obdobie nestretol. to si akože objednám taxik z Blavy do Brna a on pôjde cez Ostravu lebo pri Břeclavi kontrolujú dialničné známky :doh:kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tohle si opravdu stezovat nemuzu. Davam auto ke dvoum ruznym lidem, zalezi, co je na aute potreba udelat. Pokazdy paradni pristup. Neuctujou nic extra navic a vetsinou na me ceka prijemna sleva. :palec2: Kdyz mi naposledy menili olej, tak ho nechavali vykapat pres noc a zacali s tim, dokud bylo auto jeste tak nejak zahraty.

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No môžem povedať, že sám mám skúsenosť, že v niektorých servisoch nemajú ani páru o normohodinach, proste účtujú čas koľko mechanik má to auto "na zdviháku". A záleží už iba ako sa chalan vyspí, aká je opica, alebo ako dlho je na cigaretke či kávičke, toľko moja skúsenosť,...

Ale musím povedať, že po týchto nepríjemných skúsenostiach som natrafil na jeden celkom fajn servis, kde som bol teraz na poslednej výmene oleja a asi sa stanem stálym zákazníkom,... Prístup perfektný: došiel som ráno, že potrebujem vymeniť olej, dohodol som sa s príjmacím technikom, že za pol hodinku mi to vezmu, zatiaľ som to poriadne zohrial. Celý čas som bol pri aute a fajn som pokecal s mechanikom aj ohľadom iných vecí, čo sa mi nepozdavajú a ktoré sa chystám meniť (iba aby reč nestála). Chalan si vážne dal záležať, olej vypúšťaný (nie odsávaný), čakal asi pol hodinku kým vytiekol, zatiaľ mi pozrel iné veci,...

Bol som tam asi hodinu a pol a cena za prácu 12,5 Euro (materiál som mal svoj). Takže nájdu sa aj svetlé výnimky,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, presne tak, najdou se i solidni servisy. :palec2: Kdyz mi chlapik v servisu rika, jak jsou nekteri zakaznici neprijemni... tak se pak nedivim, ze tem autum nedaji nic navic. Ja servisakovi necham doma klice, on si je vyzvedne, auto si odveze, ma to do prace asi 300 metru, kdyz je hotovo, auto zase priveze a ja jsem bez starosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferino: Ted jsem asi 30 vteřin přemýšlel kde jsi to byl že si platil Eurami .... :rolleyes::t A ty jsi byl doma... :kol-48:

Táta dal do servisu auto a do kufru mu pak dali igelitku se starými díly - mimo jiné taky 4 krabičky se svíčkami. Chtěl to vyhodit, ale já zvědavěj - otevřu jednu krabičku a koukám jak blázen - nová svíčka... pochopitelně že všechny 4 byly v krabičkách nový... tak jsme vyndali ty z motoru a ty samo opálené dokulata...

Prostě je nafasoval, pak se zasněně zahleděl na ty vycapený pindy co maj polepený po skřínkách a už je zapoměl vyměnit... :p Vždycky si říkám že stejně může utáhnout ložisko předního kola, nebo dotáhnout brzdovej třmen.. nebo něco na řízení...

Ted jsem řešil opravu měsíc starýho mobilu...nefotila..

Rovnou: To je paměťovkou...

Já (škodolibě): Tak ji vyndejte...

Oni: Jo ahá vy ji nemáte.. :D Tak vám přehrajeme FW... za den opět nefunkční.. opět cesta do servisu..

Oni: To je starou simkou...

Já Včera jsem si ji na Vaše doporučení vyměnil...

Oni: Aha, mě se zdála nějaká nová.... asi by jste měl mít nějakou paměťovku a fotit na ni. :kol-44: (měl v paměti TLF jsem 30MB volných...)

Nakonec jsem závadu objevil sám - tepelná závislost... pokud byla po nabíjení (accu se zahřívá) nebo v kapse tak OK. Stačilo když ji dcera nesla v batohu venku a nebo doma ji položit na okno kde je přece jen chladněji a už to nefotilo. Opakovaně jsem to zkoušel a pak znova do servisu... Přejímací technik to odmítl zapsat do předávacího protokolu že to posoudí technik. Tak se na to podívejte že to nefunguje - já nejsem rozhodující, to posoudí technik... tak mi ho zavolejte... on tu není... tak mi zavolejte jinýho ať to vidí a povědí si to. Žádný tu není... Jak že žádný tu není když na webu máte že za příplatek začnete opravu okamžitě?!?!.... :kol-46:

Až na můj mail vedoucímu servisu se dokopali k tomu že vyměnili celou desku. Ale měsíc starej mobil a celkem 8 cest z a do servisu než se domůžete záruční opravy... Tohle byla poslední cesta, pak by následovala výměna ... jenže to je další cesta k prodejci....

Podotýkám že to byl autorizovaný značkový servis jehož adresu jsem našel přímo na webu slavného výrobce mobilů....

Tak to jenom jak to funguje nejen v servisech na auta....

sorry za spam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápem odkiaľ by si mal na tom motore zlú mierku, od výroby určite nie. A ohľadom dolievania oleja v servise, neviem ako inde ale servisy kde som bol, ten olej kontroluju rovnako ako aj ty, podľa mierky, ani si neviem predstavit iný sposob kontroly hladiny oleja,... To že ti tam dali viac oleja je spôsobené asi len chybou servisáka, teda podľa toho čo považuješ za viac oleja (normálne je v Octavke asi 4,5 litra), dost pochybujem že ti tam nalial 5,5 litra (keď píšeš, že o liter). Uz sme sa tu v inom vlakne o tom bavili ze medzi ryskami (srafovana oblast) je cca 1 liter (teda aspon u 1,8 20V Turbo), a myslim ze u dieslov to bude dost podobne. Mne nalievali olej v servise a naliali mi tiez malicko (asi 2 mm) nad hornu rysku (sraf oblast). Podla návodu na obsluhu, ktory som mimochodom hodil do toho vlakna kde to riesime, je nebezpecne (pre KAT,...) az ked by si mal olej nad prelis mierky,...

PS: pokiaľ sa tu v inom vlákne rieši veľmi podobná vec, netreba hneď zakladať novú tému!!! stačí napísať tam,...

keby som mal preliaty olej o 2mm tak sa urcite nestazujem, a ked som napisal o 1 cm tak som myslel nad srafovanu oblast (maximum)..sorry ale to zalozene vlakno som nikde nenasiel...dakujem za mudre rady do zivota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferino: Ted jsem asi 30 vteřin přemýšlel kde jsi to byl že si platil Eurami .... :rolleyes::t A ty jsi byl doma... :kol-48:

No to vieš u nás to vyzerá už skoro ako "na západe". A hlavne starší ľudia na to dobre pindajú :smich:

Ohľadom tých sviečok, tak to by ma dorazilo, teraz si zober, že vážne dáš robiť brzdy a technik bude slintať nad nejakou čúzou, prípadne ešte po dobrej opici, a "zabudne" ti utiahnúť strmeň, prípadne šroby na kolesách ;) Radšej budem protivný a budem mu stáť za zadkom :)

S tým telefónom, neviem aké zákny mate v ČR, ale u nás je to tak, že pokiaľ niečo reklamuješ tak ti to opravia, avšak ak reklamuješ 3 krát tú istú závadu tak máš nárok na vrátenie peňazí, alebo výmenu tovaru za nový... Daj značku nech vieme čo nekupovať ;) Ja fungujem už asi 11 rokov na Nokiach, a zatiaľ som nemal problém so žiadnou (každu mam 2 roky a potom posuvam v rodine, a šlapu stale aj tie stare,...)

sorry za pokračovanie v Spame

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...