Přejít na obsah

Relé pro denní svícení


fabiahtp

Doporučené příspěvky

Do určitej miery máš pravdu až na to že ja považujem za konfort to, keď sadnem do voza, naštartujem a idem .Okolo svetiel ma zaujíma len modrá kontrolka signalizujúca zapnuté diaľkové,aby som neoslňoval.Väčšinou jazdím v meste a preto málokedy prepínam na diaľkové a o svetlá sa nestarám ani vodne ani v noci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročítal jsem celou tuhle diskuzi, ale stejně jsem nenarazil na odpověď jak zprovoznit kompletní funkci světel (přístrojovka, dálkové) u originálního škodováckého denního svícení. Jde to?

No uplně normálně zapneš otočný vypínač, kterým se zapímnají světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Pepa007: To samo vím, mě jde o to jak to zprovoznit bez toho otáčení vypínačem.

Kluci.

Ja som Vám už tu naznačil že snínaním tlaku oleja- čo určuje beh motora a sigál od zapnutia spínacerj skrinky sú dostačujúce informácie na to aby mi svietili svetlá bez môjho zásahu. Bohužiaľ som na internete tak blbí že neviem vložiť obrázok môjho bývalého schémata a popis zapojenia pre vozy 105-120 s presným zobrazením pripojení v jednotlivých svorkovniciach .( časom sa to naučím ). A potom sa to pokúsim sem dostať. Možno že ako nápad to budete akceptovať ,i keď u nových aut je to hodne zložitejšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zajimava diskuze. Uplne staci propojit PIN TFL (TagFahrLicht) s PINem 56 Tlumena svetla. Po zapnuti zapalovani bude svitit pouze predni tlumena svetla bez parkovacek a vseho ostatniho. Legislativa myslela i na tzv. denni svetla a k nim uz nemusi svitit nic jineho, ani zadek. Takto to ma jiz z vyroby resena napr. nova AUDI A6, A8 a A4 ktera ma jako denni svetla paraboly s obyc. 21W zarovkou a nic jineho na voze nesviti. Kdo chce setrit zarovky, muze zaradit odporovy kablik a nechat svitit "denni svetla" se snizenym vykonem - ale original dil od VW srtoji 520,-Kc bez DPH. To se vyplati cas odcasu tam vymenit zarovku.

Ma nekdo vice informaci k tomuto???

Ve stredu chci jit na montaz denniho sviceni (nemam vypichovaky a nechci si nicit nervy), tak jen jestli se v tomhle neco delo dal a jsou nejake dalsi informace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimava diskuze. Uplne staci propojit PIN TFL (TagFahrLicht) s PINem 56 Tlumena svetla. Po zapnuti zapalovani bude svitit pouze predni tlumena svetla bez parkovacek a vseho ostatniho. Legislativa myslela i na tzv. denni svetla a k nim uz nemusi svitit nic jineho, ani zadek. Takto to ma jiz z vyroby resena napr. nova AUDI A6, A8 a A4 ktera ma jako denni svetla paraboly s obyc. 21W zarovkou a nic jineho na voze nesviti. Kdo chce setrit zarovky, muze zaradit odporovy kablik a nechat svitit "denni svetla" se snizenym vykonem - ale original dil od VW srtoji 520,-Kc bez DPH. To se vyplati cas odcasu tam vymenit zarovku.

Ma nekdo vice informaci k tomuto???

Tak tie kontakty som našiel podla DP poprosim neakeho dobreho elektro(profor a pod.) bude to fungovať,neskratnem niečo? DIKES

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimava diskuze. Uplne staci propojit PIN TFL (TagFahrLicht) s PINem 56 Tlumena svetla. Po zapnuti zapalovani bude svitit pouze predni tlumena svetla bez parkovacek a vseho ostatniho. Legislativa myslela i na tzv. denni svetla a k nim uz nemusi svitit nic jineho, ani zadek. Takto to ma jiz z vyroby resena napr. nova AUDI A6, A8 a A4 ktera ma jako denni svetla paraboly s obyc. 21W zarovkou a nic jineho na voze nesviti. Kdo chce setrit zarovky, muze zaradit odporovy kablik a nechat svitit "denni svetla" se snizenym vykonem - ale original dil od VW srtoji 520,-Kc bez DPH. To se vyplati cas odcasu tam vymenit zarovku.

Ma nekdo vice informaci k tomuto???

Tak tie kontakty som našiel podla DP poprosim neakeho dobreho elektro(profor a pod.) bude to fungovať,neskratnem niečo? DIKES

neskratneš nič akurat by som to urobil ako Strojvudce na tomto obrazku

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=At...=post&id=181302

tym zamedziš aby svetla svietili ked len potočíš klúčikom do polohy 1 (ulavíš tým baterke) ale začnú svietiť až začne pracovať alternátor!

pokial to chceš jednoducho tak to daj bez toho rele a diód:-) a bude to OK

edit: diody sú tam na obrysovky

-_-

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit to tak jde, ale legislativa neumožňuje svícení pouze potkávacích světel. :(

tzak tam nechá tie diody prípadne hodí dalšiu na osvetlenie palubky a ma to normalne ako je to podla DP. akurat v prípade zapojenia podla DP denneho svietenia nemaš funkciu obrysoviek na pravo alebo lavo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před cca 14 dny jsem nainstaloval relé denního svícení origo Škoda a jsem spokojen i s tím, že na podsvícení palubky musím rozsvíti ručně.

Pro ty co se na to chystají: Přiložený návod je velmi podrobný. Na vypichování jsem použil dva zavírací špendlíky s ubroušenou špičkou.

Poděkování patří těm co sem do fóra sypou různé instalační návody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Mám tu automatiku namontovanou taky ale mám problém: cca po 15 min. svícení se ta automatika sama od sebe vypne, aniž by pípla nebo tak něco. Prostě pohasne kontrolka a jezdím bez světel. Dokonce dnes mi už nejdou zapnout světla ručně, otočím páčkou a vůbec nic se neděje, po nastartování se rozvsvíti automatika. Jestli zhasnou po těch 15 min. jízdy ještě nemíám odzkoušené, dnes jsem nikam moc nejel. Co by s tím mohlo být? Montovali to v autorizovaným servisu, budu to reklamovat, ale zajímá mně co s tím může být :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde kupim nejaku tu sadu na zapinanie svetiel......

Predstavujem si to takto:

Normalne po nastartovani cca 5s sa mi zapnu len svetla bez palubovky a podobne, a vecer si normalne zapnem prepinacom vsetko komplet. Samozrejme cez den ked bude hmla tak zapnem normalne vypinac a dam hmlovky. Je take nieco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Relé pro denní svícení

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...