Přejít na obsah

kolik se vejde do nadrze fabie


mr.pecoun

Doporučené příspěvky

Kolega v praci tedkon narval do kratky Fabie 65 litru!!!!! Tankoval u pumpy, u které teče benzín děsně pomalu, tak asi tu nadrz narval na 100% vcetne nejakejch bezpecnostnich mezer. Jinak tu nadrz mel predtim taky uplne prazdnou, ze mu na PP ukazovalo 5 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tankuju přibližne od prvniho signalu rezervy a vejde se mi asi 36l do prvniho cvaknutí

Presne, jak mi zacne rvat kontrolka benzinu, tak se snazim co nejdriv na pumpu a tankuju do prvniho cvaknuti. Uz asi rok tam ma vzdy 36 - 37 l, predpokladam, ze kolem 7-8 litru zustalo v nadrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega v praci tedkon narval do kratky Fabie 65 litru!!!!! Tankoval u pumpy, u které teče benzín děsně pomalu, tak asi tu nadrz narval na 100% vcetne nejakejch bezpecnostnich mezer. Jinak tu nadrz mel predtim taky uplne prazdnou, ze mu na PP ukazovalo 5 km.

Tak to nejspíš na této benzínce "OKRÁDAJ" a počítadlo přeměřuje ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega v praci tedkon narval do kratky Fabie 65 litru!!!!!  Tankoval u pumpy, u které teče benzín děsně pomalu, tak asi tu nadrz narval na 100% vcetne nejakejch bezpecnostnich mezer. Jinak tu nadrz mel predtim taky uplne prazdnou, ze mu na PP ukazovalo 5 km.

65 litrů do Fábie :smich::smich::smich: Sám tomu přeci nemůžeš věřit :doh Nádrž má 45 litrů a z toho je asi okolo 6 litrů rezerva ;) Na obrázku máš údaje z Dílenské příručky Fábie.

Já sám jsem nejvíce natankoval 43 litrů a to mi PP ukazoval dojezd 10 km.

post-8-1145606474.jpg

Editováno: , autor: snike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jezdím do Alp, tankuju taky kolem 55 litrů, aby jsem dojel až do bezcelní zóny mezi Ital-Švýcar. kde je ještě levnější benzin než u nás a ještě levnější chlast :D-_-

Vypadá to, že jezdíme na hory na stejné místo B)

A když už jsme u toho tankování. Zrovna v Livignu v Itálii nebo i v Německu jsem si všiml, že tankovací pistole mají takový límec, který asi zabraňuje unikání par do ovzduší, ale že zároveň asi do půlky stlačuje odvzdušňovací ventil, co je v hrdlu nádrže. Takže člověk standardním způsobem natankuje o nějaký ten litřík víc než v Čechách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

65 litrů mu možná ukazoval stojan,ale rozhodně to neměl v nádrži. :smich:

Fábku vždy tankuju až po vrch vč. zamáčknutýtu čudlu na odvětrávání nádrže. (U TDI to neva) A Nikdy jsem do fábky nedostal víc jak 55l. A to jsem jel už 30km s dojezdem 0km. :D

Ale taky jsem potkal benzinku - konkrétně na výjezdu z Brna po pravé straně před odbočkou Modřice,kde mají sice stejně levný PHM jak u Carrefouru,ale 2x jsem tam natankoval cca o 4litry víc než kdekoliv jinde. Tak jsem tam přestal jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim chlapci, jak jsem koupil tak prodavam. Hnedka to prej ten kolega rikal sefovi, by si nemyslel ze si béňo tankoval do kanistru no a sef zakazal jim na te pumpe tankovat. Ale i me by zajimalo kolik je maximum te nadrze kdyz tu lidi povidaj 55 litru a nekdteri pouze 45

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezne tankujem tych 35 az 40 litrov, ale ked mi pipne rezerva a PP ukazuje dojazd pod 40km/h, tak do fabky sa mi najviacej podarilo dostat 56litra benzinu

Kdesi som cital clanok ze pod vplyvom obchodnej inspekcie vydala Skoda auto vyhlasenie ze nadrz sice ma 45 litrov, ale spolu v expanznymi nadrzkami ma az okolo 56 litrov.

Tych 65 sa mi zda privysoke cislo, isto by som podozrieval cerpacku, aj ked...

HTP COMBI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jezdím do Alp, tankuju taky kolem 55 litrů, aby jsem dojel až do bezcelní zóny mezi Ital-Švýcar. kde je ještě levnější benzin než u nás a ještě levnější  chlast  :D  -_-

Vypadá to, že jezdíme na hory na stejné místo B)

A když už jsme u toho tankování. Zrovna v Livignu v Itálii nebo i v Německu jsem si všiml, že tankovací pistole mají takový límec, který asi zabraňuje unikání par do ovzduší, ale že zároveň asi do půlky stlačuje odvzdušňovací ventil, co je v hrdlu nádrže. Takže člověk standardním způsobem natankuje o nějaký ten litřík víc než v Čechách.

Asi určitě, tankuju v Livignu na první bezince, vždy naběhne "pikolík" zeptá se, asi jediným slovem co umí FULL ? :D. Pak se jdem kouknout naproti k okruhu jak tam řádí někteří mistři na ledu :smich:

post-8-1145619127.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tankuju přibližne od prvniho signalu rezervy a vejde se mi asi 36l do prvniho cvaknutí

Presne, jak mi zacne rvat kontrolka benzinu, tak se snazim co nejdriv na pumpu a tankuju do prvniho cvaknuti. Uz asi rok tam ma vzdy 36 - 37 l, predpokladam, ze kolem 7-8 litru zustalo v nadrzi.

Tiez tankujem po pipnuti rezervy a vzdy je to asi 40l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, 65 litrov je uz podvod. nieco cez 55 litrov sa da v pohode nabrat do vysusenej nadrze s trochou benzinu na spodku. ked sa mi to stalo prvy krat na pumpe pri stojane ktoremu to trvalo desne dlho, myslel som ze mi tecie nadrz alebo stojan je pokazeny. automaticky som sa zacal obzerat okolo auta ci tam nebude farebna louzicka a nezabudol som pridat par blbych poznamok oblsuhe na pumpe. potom som ale precital nieco k veci na nete a odvtedy pri dlhych cestach tankujem rano pred jazdou +10 l do zasoby ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...