Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


kapl

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...


    V Škoda Fórume /Škoda/Yeti/Yeti/Motor/1.2TSI v príspevku 277 som popísal svoje skúsenosti so svojim vozidlom. Som myslel že viackrát nebudem musieť, no Škoda Auto rozhodlo ináč.     


    Chyba sa dostavila aj na vymenenom vozidle s motorizáciou 1.4 TSI.


    Po odjazdení 25000 kilometrov sa mi zničil zkrutný stabilizátor, malina. Čo nasledovalo týždeň na to je zaujímavejšie.


    Rozsvietila sa kontrolka na palubovke motor nemá mazanie. Okamžite so odstavil vozidlo, objednalodťahovku do servisu. Keď mám bohaté skúsenosti so Škodou, začali sme testovať v spolupráci s mechanikom, ale podľa mojich predstáv. Vymontoval čidlo signalizácie tlaku, pripojil tlakomer a začalo sa merať. Motor 1,4 TSI má mať tlak mazania podľa firemnej dokumentácie na voľnobeh 750 ot/min 0,07MPa , pri otáčkach 2000ot/min minimálne 0,2MPa. Pri max pracovných otáčkach tlak nemá prevýšiť 0,7MPa. Merané na zahriatom motore, teplota oleja má byť 80 stupňov Celzia. Môj motor na voľnobeh mal okolo 0,06MPa , čo vyhovuje, no zvyšovaním otáčok sa tlak pozvoľna zvyšoval na 0,15 -0,16 MPa, pri otáčkach okolo 1700 ot/min došlo k náhlemu poklesu na 0,04 – 0,08MPa, potom sa tlak zvýšil na 0,14-0,17MPa. Pri ďalšom zvyšovaní otáčok na 2000ot/min sa tlak nezvyšoval, čiže nedosiahol potrebných 0,2MPa. Nad 2000ot/min sa tlak ustálil na 0,15-0,17MPa a vôbec sa ďalej nezvyšoval. Obmedzovač tlaku ktorý má zareagovať pri 0,7MPa, nemá šancu. Zubové čerpadlo pri zvyšujúcich otáčkach zvyšuje prenesený objem , olej – médium je prakticky nestlačiteľný, tlak v mazacej sústave by sa mal približne zvyšovať lineárne. Jej max. hodnotu nastavuje reg. ventil ktorý sa pri nastavenom tlaku 0,7MPa otvorí a tým zníži tlak aby nedošlo k zbytočnému namáhaniu komponentov, hadíc atď.
 

    Resume

    Snímač tlaku podľa tech. parametrov má zapnúť pri tlaku 0,03-0,06MPa / dosť široké pásmo/ v mojom prípade signalizoval pokles tlaku a to iba raz, následne čoho som odstavil vozidlo. A to v prípade keď som zrýchloval a tlak náhle

poklesol pod hranicu 0,06MPa. Vtedy som zareagoval. Ktovie koľko km som urobil na vozidle bez mazania, následkom čoho motor je v stave akom je. Najväčší nedostatok mazania mal motor pri otáčkach okolo 1700 ot/min , oblasť ktorá sa najčastejšie používa pri kľudnej jazde a v mestách . Motor pri týchto otáčkach pracoval prakticky bez mazania.

    Zbytočná je polemika o olejoch, additívach, výmenných cykloch olejov čoho som sa dočítal aj na tunajšom fóre, taktiež o tom že turbodmychadlu prospeje keď po naštartovaní sa trošku zahrieva , 10-20 sekúnd, po vyššej záťaži sa nechá vychladnúť na voľnobehu keď motor a dmychadlo nie,  alebo absolútne nedostatočne sú mazané za prevádzky !!!!!!!!!! , a vôbec sa to nemusí prejaviť, alebo len vtedy keď sa turbo alebo motor predčasne rozsype aj pri najväčšej starostlivosti majiteľa. Takému turbodmychadlu hodne prospeje prevádzka bez mazania.

    Môj motor má najazdených asi 25000km ale môže byť v stave ako po 500000km , a to nie mojim zavinením ale preto že Škoda , ale aj Volkswagen nie sú schopní používať aspoň dvojbodové meranie s čidlami za haliere aby sa zabezpečilo že ich motory sú za jazdy mazané. Koncernový motor 1,4 TSI sa prevzial z Golfov a bol motorom roka.
    Prečo k tomu dochádza, mám indície, ale to ešte nemôžem napísať až po tom keď budem mať dôkazy ktorými pred súdom viem obstáť.     Bol by som rád keby niekto na tieto trápnosťi zareagoval od Škoda a.s. Mladá Boleslav. Alebo si myslia že ľudia sú debili a stačí predávať autá Číňanom.


 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar kluci. Upřímně,já jsem známej tím že motorům vůbec nerozumím..Řikal mi ale nedávno jeden servisman že prej tyhle motory hlavně nechtěji a nesnesou parkování zkopce a mít tam zařazenou jedničku a nechat to na tý rychlosti jako vyset.Tak prej takovej motor časem spolehlivě odejde??Kdo z vás profíků o tom něco slyšel a nebo ví?    Čus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně to někde "je vidět". Jen si stačí uvědomit co za váhu na to tlačí působením gravitace, která to auto tlačí z kopce dolů. Ložiska, pístní kroužky, uložení motoru a vše s tím související je "opřeno" a "zapřeno" nasucho o sebe . Rozhodně to ničemu neprospěje. Raději vyměnit vytahané lanovody než dumat nad tím proč mi to mlátí v silentblokách a nebo baští časem olej. Nemusí, ale může podle pravidelnosti takového počínání. A kecy o zamrzlých brzdách jsou zbytečné. Jezdím asi 17 let a stalo se mi to jedenkrát díky vlastní demenci, kdy jsem skoro v mrazu aktivně umýval auto a nateklo to do bubnů(na 120ce)... To bylo ráno těch oněch výrazů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honimír, o tom parkování se zařazeným rychlostním stupněm se tu na fóru už asi před dvěma roky psalo, podobně jak Ti nedávno říkal servisák. Jakub Nabel to zde pěkně a srozumitelně odůvodnil. A já k tomu dodám  ( na každém šprochu, pravdy trochu ). :kol-47: Zdravím, a ať nám to dobře jezdí !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdar Jezdci.Názor: Když jsem  pořizoval tuhle poruchovou novou Škodu Yeti tak mě vyšla na cca 460 tisíc. Dnes po dvou letech provozu a na tachometru jen 16.600km když se tak dívám na ceny ojetin bych za ní dostal cca 260 tisíc.Ptám se : je tohle normální? ztratit po dvou letech bezmála 50% z ceny nového vozu?Mě se to moc nezdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kauza mého auta asi bude s dalším bodem. Začalo se mi objevovat rachocení při volnoběžných otáčkách. Dělá to občas, ale je to síla. Po telefonátu do servisu mi řekli, že přijedou velmistři z MB. Nezdá se jim, že by měnili řetěz na jiných autech "tak často". :kol-44:  :kol-44: :kol-44:  :kol-44:  :kol-44:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Mě to také rachotí ale spíš při studeném motoru poté co se ustálý vylétnuvší otáčky a drnčení.Podle servismenů hledám závady tam kde nejsou.Nalejme si čistého vína: Cílem Škodovky je oddalovat závady po dobu záruky co nejdále a pak si stím dělejte co chcete. Vždyt' v globálu prodeje stále rostou tak co.Případně po záruce servis ochotně vymění a vyřeší všechno o čem se jen zákazník zmíní,když si to sám zacvaká....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jsem na to zvědavý - copak borci vymyslí... Mně to teď rachotí taky někdy na volnoběh a to při zahřátém motoru. :kol-32:

Předem jim připomenu že jsem majitelem auta JÁ a není to žádný testovací kus na polygonu, že mám za zády největší eso u nás, nejsem žádné vystrašené ucho a spousta bulvárních médií by to mělo ve svých pořadech. A jsou-li udiveni jedinečností mého vozu, tak jim vlezu na toto fórum aby se vemena přestali divit a  zároveň když je to pro ně echt zvláštnost a jedinečnost tak s jedinečností by to mohli pro jedenkrát vyměnit. A budou-li ho chtít odvést tak to pořeším jak KonG. A technikovi jsem taktně naznačil, že být hovado tak nechodím co chvíli na reklamaci řetězu, ale nechám ho nadoraz ať se to potká a oprava by byla dalece dražší a rozmázl bych to sakramentsky.

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Je to humus, ale fakt jsem zvědav co na to mistři z MB. Servis má zákaz to opravovat a před jejich očima se to rozebere a pak rozhodnou pro výměnu. Debilové. Stát ta herka jak nějaký Logan tak to neřeším, ale schválně si "připlatím za kvalitu" a ono prd. Neboj, jak přijedou tak si vyjasním situaci a když půjde do tuhého tak začnu dupat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel teď díky rozvoďáku nepošlu "normální" stav a to je jinak jen předení kočičky co jí škrábeš na prdýlce. Toto je reálný rachot toho výtvoru co nacpali pod kapotu. Mrzí mne, že tento jinak uživatelsky suprový agregát dovede otrávit život :kol-26:  :kol-26: :kol-26:  :kol-26:  :kol-26:  :kol-26:  :kol-26:  :kol-26:  :kol-26:  :kol-26:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy to "tam chce", ale šlo o ukázku co dělá s motorem zacházení co prezentují sem tam názory jak je to něčím dobré, ale dodnes nevím čím, drcení auta , ač po rovině na nesmyslné otáčky. Každý stroj má své optimum a u přeplňovaných motorů obzvlášť pro udržení tlaků oleje na turbu, zatížených ložiscích výkonem atd atd atd atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...