Přejít na obsah

Přechod z OII do Superb II 1,8 TSI AMBITION


Prochy

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Je to z DE, 5/2009 najeto 3500 km a měl to šéf prodejny ŠKODA. Výbava Ambition a navíc velká výbava.

Nákupka skoro 900. Tady byla s foliema, přihlášením, plná nádrž a ještě něco za 560 bez DPH.

Tak jsem neodolal a i ta stříbrná Superbu fakt sekne. Letní mám 17" Trifid a jsem raději. Líbili se mě 18" a kamoš je má a říká, že je to tvrdší.

post-1543-1268465614,1401_thumb.jpg

Editováno: , autor: Prochy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samé mám já od 8/2009, vypadá uplně stejně pořizovací cena 35tis. EUR, DE 1/2009 najeto 11.000km také majitel prodejny Škody. Jel jsem si pro ni přes celé SRN cena 15tis. EUR bez dph. Taky jsem neodolal a to jsem chtěl TDI CR. Jo ještě přecházel jsem z O1 TDI 110PS - rozdíl neskutečně veliký.

Editováno: , autor: ktx3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Nechci Vám tu zakládat nový topic .. dnes mi do práce přišel nový krátký SII 1.8 TSI, DSG .. ne 4x4 :-( a já jezdím standard SI 2.8 V6, tiptronic .. kola stejná 225 45 17.

Zdálo se mi to jen, nebo ten Váš mazlík (SII) je trošku vratší a má trošku neposednou prdelku? Že je jiné řízení je jasné, proto nehodnotím reakce čumáku na pohyb volantem, ale ten neposedný zadek mne trošku překvapil.

Máte někdo podobnou zkušenost z přechodu SI a SII?

A jaký je rozdíl v chování SII krátký a kombi.

Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já a můj přechod do SII, dnes po roce.

Pocitově lepší, neposkakuje jak OII, pohodlnější, na tak velké auto dobré jízdní vlasnosti i sedí dobře na okreskách v zatáčkách.

Několikrát jsem jel s SI (ne na krátko - delší cesty), pocity do zatáčky, jakoby se předek propadl a zadek při výjezdu jako by byl nejistý.

Toto u SII neznám, ale je to asi tím modernějším a novějším modelem.

Pár věcí na autě asi udělali k lepšímu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tohle bude asi hodně subjektivní, já jsem tedy podstatný rozdíl pociťoval.

Ještě víc jsem pociťoval, když jsem z SII přesedl do sice dvouleté ale i přesto staré OI, nebe a dudy. Ale je fakt, že to se nedá srovnat.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl octavii II skoro čtyři roky a když jsem jí kupoval tak měla natočeno 18000km. Superba mám skoro pul roku a když jsem ho koupil tak měl natočeno 60000km a musím popravdě říct že Superb je opravdu někde jinde než Octavie II,at už je to komfortem jízdy nebo odhlučněnim.Toto je muj názor co jsem cítil když jsem auta měnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred pul rokem jsem menil OII 2004 (130t km) za SII 2008 (60t km) a musim rict ze co se tyce pohodli v aute pri jizde tak je Superb lepsi. Ten rozdil ale neni tak velky jak jsem cekal.

Na Superbu mi vadi jeho tvrdy podvozek. Kdyz pan prezident rika ze Superb drnca, tak to musi byt pravda ;).

Co se tyce interieru, tak Superb pusobi mnohem luxusnejsim dojmem nez Octavia (srovnavam vybavy Elegance).

Navic v Octavii jsem mel porad pocit ze to auto na ceste moc nedrzi (mozna problem konkretniho kusu), kdezto Superb drzi jako pribity i v zatackach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze taky muj postreh, mam SII ted cerstve koupenyho 1.8 4x4 Eleg. Comb., mel jsem pred tim OII 2.0TDI LaK

Motor naprosta spokojenost zatim, zatah na to ze to neni zadnej silnej motor tak dostacujici.Spotrebu az tak zatim neresim, ale oproti Dieslu je krasne tichounkej a to jsem prave chtel. Ne se rano rozjizdet jak traktor.

Interier me to prijde stejny jako jsem mel v OII akorat trosku predelany design, takze nic novyho (krom sedacek a lepsiho bocni hovedeni)

Zklamani jsou pro me ulozny prostory v predni casti ( v OII jich bylo vic) hlavne jsem vyuzival tu stredovou prihadku na palubce + chybi mi drzak na flasku (1,5l) co byla v OII ve dverich, je to blbost ale pro me celkem dulkezita kdyz jezdim dalky a smatat dozadu po lahvi moc prijemny neni.. Spis mi to auto pripada pro 4 lidi z hlediska sirky ale to je mi celkem fuk, 5 lidi nevozim :)

Super vychytavka je KESSY na to peji jen chvalu.

Celkove shrnuto ten prechod neni zas takova pecka, ale kdyz ho koupite de facto za cenu OII tak proc ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...