Přejít na obsah

Octavia nepříjemně plave a nesedí


ITT

Doporučené příspěvky

Tak po problému s přehustěnýma pneu mám nejspíš v prdeli buď čepy, nebo ložiska. Auto při zhoupnutí zachrastí od kol (p.přední). Když jedu rychleji po nerovnostech, tak auto po každé minidírce uskakuje. Což mohou být prý špatné tlumiče. Včera jsem jel v kamošově alfě 159 a přejetí kolejí kde já musím jet max 10km/h abych si auto nerozbil, on přejel v 60km/h a nebylo to cítit. Na základě této a dalších zkušeností asi přistoupím k oddělání sportovního (origo škoda) podvozku a nechám to vyměnit za standardní protože už chci jezdit aspoň trošku pohodlně. Nevím jestli mám něco v prdeli tak moc, nebo je to jen tím podvozkem, ale je neúměrně tvrdý. Jako bych jel na dřevěných kolech.

Editováno: , autor: RichardD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nazdar chlapi,

mam strašne čudný podvozok, ako keby som bol na hojdačke, neskutočne sa auto nakláňa z boku na bok,

ako keby mi lietal zadok auta, je to ako keby, ste išli po vyfrézovanej ceste, ktorá čaká nový asfalt,

neviem čo stým. Všetky čapy v poriadku, auto na nových gumách (robilo to aj na starých),

tlmiče na 80%, geometria ok, len pravé koleso o 0,5 stupňa odklonené (povedali v servise že to sa nedá spraviť),

Žiadna vôľa na podvozku nie je, aspoň čo povedali mechanici.

dorazy tlmičov ok, jediné čo som si všimol, že auto je trochu nižšie než by malo byť. Nič nebúcha ani nerezonuje.

Robí to posledných 10000km, mam najazdené 248000km.

Neporadí niekto?

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi občas zdálo že mi ustřeluje zadek, dnes při výměně dorazů zadních tlumičů jsem zjistil že jsou uplně v pr..li :aggressive: takže zítra jedu koupit nový tlumiče a při té příležitosti jsem se pustil i do zadních brzd kotouče jsou ok jen je trochu stočím aby se srovnali a dám nový destičky a bude to zas tak jak má být. :prc:

Editováno: , autor: Kspeedy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec, najezd skoro stejnej, a pocit uskakovani zadku na hrbek v pravotocive zatacce, tlumice mi bylo receno ze ok, dorazy meney na jare, ted to kamos kontroloval a rikal ze u octavek se uskakovani prvne zacne projevovat na ridicich ramenach zadni napravy, pristi tyden pudou obe novy tak pak dam vedet jak to dopadlo, ale mrkni na ne, jsou tam silentbloky a kdyz je zkusil posunout pajsrem tak rikal ze ujizdeji a to by prej nemeli a prej sou tim padem nacaty. Prej je to prvni priznak uskakovani az pak jdou tlumice. tak snad to bude pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kupoval originál zo škody,

tyčky stabilizátora, riadiace tyče........175,- eur,

zadné tlmiče, dorazy, horné uloženie, prachovky.....188,- eur

silentbloky do predných ramien.....22,- eur,

geometria, kontrola tlmičov, výmena dielov, geometria cca.....120,- eur

Editováno: , autor: tomihanus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdarec, najezd skoro stejnej, a pocit uskakovani zadku na hrbek v pravotocive zatacce, tlumice mi bylo receno ze ok, dorazy meney na jare, ted to kamos kontroloval a rikal ze u octavek se uskakovani prvne zacne projevovat na ridicich ramenach zadni napravy, pristi tyden pudou obe novy tak pak dam vedet jak to dopadlo, ale mrkni na ne, jsou tam silentbloky a kdyz je zkusil posunout pajsrem tak rikal ze ujizdeji a to by prej nemeli a prej sou tim padem nacaty. Prej je to prvni priznak uskakovani az pak jdou tlumice. tak snad to bude pravda.

zdar tak jak popisujete že auto nesedí-vlní se v zatáčkách uskakuje a chová se celkově tak že by jste v zatáčce ulítly.

jsem měl také - vyměmil jsem nejdříve gumy-pak tlumiče-pak silentbloky na zadní nápravě (puky) a pořád nic až jsem našel vaše články.. spááása- vyměnil jsem řídící tyče a tyčky stabilizátoru a auto sedí jak přikované k silnici po půl roce trápení naprostá paráda pneu 225/45/R17 brigestone poenza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Vážení, vzkřísili jste ve mě malou jiskřičku naděje, že vyřeším svůj problém s autem, který, jak popisujete, je na vlas stejný, jako ten váš. Ale. Je mezi přítomnými někdo, kdo má stejný problém ale ve variantě 4X4? Zadní závěs je v tomto případě komplikovanější a tak nevím, co vyměnit, aby již auto "neustřelovalo. Dík za pomoc, Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte mam octavii ll 1.9tdi kdyz ji nalozim a vyjedu na dalnici tak zacne od 90km za hod. plavat menil jsem tlumice,stabilizator,vsechno je na napravach v poradku nova stk a v servisu taky na nic neprisly jenom kdyz dam plechace tak to neplave zkusil jsem i jine alu kola nove pneu a zas plave mate nekdo podobnou zkusenost diky za rady protoze uz fakt nevim jedine co me jeste napada srouby na kolech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte mam octavii ll 1.9tdi kdyz ji nalozim a vyjedu na dalnici tak zacne od 90km za hod. plavat menil jsem tlumice,stabilizator,vsechno je na napravach v poradku nova stk a v servisu taky na nic neprisly jenom kdyz dam plechace tak to neplave zkusil jsem i jine alu kola nove pneu a zas plave mate nekdo podobnou zkusenost diky za rady protoze uz fakt nevim jedine co me jeste napada srouby na kolech

Jaké máš rozměry? plecháče-alu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok výroby ?

Najeto ?

Mám bohužel ten stejný problém .... řeším již delší dobu a bohužel se to ještě nepodařilo opravit.

Chvilku plave, chvilku ne.

Geometrie vždy OK, ale mám ty zkušenosti, že každý ji dělá asi trochu jinak.

Já OII fl combi 2010, 70.000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře, ten odkaz je k věci ...

.... ale řídící tyče mám již měněny.

Otázkou, ale je jestli nejsou opět v háji poněvadž "oprava" byla na nápravě jen na "půl".

Později cca 1 rok jsem byl nucen vyměnit celá spodní ramena a silentblok u náboje kola.

Jinak auto divně uskakuje, je tvrdé a velmi dojebaně se vlní, dáš otořčku třeba přes tramvajový pás a mám pocit že mám vzadu píchle gumy.

Žvejka hadr .......

Fakt sem zoufalej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co všechno se má měnit, ale ....na zadku byla měněna

- spodní ramena (jsou v nich uložena péra) - bohužel vnitřní silentblok se nedá měnit samostatně

- a druhý silentblok u čepu kola na opačné straně ramena

- krátké kosti stabilizátorů

Týden zadek luxus (tuhost, klid, bez otřesů a po tom opět zhoršení ...... mířím na psychiatrii :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...