Přejít na obsah

Octavia nepříjemně plave a nesedí


ITT

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Aha,, tak je to O2 1.9 Tdi PD. Najeto 292000km,, dělá to na letních obutých na alu i na zimních plechačích. Jsou měněny silanbloky a tyče stabylizátoru zadní nápravy. A tlumiče nevim v jákém jsou stavu,, ale mechanik říkal, že ok,, nezávisle na této vadě. Geometrie taky ok.. Tzn,, kola bych vyloužil ;) Předem dík za další rady..

Editováno: , autor: tomis21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj..mam asi stejný problém..dával jsem nové silentbloky spodních ramen přední napravy...a ted mam problém takový,že když jedu před nerovnosti na silnici a auto mi..zhoupne.. přes nerovnosti,hodí mě to do strany,je to náhodilý stav,po rovné silnici to neudělá..přes nerovnosti ano..háže bud vpravo,nebo vlevo..čím to kluci?diky octa 2002 1,9tdi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a koukám že nejsem jedinej komu se to děje :) já teda jezdim na 15" kolách ale když projedu zatáčku ikdyž v malý rychlosti tak mi to auto zaplave. taky se mi ozívaj hrozný rány do podvozku. v servise u známýho mi bylo řečeno že to dělaj kola. takže po sezoně je vyněnim a koupim 17" kola a uvidim když ot nebude kolama. tak pak už jen stabilizátor a nebo pak nechat udělat novej pozvozek od tmumiču až po silembloky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Takže problém je vyřešený. Výměna silentbloků + rameno a auto je na cestě zase jako přikované. Cena i s laserovou geometrii 4500kč.

Ahoj. Mám stejný problém na 4x4 jako jsi měl Ty. Prosím Tě jaké silentbloky a ramena jsi měnil? Je tam podélné rameno (1 silentblok vepředu jakoby zapuštěný v kastli) a pak příčné 2 ramena (horní a dolní) každé má 2 silentbloky.Nevím kde začít. Vše se zdá OK a na geošce, testu tlumičů i na STK na třasadlech jsem byl. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím.

Octavia II RS  ,,plave" ve vyšších rychlostech (nad 100km/h) hodně se to projevuje na dálnici,nechal jsem udělat geometrii,ta

je vpořádku.Dělá to jak na letních tak i na zimních gumách. Mohly by to dělat silentbloky ramen na zadní nápravě? Nebo něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi auto plavalo na dalnici jako kdyby foukal silny vítr. Je to tady už vyřešeno v jinem tematu. Jsou to řídící tyče zadní nápravy kde jsou vůle v silentblocích.  Snad Ti to ten problem vyřeší.

 

Číslo dílu dle Škoda: 1K0 501 529 J

 

 

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0501529j-prava-ridici-tyc-zadni-napravy-oe-11938.html

 

 

Jinak auto ti jede rovne?? netahne ti treba lehce do strany?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám stejné problémy s plaváním zadku O2 fclift combi, co se tu píše. Zadní tlumiče jsem kontroloval, problém se nikde nejeví. Řídící tyč a tyč stabilizátoru + silentbloky mě vůbec nenapadly, díky. To prověřím. Jenom prosím ještě o vysvětlení pojmů ze zadní nápravy: "tyčky stabilizátoru" - je to to samé, jako "spojovací tyč 1K0 505 465 J(K)" viz obrázek http://forum.skodahome.cz/topic/105841-zadni-naprava/#entry1515939 v příspěvku Snipera_2003? Jsem z toho zmaten. Pročetl jsem si tu všechny vlákna a pokaždé se tomu zřejmě říká jinak  :kol-28: Nebo jsem "mimo mísu"? Pokud jsou ty tyčky něco jiného, mohl by mi prosím někdo napsat katalog. číslo?

A ještě, jestli se můžu, jako neodborník ptát, řídící tyč zadní nápravy se musí měnit v páru? Levá i pravá, nebo stačí vyměnit jenom tu, co je v háji?

Předem díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...