Přejít na obsah

1.2 12V 47 kW jaký olej?


fabia12V

Doporučené příspěvky

2 vormen - Jaký problém jsi měl na STK, že Ti to ten ... vytáčel i s Tebou?

byl to starší pán a jelikož na něho nový přístroje propojený s počítačem byly složitý, tak to napojil na takovej krám, co pamatuje snad ještě hitlera a tůroval a pořád dokola. z motoru už šel smrad a daly by se nad ním snad opíkat špekáčky, ale výsledky měření pořád nic. tak pořád něco někde nastavoval, ale zase nic. nakonec došlo na tu novou mašinu napojenou na pc a túrování se opakovalo, ale opět bezvýsledně. nakonec jsem dostal pokyn stát u toho počítáče a prej, že to bude tůrovat a až tam všechný políčka zezelenají, tak to mám odentrovat :) no a tak se stalo a konečně byl protokol na světě. byl jsem s tímhle autem na STK dvakrát, poprvé jenom technik zapomněl, že to má 3 válce, tak se měření opakovalo jen jednou, takže pohoda, ale podruhé motor KO. kdybych měl velkej zájem tu stanici potopit, tak to samozřejmě udělám, ale jelikož si z nich nic nevezmu a navíc už tu fábku nemám, tak je to uzavřený. nicméně mám teď zase HTP a až budu muset za 4 roky na prohlídku, tak už jedině "protokol bez měření". by mě zajímalo, jestli měl někdo taky takový problémy, nebo jestli jenom já. podotýkám, že obě prohlídky byly provedeny v jiných stanicích a nikdy to nebylo bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych při další výměně dal 5W50. Do teď jsem používal mobil1 5W30 a byl sem spokojen, ale diskuse a zkušenosti mě vedou k tepelně stabilnějšímu oleji.

Asi bych chtěl zůstat u Mobilu, ale olej 5W50 nesplňuje normu pro zážehové VW motory. Splňuje 505 00. Je možné tento olej v HTP 12V použít?

http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=668

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom případě nechápu, proč jsou pro ten či onen motor předepsány určité normy oleje, jestli jen škodovka nekryje neschopnost autorizovaných servisů. Vsadil bych se, že kdyby si člověk měnil olej sám, použil olej s normou VW 505.00 u benzínu a následně reklamoval něco na motoru, škodovka ho pošle někam, jelikož nedodržel normu oleje pro příslušný motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si piš,že by to tak dopadlo.Ty normy jsou podle mě jen taková pojistka pro MB,aby měli vždy důvod ti reklamaci zamítnout.Už jsem to tu psal,že když jsem se divil co mě nalili v aut.servisu do motoru,odpověď MB zněla že zástupce Castrolu to škodovce vysvětlil,že sice v některých parametrech olej Castrol Magnatec 10W40 nesplňuje normu,ale jinak je to pro HTP skoro ideální olej :smich: .Prostě jim nabídl cenu které škodovka neodolala,ale když to udělám já,tak mám smůlu,nedodržel jsem normy.Takže používat zdravý rozum a rady praktiků a doufat že člověk nechytil zrovna blbý kus z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

no to je právě ono,když ti tam nalejou ten castrol oni a něco se podělá,tak najdou tisic důvodů,že za to můžeš ty a nemáš šanci.A když si ho tam naleješ ty,tak za to taky můžeš,protože prokazatelně si tam nalil špatný olej.Já od té doby,co mi nalili v aut.servisu ten castrol 10W40,tak si nosím vlastní olej.Sice se ksichtí,ale olej od nich za 290 a prý jak je levný :smich: ,tak to si ho koupím levněji a s normou.Sice je pak trochu boj,aby ti ho zapsali do servisky,ale nesmíš se dát.Druhá věc je,jestli ti ho na dílně opravdu nalejou.Teď půjdu naposled na garančku a pak již nikdy více do aut.servisu.Minule mi dokonce tak rozštelovali brzdy,že jsem to málem nabořil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau, já zásadně chodím se svým olejem a jsem přímo u toho!!! ... ten magnatec 10W40 A3/B4 má normu 501.01 a 505.00 ... no a v návodu k obsluze mám hned 3 normy 501.01, 502.00 a 504.00, takže jednu z nich aby to mělo...

...ale půjdu do 5W40 (502.00).

Editováno: , autor: 12htp47kw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...