Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

S-talker...jj to jsem zjistil nedávno, že C a D znamenají tripling...na VAG se to samo zkoušelo, psal to tu Lugo, že v BSG aktivovanej je, ale na přepínání tlačítek nereaguje, tj. ve VAGu stále hodnota 0000, ať cvakáš na co chceš....

Vaša: červenej jak jsem psal, šel na brzdovej snímač, pač pojistku od brzdy jsme s Ladou nanašli v pojistkové skříni...a bílej s tou jehličkou, kterej se zasunuje do "kostky" v příčné stěně, jsme dali dle návodu na foru do červené kostky, pozice 6. Ještě tam pak byla volná pozice 9. Do bíle kostky se tu psalo, že se to dává jen u předfacu a navíc nemám v bílé kostkce ani volnou pozici žádnou...jinak počet drátů a barvy kabeláže souhlasí se schématem, kterej jsem k Tempomatu našel a taky kterej Laďa stáhl odsudo z fora pro facelit...takže by žádnej drátek chybět neměl, i pozice jsme kontrolovali, jestli vedou tam kam mají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co doporučuješ změnit/předělat/vyzkoušet??? Uvažuju, zkusit změřit, zda jde nějaký napětí do PINu 6 v červené kostce v příčné stěně...pokud jo, je to kabeláží, pokud ne, tak bude asi něco špatně mezi příčnou stěnou a ŘJ motoru. Případně předělat červenej drát z brzdovýho snímače na pojistkovou skříň, ale to nevím jak, musela by se přidat asi pojistka....navíc, při měření se ukázalo, že je to napojený dobře, takže to předělávat asi nemá význam. Případně mi napiš tvůj postup, co by jsi udělal :) Už bych to vcelku rád nějak vyřešil a uzavřel..začíná mi to líst na nervy :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Váša- tomu chlapovi jsem se samozřejmě vysmál, chtěl trochu zarobit, tak mi prý namonují jejich tempomat :-D A ještě jsem mu řekl, že je divné, že na dalších 100kách aut tato páčka normálně funguje, ale neposlouchají, stejně budou mlýt jen ty svoje cipoviny :-DPokud někdo ví o servisu, kde bez keců přehrají software nebo o řídící jednotce 036 906 034 BK nebo jiná kompatibilní s AUB, dejte prosím vědět. Psal jsem do Škoda auto a.s. a zarím žádná :kuk: odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co doporučuješ změnit/předělat/vyzkoušet??? Uvažuju, zkusit změřit, zda jde nějaký napětí do PINu 6 v červené kostce v příčné stěně...pokud jo, je to kabeláží, pokud ne, tak bude asi něco špatně mezi příčnou stěnou a ŘJ motoru. Případně předělat červenej drát z brzdovýho snímače na pojistkovou skříň, ale to nevím jak, musela by se přidat asi pojistka....navíc, při měření se ukázalo, že je to napojený dobře, takže to předělávat asi nemá význam. Případně mi napiš tvůj postup, co by jsi udělal :) Už bych to vcelku rád nějak vyřešil a uzavřel..začíná mi to líst na nervy :feve:

v jaké červené kostce v příčné stěně ?????

já jsem chtě abys změřil napětí na pinu 6 na konektoru co je na páčce tempomatu. Má tam být 12V. pokud tam není tak je to špatně napojeno na napájení (ve vašem případě na brzdovej spínač) . a právě že to nemá napájení neobjevuje se ve VAGu žádná reakce,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti popisoval, jak jsme napojili celej tempomat, pro jistotu ;) Napětí na pinu 6 na konektoru na páčce tempomatu jsem měřil a jak jsem psal včera, žádný napětí tam nebylo. Ale vím, že Lugo zkoušel měřit napětí, jestli jde od brzdovýho snímače a těch 12V tam bylo, ale nevím, kde to zkoušel měřit...zeptám se ho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Já ti popisoval, jak jsme napojili celej tempomat, pro jistotu ;) Napětí na pinu 6 na konektoru na páčce tempomatu jsem měřil a jak jsem psal včera, žádný napětí tam nebylo. Ale vím, že Lugo zkoušel měřit napětí, jestli jde od brzdovýho snímače a těch 12V tam bylo, ale nevím, kde to zkoušel měřit...zeptám se ho...

tak jak to dopadlo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj kluci, četl jsem asi půl diskuze, zatím jsem neměl více času, a rozhodl jsem se to zkusit.

Mám Fabii 1,2 12V 47kW, MR2006, ŘJ 6Q1 937 049 D, Soft. coding 25610, takže by to fungovat mělo.

Namontoval jsem tempomat, sice to byla drbačka, poněvadž tam mám kabelů jak cip a musel jsem odmontovat i palubovku, nicméně je to zapojené.

Ten bílý kabel jsem zapojil na pin 6 do T11b, červený na brzdu a další do ŘJ na XS3.

Bohužel mi to nefunguje, tempomat nejede.

A já nevím přesně proč?

Nějak se mi nepodařilo aktivovat tempomat v ŘJ, jedu do 01 Engine a pak 11 Login, dám kód 11463, ale píše to nějaké nesmysly o odmítnutí kódu apod.

To je věc první.

A druhá: zkoušel jsem číst kanál 006 a 066 a moc z toho chytrý nejsem.

Hledal jsem co se dalo, ale nic kloudného jsem nenašel. Takže nevím jak na to.

VAG (registovaný) mám půjčený od kolegy, je to staré PC.

Kód 11463 nešel ani jemu,on nemá moc čas, takže zkouším sám.

Našel by se někdo, kdo by mi mohl pomoci.

Hodlám proměřit kabely a napájení tempomatu, ale zatím jsem se k tomu nedostal.

Změřím a dám vědět.

Možná je chyba v zapojení nebo kontaktu.

Je možné, že tempomat nejde aktivovat v ŘJ, protože je špatně zapojen. Já myslel, že by to mělo jít i bez.

Dík Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je někdo z Ostravy, kdo by zapojil tempomat? Fabia Combi 1,2 HTP r.v. 10/2004, takže asi elektřina modelový rok 2005

Případně zaktivoval VAGem, když bych se rozhodl do montáže sám. díky

Editováno: , autor: cartmanko
spojil som dva prispevky pod sebou, pouzivaj UPRAVIT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Případně zaktivoval VAGem, když bych se rozhodl do montáže sám. díky

Zdar pane, já si montoval tempomat sám a taky jsem ho chtěl aktivovat, ale furt s tím byl problém, prostě to nejelo.

Tak jsem obvolal pár známých a našel místo, kde ti to aktivují za 200 Kč.

Je to kousek od Ostravy.

V maps.google.com si vyhledej "Linkova, Radvanice, ČR".

Já to tam měl hotové za 5 minut i s testem.

Je to dílna s červenou tečkou na obrázku. (Jsou tam 2 dílny vedle sebe.)

Ptej se tam na Milana.

post-37884-1251279784_thumb.jpg

Editováno: , autor: Tom Tnt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...