Přejít na obsah

Předčerpání paliva před startem


Wassermann

Doporučené příspěvky

Ja cakam kym nezhasnu vsetky a az potom nastartujem. A podla mna ma to zmysel cakat kym pozhasinaju tie kontrolky lebo sa aspon pripravy auto na jazdu ;)

pripravi jak?

no cerpadlo a podobne veci ... sa pripravia ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečekám je to zbytečné a návod k obsluze neříká, že by se mělo počkat. Jen když startuju studený motor, tak počkám až čerpadlo natáhne benzín.

dobře návod to neříká...ale nějak si myslím( ač je to jen muj pocit),že počkat je k autu ohleduplné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše se otestuje i po nastartování. Kontrolky svítí jen pro kontrolu, že opravdu svítí. U dieselů dokonce návod píše, že pokud je venkovní teplota nad 5 stupňů, tak se nemusí čekat na zhasnutí kontrolky žhavení - rozsvítí se jen pro kontrolu na asi 1 sekundu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rkonf: Koukam, ze mas MR2005 jako ja, tobe nenatahne cerpadlo benzin kdyz otevres ridicovi dvere? (po delsim stani, u studeneho motoru)

Je to v podstate jedno, jen uvadis, ze cekas az cerpadlo natahne benzin, mne to po delsim stani (minimalne nekolika spis desitek minut) dela po otevreni ridicovych dveri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rkonf: Koukam, ze mas MR2005 jako ja, tobe nenatahne cerpadlo benzin kdyz otevres ridicovi dvere? (po delsim stani, u studeneho motoru)

Je to v podstate jedno, jen uvadis, ze cekas az cerpadlo natahne benzin, mne to po delsim stani (minimalne nekolika spis desitek minut) dela po otevreni ridicovych dveri.

to robi aj mne MR04, ale aj napriek tomu mi po vsnuti kluca do zaplovania a otoceni este znova potiahne palivove cerpadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rkonf: Koukam, ze mas MR2005 jako ja, tobe nenatahne cerpadlo benzin kdyz otevres ridicovi dvere? (po delsim stani, u studeneho motoru)

Je to v podstate jedno, jen uvadis, ze cekas az cerpadlo natahne benzin, mne to po delsim stani (minimalne nekolika spis desitek minut) dela po otevreni ridicovych dveri.

to robi aj mne MR04, ale aj napriek tomu mi po vsnuti kluca do zaplovania a otoceni este znova potiahne palivove cerpadlo

2fabka2004: Dělá mi to úúúplně to samé..MR 2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rkonf: Koukam, ze mas MR2005 jako ja, tobe nenatahne cerpadlo benzin kdyz otevres ridicovi dvere? (po delsim stani, u studeneho motoru)

Je to v podstate jedno, jen uvadis, ze cekas az cerpadlo natahne benzin, mne to po delsim stani (minimalne nekolika spis desitek minut) dela po otevreni ridicovych dveri.

Natáhne mi to benzín po otevření dveří i po zapnutí zapalování. Samozřejmě, že po nastartování též chvilku počkám než vyrazím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ja na zhasnitie kontroliek obvykle nečakám. Myslím si, že to nie je nutné, palivo sa natlakuje už pri otvorení vodičových dverí (zrejme práve kvoli možnosti hneď štartovať). Navyše mám dojem, že ak je studená lambda sonda, tak sa po zapnutí zapaľovania začne hneď vyhrievať, takže asi nemá zmysel zbytočne šťaviť baterku.

Ohľadom toho oleja je otázne, či nie je natlakovanie oleja efektívnejšie ak motor beží na vyšších než voľnobežných otáčkach. Navyše bez záťaže (na mieste) motor nemá také trenie ako keď sa auto hýbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte myslím že není dobré to odpojovat...na HTP 40Kw to není celkem dost dlouho po zapnutí zapalování čerpadlo vrní někdy když auto stálo tak i 4 sekundy.....tak jsem aktivoval předčerpání po ot.dveří stejně to palivo musíte načerpat tak aji tak....jen s touhle funkci je čerpání po zapnutí zapalování kratší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte myslím že není dobré to odpojovat...na HTP 40Kw to není celkem dost dlouho po zapnutí zapalování čerpadlo vrní někdy když auto stálo tak i 4 sekundy.....tak jsem aktivoval předčerpání po ot.dveří stejně to palivo musíte načerpat tak aji tak....jen s touhle funkci je čerpání po zapnutí zapalování kratší...

no, majitelé dieselů mi zase v hospodě tvrdí, že mají na autě turbo-žhavení, nebo spíše, že žhavit nepotřebují....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
martinoslave: jasne je to pravda ale ja som aj tatka naucil ze aj ked to nacerpa tak ma po otoceni klucika cakat kym cerpadlo neprestane. jasne skuseny vedia ale vyrobca sa potreboval poistku takze to tak vyriesil ja osobne to nesierim nech taha to palivo. baterka je nova a ratam s tym ze ked je vonku -20 ako tuto zimu a auto stoji vonku tak jej to urcite horsie ako to cerpadlo a keby sme isli do takychto detailov tak by som ani pri vypnutom motore nemohol pocuvat radio. keby len ta baterka bola investicia do auta a nic ine sa tam nemoze pokazit tak spavam spankom batolata. takze nech to sluzi co najdlhsie -_-

hi, mam taky 1.4 16V ale 74kW verziu, rok vyroby 2000, robi mi to aj pri otvoreni dveri vodica ako aj pri pootoceni klucika do polohy I, ale chcem sa spytat myslite ze sa nejako moze po skodit palivove cerpadlo ak zacnem startovat skor ako dotaha palivo? Pytam sa preto lebo napr pri studenom starte mi v poslednej dobe blbo auto startuje a napr po jednom dni statia ked nastartujem az po dotahani paliva, tak akoby startoval naprazdno, len asi pootoci starterom naprazdno a as potom chyti, ale ak otocim klucikom pocas tahania paliva tak sa lepsie chyti, ale obcas aj tak sem tam trhne autom...dost mi vybija v poslednej dobe baterku (7 mesiacov stara, dobijana aj nabijackou), takze pravdepodobne ten blby start suvisy s tym, ale zatial niesom isty ...dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...