Přejít na obsah

Motor 2.0 TDI 103 kW


marty14

Doporučené příspěvky

to co hledáš je hřídelka s ozubeným kolečkem jak se vychechlá jeho uchycení netlačí olej a olejové čídlo nci nepozná a a olej se nerozstřikává v motoru kde má ... a zadřeš... Chyba je ve výrobě zvolili obyč matroš musíš tam dát nějaký ušlechtilý nejlépe zakalit ;) Prim ose uz prodává na netu ta cást tusim ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja to koupil v RT Torax Ostrava, a servisku tam mam, vše bylo děláno poctivě u nich, tak to by asi nemusel být problém, jinak jsem volal tomu majiteli a ten před prodejem dal do oprav 80 tisic, nové turbo a vse kolem, spojka, a to DFP je dolite, a říkal, že až začne zlobit at zavolam, že mi to nechá vyndat. dal jsem ho tedy do servisu necham udělat všechny filtry, a řekl jsem jim o to čerpadýlku, a kluci hned věděli, začali o tom šetihranu, a že na to kouknou:) tak snad bude vše ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Caute chalani, je to mozno trochu od temy, ale nikde neviem najst materialy k BSS-ku (dielensku prirucku alebo nieco podobne), vedeli by ste mi poradit? Uz mi napadlo poobzerat sa po nejakej prirucke z inych typov skodoviek po tom ako som precital toto vlakno. Mam Supa len kratko ale chcel by som sa vyvarovat chyb a tiez obcas rad majstrujem tak take jednoduche veci si obcas robim sam, dost by mi to pomohlo. Tiez som sa chcel opytat aky olej pouzivate? Caka ma vymena, rozmyslam nad Castrol edge turbodiesel 5w-40 mal som ho v Peugeote HDI a velmi mu to pomohlo... BTW dik za dobru radu s tou hriadelkou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dilenska příručka třeba tady,ale je jich na netu plno a obsahuje všechny motory,jen si pak rozkliknes ten svůj a olej dávám jak pises ty,je určen pro PD motory,hlavně dodržet specifikaci a je to v cajku

http://www.skoda-club.net/manual_download.php?id=277

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dilenska příručka třeba tady,ale je jich na netu plno a obsahuje všechny motory,jen si pak rozkliknes ten svůj a olej dávám jak pises ty,je určen pro PD motory,hlavně dodržet specifikaci a je to v cajku

http://www.skoda-club.net/manual_download.php?id=277

Nj ani v tejto prirucke nie je BSS motor ale vsetky ostatne su kol100  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

taktéž jsem koupil supíka1 rv 2007 2.0TDi - najeto 143tis km. Po standardu výměny oleje/filtrů/rozvodů jsem ještě udělal to VW "kurvítko" alias 6tihran u olej.čerpadla  /našel jsem pána co má vlastní upravené díly/ a nechal vyměnit. Doporučuji to udělat co nejdříve u mně už byli docela "jeté". Jinak jsem zatím spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ja mam superb 2.0tdi 8v ... bohuzial same zle skusenosti... menim uz druhy motor v prvom odysla klukovka a v druhom ojnica ... nejazdim rychlo a o motor som sa pravidelne staral ... mam najazdene 145000km druhy motor vydrzal iba 17000km takze asi tak... kup si 1.9tdi budes spokojny ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidentně to vypadá, že někdo zanedbal onen známý "šestihran"

2,0 bych nekupoval už i z toho důvodu, že každý druhý má vykuchlej kat (Satacen), což by mohl být problém při budoucí STK

Těmhle vykuchaným kárám už bohužel bude brzy konec

Z hlediska údržby a nákladů prostě nejlépe vychází 1.9, kdo se chce svézt na delší trasy, tak 2,5 (nejlépe už vylepšený 120kW)

A benzin pro pohodáře, co jim smrdí nafta a mají rádi ticho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Takže takto, mám Supa 2007 L&K v plnej palbe 2.0 TDI, žiadne problémy momentálne 185 000km a všetko šlape ako má žiadny problémy nič proste. Ono veľa spraví a záleží aj od štýlu jazdy ako sa k tomu auto človek správa atď. to všetko sa odrazí v konečnom dôsledku na celkovom chode auta. Každých 13tis. robím olej, dávam tam riadny olej nie žiadne lacné sračky, tankujem kvalitnú naftu nie tú najlacnejšiu, na takýchto veciach sa fakt neoplatí šetriť. Nechodím s tým ako s F1 klud pohoda, ked treba predbehnuť kopnem tam menšíu rychlosť a tu auto vystrelí v pred. Šestihran je pôvodný a je perfektnom stave. Vôbec neni pravda že zlatá 1.9 motor ako motor kazí sa všetko záleží ako ten človek jazdí či jazdí ako človek alebo ako dement.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj chlapi, chci se zeptat, mám v plánu koupě Seat Altea xl 2.0 TDI 103 kW r.v 2008 najeto cca 114000 km.

Je to po prvním majiteli. Jen mě zajímá zda s tím autem a smotorizaci má někdo nějakou zkušenost, jak pozitivní tak negativní, těch bude asi více...chci to jako rodině auto a zároveň aby to občas utahlo vlek za autem.

Ježdění na dovolenou. Převážně cestují po dálnici takže o benzínu jsem moc neuvažoval.

Dík zatím ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 11 měsíců později...
V 24. 1. 2011 na 21:08, passport5 napsal:

vykuchat se ten filtr dá,někdy před dvěma roky jsem se po tom taky pídil,a bylo mi nabídnuto,že mi ho za 25 tis odstraní,ale to já měl dolitou už tu močovinu do filtru-asi 8 tis kč-takže 200tis km před sebou,ikdyž bych pak dolil ještě jednou,pořád budu na 16 ti tis kč a ne 25tis...takže jsem to přestal řešit a kdoví ,jak by to auto pak jezdilo,do toho nepůjdu....:-)

Zdravim mam supa 2.0 tdi 103kw taky sem dolil mocovinu nekdo rika ze to vydrzi 150 tisic tak nevim , jen sem menil rozvody olej atd ,,, a ted predni ramena jinak zatim v pohode 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...