Přejít na obsah

Pazvuky


tomson1

Doporučené příspěvky

jj, přesně, jak jedu, tak po nějaké době i na rovnině lupnutí. Pak zase třeba deset-15 minut nic a zase lupnutí....silně mi to připomíná loupání palubky na O2, když jsem v létě zapnul klimatizaci a jak začal proudit studený vzduch do auta, tak to vždycky začalo praskat a loupat jak ve starejch pendlovkách, než se ta palubka nějak ochladila či co.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo no.. roztažnost materiálu.. s tím nic nenaděláme :(   Jen doufám, že na to moje skřípění přijdu... jakmile si dám rádio potichu, tak je to nesnesytelná věc... aby to nakonec nedělal ten větrák, ale nechce se mi tomu věřit... Na jakoukoli změnu otáček to pískání nereaguje a když jsem ho měl rozebraný, roztočil jsem ho tlakem zvduchu a kvrdlal s ním do stran..nevydal ani hlásku.

Editováno: , autor: Boby91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Na namazání pohyblivých dílů jako ochrana před vrzáním prodává Škoda speciální přípravek pod objednacím kódem G052172A1. Lahvička veliká jako lak na nehty stojí 850 Kč, ale opravdu to funguje.

 Jinak na autě NIKDY nic nemažte silikonem, jinak když budete potřebovat ten díl nalakovat, tak to nikdo nedokáže!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Jo, klidně bych si ten přípravek koupil, kdybych jen věděl, odkud to jde...ideální by byl v kanystrech a polejt celý auto :kol-98:  za boha nemám šajna odkud se to ozývá... Dnes se mnou jel v autě kamarád, pak moje přítelkyně a oba mi to popsali, jako by to šlo z mý strany.. Tak já už fakt nevím... zkoušel jsem sedačky, haltpáku, jumbobox... nevydají ani ň... ale jakmile se auto trochu ohřeje a najedu na kočky, bo nerovnost... trham si vlasy :angry: :angry:

V létě chci sundat celou palubku a udělat takovou prevenci do další zimy, jako to už někdo dělal tady na foru... v tomhle období se mi to do toho nechce...

Ještě, že se mi podařilo o víkendu úspěšně zaorganizovat XcarLink pro moje rádio..takže to ráno řeším větším volume...

 

kadlec:  Jo ten středový kastlík se tady řešil už hodněkrát... já osobně bych ho zkusil podlepit filcem z práce, nebo něčím takovým... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyndavat palubku, pokud ještě nebyla vyndaná je trochu hazard. Většinou se to už nikdy nepovede dát nazpátek jako z fabriky a většinou se stane, že začne vrzat řada dalších věcí.

 

Přijít na zdroj pazvuků je opravdu umělecká a vytrvalostní práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes pátral zase po práci trochu a našel jsem s natěšením zroj dalších pazvuků...

Kolem zadních sedaček jak je polstrování, tak je ke karoserii uchycený kovovými háky...  pomačkal jsem to a vydávalo to hnusný skřiplavý zvuk.

Prostřík jsem to WDčkem a je pokoj... bohužel to nevyřešilo můj hlavní problém... :(

Třeba to někomu pomůže... :)

post-92006-0-16190100-1424275127_thumb.j

post-92006-0-15051500-1424275129_thumb.j

Editováno: , autor: Boby91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to věřím :D Je to boj..  Teď jsem se dočetl, že by to mohlo být způsobené nízkým tlakem chladiva... A já mám nízký tlak chladiva...ověřit se to prý dá aktivací režimu ECON.  Chtěl jsem s tím počkat do léta, tak snad to tím nebude... :)

Pak ještě kovový packy, co drží ten čalouněný boční kryt středového tunelu... Takže zas v příštím kole..nejspíš zítra :)

Editováno: , autor: Boby91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Já když jsem měl auto nové, tak jsem reklamoval vrzání palubky a dveří při jízdě. Na záruku vyměněna ventilační lišta nahoře v palubovce, a všechna vnější těsnění dveří.

  Když mi ty dveře začali předloni zase vrzat, koupil jsem to speciální mazadlo a potřel jsem ta těsnění. Od té doby opět klid, a to dokonce i na naší slavné D1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bys upresnit tu ventilacni listu? Myslis stredovy ofuk se spinacem vystraznych svetel,nebo tu co fouka na okno.. Jinak ten pripravek bych klidne vzal,ale pokud to spolujezdci slysi ode me a ja od nich,videl bych to nekde na stred... :) kdyby to tak slo overit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo,myslel jsem,ze mas na mysli prave tu.. Kazdopadne tomu moc neverim,ze by to slo odtamtud. Dnes jsem zas koumal a rozebral stredovy panel a vyndal tu stredovou schranku s ovladacem vys.svetel :) Tam nema co vrzat,vse jsem dukladne overil... Projel jsem se v tom a vrzot byl slyset uplne stejne od kdovikud... Dnes se mnou jel a hledal i kamos,ale neprojevilo se to :( aby to nedelala sedacka tvl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci moji já na to přišel...teda alespoň tuším, že jsem na to přišel. Před nastartováním jsem dnes zakvrdlal řadičkou a zaslechl jsem ten ohavný zvuk...ale opravdu jen decentně.

Takže následovalo odcvaknutí manžety z panelu a hledání, zkoumání, poslouchání..  při vypnutym motoru ani prd.. ale při nastartovaným, když jsem dobře hýbl z řadičkou... A! tu je pazvuk...

Zkoumal jsem dál a zjistil, že se mi část toho silonovýho čepu od kloubu zřejmě dotýká toho plastovýho vedení klimy, co vede dozadu pro ofuk cestujících vzadu. Viz foto.

Namazal jsem to vazelínou, pak objel celý město dokola..hlavně po pasážích, kde to vždy zavrzalo a nic... Myslím si ale, že to je pouze dočasné řešení... opravdu se ta část má dotýkat toho vedení ?

 

----

 

Tak opět menší UPDATE z lovu na pazvuky...

Ta řadička..ano, dělala svou neplechu... ovšem "zase" to nevyřešilo ten hnusný zvuk, co mě trápí nejvíc.

Takže jsem pátral dál a dál..až jsem rozebral pomalu půl interiéru... zjistil jsem, že předchozí majitel též lovil pazvuky, protože jsem našel lepící těsnění dvěří za panelem climatronicu...už zmačkané a hnusné.

Bez toho těsnění, nešel panel utáhnout pořádně, aby držel tak, jak má... tak proč ne, doma jsem vzal těsnění nové, dal ho na dotyková místa a panel krásně dotáhl, bez sebemenší vůle. 

Další lov se přesunul na středový tunel... poťukal jsem, pobouchal a zaslechl cosi z jumboboxu.. trochu jsem si s ním hrál a zjisil, že pokud je ta vrchní část, co se odklápí vzhůru zasunutá naplno vzad..tak neuvěřitelně skřípe, když na ni z boku trošinku pobouchám... prostříkl jsem tedy dovnitř silikon a pazvuk nezmizel, je o 80% menší... při cestě do práce a z práce už mám v autě klid... sem tam to zavrzá, ale to už je opravdu jen decentní a proto bych se chtěl ještě zeptat... jestli někdo nevítě, jak tu loketku rozebrat, abych se dostal na střeva té horní posuvné části.

 

---

 

Tak jsem pohledal na zahraničních forech a zjistil, že toto vrzání z horního dílu jumbo boxu je tam celkem časté. Nepodařilo se mi přímo najít návod, ale spíš radu...

Vzal jsem šroubovák, odklonil horní díl do horní polohy a opatrně po obvodě odcvakal spodní plastový kryt. Vazelínou jsem namazal pojezdy, po kterých se to celé vysouvá + styčné plochy + jsem vylepil místa možného dotyku plastu s kovem lepícím těsněním co jsem doma našel. Výsledek je zatím 100%tní... uvidíme dál. :)

post-92006-0-53436200-1424449197_thumb.p

Editováno: , autor: Boby91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Protože je to škodovka, dokud jezdí na vyžehleným asfaltě tak dobrý ale naše cesty to dorazí :rolleyes: Mě začal tapec spolujezdcových dveří a je to děs běs, zrovna málo času to rozebrat :rolleyes:

btw jak je tu vejš o tý loketce tak to prej dělají před FL, já když sem si ji dodělával tak sem raději koupil FL :)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím Vás,

Vlastním Octavii 2 L&K ve které byl vždy klid. Kde se vzal, tu se vzal, z ničeho nic otravný zvuk od spolujezdce, který zní, jako by se tam usadil za*raný cvrček. Je to takové slabé, nicméně pronikavé vrzání, které se prostě nedá přeslechnout i přes hlasitější hudbu - otřesné. Jde to někde od sedačky spolujezdce, nejsem přesně schopný lokalizovat, odkud ten zvuk jde. Občas se mi zdá, že to jde od dveří, občas jakoby ze spod palubní desky, občas mi přijde že se ten cvrlikavý haj*l stěhuje dle toho, kde mám zrovna hlavu. Pevně ovšem věřím, že za to žádný živý tvor není zodpovědný. Nejprve to dělalo jen při brzdění, pak při jízdě na volnoběh a teď je můj cvrček ve fázi, kdy prostě cvrliká, kdy se mu zachce. Dnes například, když jsem stál z mírného kopce před garáži a čekal, až se otevřou vrata. Ten zvuk je vážně nesnesitelný a já začínám být trochu zoufalý. Problém by jistě vyřešila koupě BMW, ale radši bych se této drobnosti nějak zbavil. Poraďte mi, prosím.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se takhle nedá, musíš to místo trochu upřesnit....sedni si na místo spolujezdce a někdo jinej bude řídit a poslouchej s uchem nalepeným na plasty. Co mi říkal známej, dobrej je ten přístroj, co mají doktoři, jak poslouchají plíce atd....tím se to prej hledá jedna báseň :)

 

Já dneska zrovna jedu na odchyt pazvuku (ovšem jen jednoho z deseti) , zjistil jsem, že při určitých otáčkách mi něco rezonuje z palubky a dělá to navigace (Amundesen). Když se dotknu navigace v horním pravém rohu, je hned klid. Vyndavali jí při opravě klapky vzduchotechniky. A jak se něco vyndá, je problém hned. Proto jsem trval a prosil, ať nevyndavají celou palubku (což bylo v instrukcích ŠA pro montáž), což se jim nakonec podařilo a za pomocí zrcátek to tam nacvakli. Nicméně bude nutné naviaci vyjmout, omrknout a znovu nandat.

 

Ten zvuk se hledá obtížně, ono se to všelijak přenáší přes ty materiály a kolikráát se to zdá z jiné strany, než to v reálu opravdu je.

 

Ale dvojka byla zlatá proti trojce, to je normální žebřiňák, hlavně za studeného počasí....Zajimavé je, že někdy chrastí a vrže všechno a někdy je klid.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...