Přejít na obsah

Pazvuky


tomson1

Doporučené příspěvky

WDcko drzi dost dlho...aa ani dazd a sneh mu nevadia...kvalitne mazivo :palec2:..osobne ho davam na setko kovove co vrzga alebo casto naraza kov o kov...aj do vysiacich zamkov ho dam ked nejde otvorit..necham posobit a potom to uz pohode otvorim..

Editováno: , autor: CorradoVR6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim proc ale ted jsem nemel na auto cas, cca 4 mesice. Pekne mi vsechny gumy kolem dveri vrzali a nejak jsem si to ani nevsimal. Ted po tech 4 mesicich mam klid. Zkousel jsem se poradne zaposlouchat a od gum mam klid, nevrzaji.... Nevim co se stalo, ale urco to uz mazat nebudu. Seru na to :p :p Mozna si jen sedli ... a ted uz nevrzaji....Pred tim jsem pouzil snad vsechno od WD 40 az po glycerin... a stejne po 2 tydnech znava gumy ozvali. Byl jsem z toho na palici, ale vyresilo se to samo... Mam klid a pohodu... ;):):p :p

Mno to je dobre, me to ted take zacalo pomalu povrzavat...silikon po ctyrech mesicich zase odesel, tak jestli mam 4 mesice prezit tak to teda nevim nevim, aby mi neupadli usi :smich::feve: :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi, je to už hodně dlouho, jsme na gumu používali glycerinový olej. Dnes na gumu a plasty používám ARMOR ALL a jelikož mi to začíná taky povrzávat, tak ho zkusím. Pokud to nepomůže, zkusím opět ten glycerin. WD bych nevěřil, je to ropný produkt a mohl by tu pryž narušovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Mi vrzaly venkovní gumy kolem dveří. Musel jsem je vyměnit.

Na jak dlouho pomohla výměna těch gum? Přestalo to vrzat nadobro, nebo to zase po čase začalo?

Já mám OII 2 roky starou, těsně před koncem záruky, a co 2 měsíce s tím jezdím do servisu, že mi to lupe od gum ve dveřích. Řekli mi, že se to nesmí ničím mazat, ani glycerinem, vždycky mi to očistili nějakou čistící pěnou, a cca na 3 týdny byl klid, pak to zase začalo lupat. Dělají to hlavně pravé zadní dveře, ale už mi lupaly i levé zadní. Příčinu bych viděl v tom, že karoserie v provedení kombi je pravděpodobně málo tuhá, při přejíždění nerovností se karoserie kroutí a gumy ve dveřích při tom vržou. Ještě je jiná možnost, že se kroutí všechna auta, jen mají použity kvalitnější gumy, které nelupou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Taky mi vrzali gumy dveří hlavně pravá strana, dal jsem to do servisu jako reklamačku v rámci servisní prohlídky, asi něco namazali, že levá strana nevrže ale pravá furt, tak jsem to natřel mýdlem, a uvidím, prej to pomáhá...

Taky mi při rychlejším rozjezdu, brždění nebo když jedu po nerovnostech jako by lupne v řidičových dveřích, spíš bych to tipoval na zámek dveří, je to stejně podobný zvuk jaký vydá zámek při otevírání. Kastle se celá pohne a pak v tom lupne. Zkoušel jsem do zámku vravit WD, ale nic moc to nepomohlo. Má někdo stejný problém a jak na něho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Chtěl sem se zeptat jestli se nědo setkal s klapaním pod palubovkou - takové duté? Je to jak kdyby sepínala nebo přepínala nějaká klapka ale uplně nezávazně na něco. Dělá to úplně kdy chce. Když stojím někdy při jízdě na rovince a někdy jen tak kdekoliv. V servisu mi na to neřekli nic protože to samozřejmě nedělalo a až sem vyjem začalo to znovu. Poradíte nějakou variantu?.. Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u climatroniku se takto automaticky nastavujou klapky pro rozvod vzduchu...je to slyšet...většinou ale (alespoň v mém případě) je to hned po startu a cca tak ani né minutku.

No já mám manuální klimu a tohle mi přijde divný že by to klapola tolikrát když nesáhnu na ventilátor a na nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute...vsimol som si ze mam uvoleny ten cierny trojuholnik z ktoreho fuka vzduch na prave predne okno. Vzdy ked prejdem cez nejaku nerovnost tak mi zarezonuje. Neviiete mi povedat ako je tam ten fuka uchyteny? a co vsetko treba rozobrat aby som sa k tym uchytom dostal a aby som to mohol dako poriadne pripevnit...diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte,

kamarat ma BMW 1 a vrzgal mu interier. Tak s tym isiel do bmw tam mal auto 4 dni rozobrali mu komplet palubovku ale za tyzden sa rezonovanie objavilo znovu. Nakoniec isiel do dakeho ineho servisu a tam mu natreli panty dveri dakou zelenou vazelinou, ze vraj to islo vsetko od tych pantov a od vtedy ma pokoj. Neviete nahodou co za vazelinu to moze byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chtěl sem se zeptat jestli se nědo setkal s klapaním pod palubovkou - takové duté? Je to jak kdyby sepínala nebo přepínala nějaká klapka ale uplně nezávazně na něco. Dělá to úplně kdy chce. Když stojím někdy při jízdě na rovince a někdy jen tak kdekoliv. V servisu mi na to neřekli nic protože to samozřejmě nedělalo a až sem vyjem začalo to znovu. Poradíte nějakou variantu?.. Děkuju

Mě tohle někdy dělá Climatic (ten poloautomatickej, auto je r.v. 2006), když se snaží trefit správnou teplotu. Zkus trochu pohnout ovladačem teploty, jestli to přestane. Četl jsem někde na netu, že snad na to byl i nějakej softwarovej update, ale nikdy jsem po tom nepátral, protože když místo 22° nastavím něco mezi 20-21°, tak to tolik nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak foto zasilam...

Je to mne neznami vyrobce, ale 25ml stalo 118kč takže ranec!!!

Doufam ze to aspon vydrzi na věky :prc:

Ahoj, skoda,ze neni videt, co tento sprej obsahuje. Jestli rikas, ze to po aplikaci neni mastne, tak bych hadal, ze je to teflon. Ten po aplikaci nemasti a je urcen na plasty, formy.... Jeden mam doma, od jineho vyrobce, hned to vyzkousim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, mě v novém autě něco cvaká na nerovnostech asi v zadních pátých dveřích (liftback), takovej plechovej zvuk, dělá to už z fabriky. Nemůžu na to za boha přijít, ale přijde mi, že to jde právě z těch dveří, když je mám otevřené a zabuším na ten plast, vydává to takové plechové zvuky. Pak mi při zatáčení něco lehounce popraskává v plastovém (tapecu) zadních levých dveří, někde nahoře, jak je ten falešnej spoj., jde mi to přímo do ucha.

No, faktem je, že ty silnice stojej za hovno a že asi člověk bude muset bejt proti tomu imunní. Ale zkusim to strčit do servisu, ať se hoši předvedou.

Co se týče toho těsnění, škodovka nedoporučuje žádné patlání ani mazání v zimě, že je to fabricky ošetřené. Na druhou stranu, komu to vrže, nic mu jiného nezbyde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chlapi, mě v novém autě něco cvaká na nerovnostech asi v zadních pátých dveřích (liftback), takovej plechovej zvuk, dělá to už z fabriky.

Nevím jestli to je to samé, ale v nové OII (sedan) se mi občas ovze takové kovové cvaknutí (jako by šel kov na kov, ale spíš něco silnějšího než plech). Děje se to výhradně na nerovnostech ale ne vždy a někdy dost nepředvídaně. Spíš mi přišlo, že to jde z kufru, něco jako podlážka (ale kov), která nadskočí nebo něco v části, kde je zabudovaná sada na lepení (místo rezervy). Protože se to špatně zjišťuje a zatím to dělá jen výjimečně, tak jsem to nijak neřešil. Ale jel jsem s novou OII (combi) od kolegy z práce a zjistil jsem, že mu to podobný zvuk vydává taky :). Moje oktávka má dva měsíce, jeho oktávka je o o 5 měsíců starší.

Jinak jsem byl v servisu s tím, že mi drnčí interiér (a to i na rovné cestě) někde v oblasti lampičky u řidiče a možná i vzadu, což se ale dalo těžko posoudit protože jsem to slyšel hlavně zepředu. V servisu mi řekli, že něco vytěsnili vzadu (kolem lampičky), ale z předkem nic nedělali. Což bohužel byla škoda, protože předek drnčí pořád, ale už méně často a spíš jen někdy (předtím to bylo téměř pořád). Takže to vypadá, že tam asi půjdu znovu. Každopádně to vypadá, že v té středové části stropu interiéru je to nějaké nestabilní, když to drnčí hned u nového auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take slysim male krupani, smerem od palubky, bocnich prednich i zadnich dveri. Nepravidelne, stale se menici mista a intenzity. Neni to mc, ale stve me to. Nejvice se obavam a trochu premyslim odkud to jde, je to, kdyz jedu na jednicku do nejakeho nerovneho terenu, kdy karoserie kde "do krutu", tak od patech dveri jde krupani dle "intenzity" krutu. Nezda se mi, ze by auto melo byt tak nachylnou kastly na krut.

p.s. Jde to od patych dveri a krom silikonu na gumy se s tim asi nic udelat neda. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli to je to samé, ale v nové OII (sedan) se mi občas ovze takové kovové cvaknutí (jako by šel kov na kov, ale spíš něco silnějšího než plech). Děje se to výhradně na nerovnostech ale ne vždy a někdy dost nepředvídaně. Spíš mi přišlo, že to jde z kufru, něco jako podlážka (ale kov), která nadskočí nebo něco v části, kde je zabudovaná sada na lepení (místo rezervy). Protože se to špatně zjišťuje a zatím to dělá jen výjimečně, tak jsem to nijak neřešil. Ale jel jsem s novou OII (combi) od kolegy z práce a zjistil jsem, že mu to podobný zvuk vydává taky :). Moje oktávka má dva měsíce, jeho oktávka je o o 5 měsíců starší.

No tak jsem zjistil co mi tam konečně cvaká vzadu a z boku. Takže ve finále to plechové cvaknutí sem-tam na nerovnostech zezadu (kovové jak píšeš) je 100% zadní zámek pátých dveří. Stačilo vyndat tu plastovou krytku, povolit dva torxy a zámkem trochu hnout, poštelovat, aby tam nebyla velká vůle. Když se to udělá moc, nechce kufr zavírat, tak o kousek vrátit. Měl jsem tam velkou vůli. A je téměř po cvakání, resp. 90% zlepšení.

Druhé co mi praskalo nebyl tapec zadních levých dveří, ale sedák řidiče, v zatáčkách v něm praskalo, někde ty plasty z levého boku, jak se šteluje sedačka výškově. Nicméně hodil sem ji nadoraz dolu a zatím je po praskání. Jsem vyšší postavy a měl jsem ji stejně jen o chlup zvedlou, což ani nemá smysl.

Třetí co mi zezadu plastově cvaká jsem zjistil včera. 100% to dělá pravý zámek zadní dvousedačky, resp. ne jako zámek takový, ale ten plastovej "spínač" co musíte zmáčknout, aby se mohla sedačka sklopit. Na nerovnostech v něm prostě cvaká, ještě to nemám pochystané, co s tim udělat. ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...