Přejít na obsah

Výměna oleje 1,2 HTP


Promy

Servisy  

132 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tie nano oleje od Millers Oils sú špeciálna kapitola. Problém u nich je ten, že tvrdia sa, že sa dá zmerať nárast vo výkone, prezentáciu sme videli a verím tomu. Problém je naozaj iba to, že sa to meralo na trochu iných autách a tiež nevieme že s akým olejom sa to porovnávalo. Ak to bol nejaký lacný olej do (nedajbože zo) záhradnej kosačky, tak je jasné, že s lepším olejom boli na brzde lepšie čísla. Otázkou ostáva, že aké sú výhody Millers Oils nanodrive olejov pri našich bežných vozidlách, kde už samotný výrobca predpisuje že aké minimálne parametre musí olej plniť (schválenia VW).
Bude taký výkonnostný rozdiel pri olejoch Millers Oils oproti inej značke, aj keď oba oleje plnia rovnaké schválenia? Netvrdím, že nie, ale pochybujem aj ja.

 

Ďalšia kapitola sama o sebe je zase pán Pavka a jeho vyhlásenia. Tie beriem s rezervou aj ja. Veď ak niekto naleje do pomerne moderného auta 15W-50-ku, nemôžete sa čudovať že k vecnej diskusií to tu bude mať ďaleko. :D

 

P.s.: Ak je výrobca/distribútor (alebo hocikto iný) ochotný zaplatiť merania (minimálne 3 pre každý olej) na niektorej lokálnej renomovanej brzde, alebo brzdu rovno prenajať, som ochotný si ich olej kúpiť a porovnať ho s aktuálne používaným olejom od jedného z popredných výrobcov. A ak budú výsledky stáť za to ja osobne budem každému oleje Millers Oils doporučovať (čo sa vlastne stalo už aj v minulosti). Dovtedy ale nevidím dôvod na to, aby som doplácal za niečo čo sa nedá overiť 50 až 100% ceny.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zběžně jsem projel toto téma a musím se pousmát. Pro prémiové produkty od Millers Oils jednoznačně palec nahoru!

Nicméně ať neodbočuji, syntetické oleje 5W/50 či 5W60 dají normu VW 502.00 s prstem v nose.

HTPčku rozhodně prospěje včasná výměna oleje. Kdo jezdí vyloženě nějaký couračky kolem komínu či město, není od věci např. Mobil 1 0W/40 s TBN 11,8. V případě svižnější jízdy v létě i Mogul 5W50 s TBN 12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží z jakého úhlu pohledu bys chtěl kvalitu olejů srovnávat všeobecně. Olej jako takový se dělí do několika skupin. Zbytek si přečti v odkazu níže.

 

http://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-myty--Mytus-druhy---kvalita-zakladovych-mazacich-oleju

 

Výkonnost oleje určují použitá adetiva! Už jen olej z polyalfaolefinů v kombinaci s estery ti zaručí lepší střihovou stabilitu při vysokých teplotách oproti normálnímu.

 

Dneska ,,lepší a kvalitnější" oleje koupíš za mnohem méně než ti vyfakturuje autorizák  :kol-18:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yacco je velice kvalitní výrobce, bohužel doplácí asi na menší reklamu nebo jak to nazvat, každej na závody WRC atd asi nekouká, takže proto ta cena dole. Mobil 1 asi netřeba rozebírat a Motul se moc v nabídkách neobjevuje.

 

Srovnávat PAO olej s ester a 3-ester složkou asi nejde, zas to bude někde o krok kupředu, to samé platí u těch nano.

 

Já mám zálusk jít do Yacco GALAXIE CT 5W-50 - bohužel se jedná o novinku a ani výrobce na stránkách k tomu ještě nemá dokumentaci (typový list).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim pánové, jak to tu neustale dokola procitam uz mi z toho jde hlava kolem. Můžu pro 1,2 htp 44kw udelat jeste neco vic co se tyce oleje abych motoru ulevil? po celou dobu se pouziva 5w-40 Shell helix Ultra, jsem druhy majitel, podle servisky jsem naposled menil olej já po cca 9tkm(nyní najeto 98tkm). Jediny co me ted jeste napadlo ze vymenim svíčky (přemýšlím nad NGK nebo radsi pouzit original, tusim se bosch?) Existuje jeste neco co bych pro motor mohl vic udelat nez castejsi vymenu? Existuje nejaky kvalitnejsi olej za primou umeru ceny? nebo delam jiz ted maximum? 90% jezdim po dalnici, motor nijak nehodim vice mene od 90km-110km.. Díky za odpověd

Editováno: , autor: phz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalitnejšie oleje existujú, ale zase nie sú o toľko kvalitnejšie, než o koľko sú drahšie. Vzhľadom na to, že sú cenovo 2-3x drahšie ako ten tvoj Shell, je oveľa rozumnejšie za tie isté peniaze skrátiť interval na polovicu a vymeniť olej aj s filtrom 2x.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, za mě žádný negativní projev, ani na Fábuli ani na Roomovi, úbytek žádný (že by to třeba více žralo), mazání po startu taky v poho, jednou u Rooma, zarachtal řetěz po startu, když 10 dní nejel, ale to mi občas udělalo i Fábči a měl jsem tam Mogul. Takže z hlediska této jedné výměny, žádné změny. Těžko říci co by bylo při dlouhodobém užívání ... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JirkaBrno-klid,já už dávám Mogul 10W40Extreme 140tis a od výměny k výměně nedolejvám,olej neubejvá,auto jezdí furt stejně.Spíše bych dělal výměny co 10tis,to pomůže víc než Castrol,Shell a pod.já měním po deseti od první výměny co jsem Džundu koupil s 5km na tachometru,táta dělá to samé jen olej dává 15W40 a taky žádnej problém,ale ten je ještě větší poctivka a mění co rok,to u něj znamená cca7-8tis.km a najeto má cca 130tis.km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xp3-ano v HTP z roku 2003,dali mu ho tam při prvním servisu a tak ho používá dodnes,ale mění fakt po 7tis a auto je garážované,já už to tu dřív psal,měli jsem tři nové Fabky v jeden rok a tři ruzné servisy,kde jsme je kupovali a v každem dali jinej olej,Táta 15W brácha 10W a nejlíp na tom byl Džunda ten dostal 5W,ale hned druhou vyměnu po skončení záruky jsem přešel k mogulu 10W40 a ten dávám dodnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...