Přejít na obsah

Výměna oleje 1,2 HTP


Promy

Servisy  

132 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

přesně, já se vždy (ještě když jsem tam kdysi na garančky jezdil), domluvil na konkrétní hodinu, byl jsem u auta a do hodiny jsem pak odjížděl dál do práce. Jinak souhlas s "Vojnou a mírem" :kol-46: , ale toto není jediné Doctorovo sáhodlouhé téma :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekecaj blbosti HjM.

Je to skratka pre anglický výraz "Very Well".

Oleje ktoré majú označenie VW so správnym číslom podľa toho čo máš v servisnej knižke, sú pre tvoj motor "veľmi dobré". Netreba za tým hľadať žiadnu vedu. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prý mám auto přistavit v 8 ráno a že do 15hod to bude hotové. Co tam autorizovaný servis takovou dobu budě dělat? Olej bych s filtrem vyměnil za půl hodiny :D

Z praxe: auto přistavíš v 8 ráno, do oběda mají na heverech rozdělaná ještě další auta, ty poskládají ve 14 hod. a pak si vzpomenou, že jim na place stojí ještě haťapka na výměnu oleje. Takže rychle na dílnu ( motor samozřejmě studený ), rychle vypustit olej, olej ještě ani nevyteče, už to špuntují a lijí nový.... ach jo. Takovým časovým rozptylem na výměnu oleje ti chtějí naznačit, že ti ten olej vymění, až se jim na chvilku udělá místo na zvedáku!!! Jak říká Malta: konkrétní hodina, počkat u toho, za hodinu jedu pryč. Jinak by chtělo ještě uvést, zda se chceš řídit pokyny výrobce ( intervaly výměn, klasifikace oleje, předepsané úkony ), a nebo autu dopřát individuální péči ( častější výměny oleje, filtrů, jiné klasifikace oleje ). V prvním případě pak máš vše v servisní knížce a není tak potřeba sáhodlouze spekulovat - viz. celé téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že toto téma pomůže i ostatním, aspoň to každý vždy rychle najde, já osobně se v tom motám a nejsem si jist. Tak se zde ptám. Jaký olej do tohoto vozu? Můj VIN je: TMBJH25JXC3181069. A ještě podotázka. Kde a jak zjistím, jakej olej tam teď mám? Připomínám, že jsem auto kupoval fungl nové a blíží se mi nájezd 15tkm. A rád bych si olej pořídil sám. Díky. Robin

Táto problematika je stále nanajvýš aktuálna v každom čase. Veľmi dôležité je dodržiavať požiadavky na motorový olej dané výrobcom. Osobne mám fabiu 1,2 HTP s motorom AZQ. Mám najazdených 198 tis km, bez nejakých vážnejších problémov. Používam motorový syntetický olej Castro magnatec 5w-40 c3. Do 150 tis km som menil po každých 15 tis. km. Od 150 tis. km som skrátil výmenu na polovicu, t.j. po 7500 km. O tomto motore je známe, že požaduje aby olej vykazoval vysokú tepelnú odolnosť a nekarbonizoval pri splnení ostatných vlastností daných obecne na motorové oleje, t.z. aby zabezpečil mazanie všetkých pohyblivých častí motora zvlášť v zimnom a letnom období. Toľko moja skúsenosť. Nech sa darí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo dávaš do HTP ACEA C3-ku? Nie že by to motoru škodilo, ale to je špecifikácia pre naftové motory s DPF. Nabudúce by som dal olej čisto ACEA A3/B4, alebo podobný, bez C-čka. je škoda dávať do motora low/mid SAPS olej keď tam môžeš dávať aj normálny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím olej si můžeš přinést svůj a pokud ti ho nevezmou tak  jdi jinam já si ho přinesu pro příště taky sám prtože co si řekli jen za olej mě málem porazilo ale šel bych do polosyntetiky , dnešní oleje jsou docela kvalitní zejména od shellu a ještě mám otázečku jak to jezdí když je tam čip , táta totiž koupil novou fabču a chtěl by ji čipnout má 1,2 htp 44kw prozatím sbírá info ještě to není 100 %

To s tim doneseným olejem je zajímavé. A ještě zajímavější je to z toho důvodu, že jsem si ve škodovce zjištoval, že pokud bych si přinesl svůj koupenej olej v neporušeném neotevřeném obalu a vyhovující normě 50200 a 50500 o nějakého kvalitního výrobce, tak mi ho tam v klidu nalejou.

Jenže tuto skutečnost musí zaznamenat do servisních záznamů vozidla-servisní knížky. A pokud bych měl pak nějakou havárii motoru která jen trochu souvisí s mazáním, tak i když je auto v záruce, tak mě můžou poslat do pr...... a reklamaci neuznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, najprv musia dokázať, že sa jedná o problém ktorý bol spôsobený nekvalitným olejom. Ja osobne vždy požadujem aj to, aby do servisnej knižky k poznámke vlastný olej napísali aj presný typ oleja a jeho schválenie (v mojom prípade VW 502.00). Ďalšia vec, servisná knižka je prd platný dokument, keď ho "náhodou stratím", takže tam môžu písať čo len chcú.. :-)

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Čaute, keď neviem aký olej doteraz liali do mojej Fábky 1.2htp 51kW aký tam mám dať? Nikde nemám o presnom type ani zmienku, žiadny štítok nalepený, a v serviske tiež nič.....hmm, poradte ;)

Najazdené 72500km ;-)

v serviske máš razítko servisu,kde bol spravený servis ...stačí tam zavolať a budeš vedieť ..inak platí čo napísal kolega nadomnou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako tu už bolo napísané, použi olej so schválením VW 502.00. Viskozitu zvoľ podľa toho aké trasy jazdíš. 0W-40 ak máš veľa studených štartov a krátkych jázd, 5W-40 je taká zlatá stredná cesta ak nejazdíš úplne krátke jazdy, a ak jazdíš výhradne dlhé jazdy, tak môžeš kúpiť aj lacnejšie 10W-40 oleje. U HTP sa ale v každom prípade doporučuje skrátiť interval výmeny na 10000 km (prípadne 7500 ak prevažujú krátke jazdy, alebo motor dostáva viac zabrať napr. v mestskej premávke prípadne na diaľnici).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jazdím viacmenej mimo mesto, občas dialnica, ale aj po meste sa pokrútim pár km....čiže 5W40 asi najlepšie.

Čo poviete na konkrétne tento olej? Keď som mal otvorenú kapotu, bolo tam niečo spomínané so SHELL, tak som vybral tento, môže byť? Vraj je aj na lpg vhodný.

http://www.motoolej.eu/motoolej/eshop/5-1-Motorovy-olej-5W-40/0/5/61-Motorovy-olej-SHELL-HELIX-ULTRA-5W-40-4L

 

A filtre sa rozdelujú aj podľa kW? Ja mám 51 verziu...Chvilu som to pozeral a na autokelly majú viac typov-rozmerovo. Tam sa mení celý filter (kovový) alebo len ten "papierák okrúhly"?

Ď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...