Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - problémy, závady


lubos.x.

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
Mne to robilo na pravom okne u spolujazdca. Vacsinou mi neslo okno vytiahnut hore. Rozobral som ho, proste dostal som sa az na plosak pod tym tlacitkom a bol tam zaoxidovany kontakt.

Dalsia vec vsak je a z toho som jelen, sa mi stalo par krat, ked som odpojil baterku, pripadne cele to ovladanie okien u sofera, tak po spatnom zapojeni mi nefungovala ta funkcia, ze pri zapnutom kluciku ked tlacitko stahovania okien dam to tej polohy, ze mi okno doatiahne samo a nemusim ho drzat, proste to neslo na lavom okne, ked som chcel zavret okno musel som drzat to tlacitko stale. A po nejakom case mozno tyzden to zasa zacalo ist normalne, cize to dotahovalo samo.... stalo sa to niekomu?

Stalo se mi to taky při odpojení baterie a znovuzapojení, zatím po 5-ti dnech jsem nepřišel na to , jak se samy okna při zmáčknutí tlačítka zavřou, ale přes klíček to funguje. Uvidíme časem, ale zřejmě tam bude nějaká ta paměť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, sice nevím, k čemu je to dobré, ale aspoň mám klid,že se nemusím bát závady. Tak děkuji za odpověď.

Dobrý je to pro vloupače do aut, ale jak to funguje říkat nebudu, protože by jich přibylo a pro nás by to byla práce navíc. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
caute, coraz castejsie sa mi na vodicovom okne stava, ze mi velmi tazko ide hore, niekde v strede ako keby na nieco narazilo a nasledne zide uplne dole a opat iba pomaly ide hore alebo nechce ist uz vobec hore. Jediny sposob, ako ho potom dostanem hore je, ze prestami to okno chytim a "pomozem" mu do cca polovice a potom uz vyjde samo.

Ma niekto predstavu, cim to moze byt? Motorcek ... alebo ovladac? Da sa vobec motorcek okna kupit samostatne alebo sa da kupit len ako celok (cele to otvaranie). Dvere s elektr.oknami som este nemal rozobrane tak nemam predstavu, co sa tam da robit ...

vdaka

B.

Přesně tohle se mi stává u spolujezdce. Jednou jsem chtěl zavřít okno, tak jsem stisknul ovladač, aby okno vyjelo nahoru,při tomto mi sklouzl prst a stisknul jsem talčítko znova (povel okno dolů) okno trochu cuknulo a zastavilo se. Bylo to cca v polovině staženého okna. Od té doby, když stáhnu okno víc jak do poloviny a chci ho vytáhnout, tak dojede do půlky, tam ho zřejmě pojistka zastaví, pošle dolů. Když je dole, tak už vyjede až nahoru bez problémů, ale na druhý pokus. Dělá to tak pokaždé... Nevíte někdo co s tím? Máte zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

stahovačka (vše co je na tom plechu, kromě motoru) je jeden díl, sehnat se dají akorát ty plastový camplíky. Jedině tam dát lanko z čehokoliv jiného, bude to ale hrozný ojeb to napasovat. Takže pokud tam nedokážeš dát staré lanko, tak s novým to bude něco podobného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den,

u Fabie mám problém se stahováním elektrického okýnka u řidiče...když chci okýnko stáhnout nebo zatáhnout, tak při stačení tlačítk okénko sjede vždy pouze o kousek, takže musím tlačítko zmáčknout několikrát, abych vůbec okno otevřel případně zavřel...přitom okno spolujezdce funguje bez problému od řidiče, spolujezdce, tak i klíčkem. Neměl někdo podobný problém???

Děkuji za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Měl bych podobný problém. Odešla mi stahovačka u spolujezdce, takže v servisu vyměněna. Ale, nyní jsem zjistil, že už okno sjíždí jen po kouskách, kdežto u té původné bylo možné nechat okno sjet celé. A další věc, při vypnutí motoru můžu s libovolnými okny (vše v elektrice) sjet a vyjet, kdežto u spolujezdce při vypnutém motoru neudělám s oknem nic :( Je možné že to v servisu špatně zapojili? Či tam byla dána jiná stahovačka? Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Já mám problém s pravým oknem, ze spínače u řidiče funguje okno spolujezdce tak jak má, ale spínač u spolujezdce vůbec nereaguje ani nesvítí nic. Dneska jsem ho zkusil ukostřit na přímo a vše fungovalo včetně osvětlení spínače, bohužel jsem zjistil že po tomto ukostření fungujou okna pořád i bez zapnutí klíčku.

Může někdo poradit v čem může být problém že do toho ta kostra nejde ? nebo alespon odkud ten kostřící kabel ke spínači okna jde ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

No tak na tvoje auticko budes potrebovat hex-can a to je po obchodoch palka lebo uz je licencovany atd.pozri www.autobazar.eu ceny kolo 50.€ sice su to asi klony v anglictine ale ja som bral odtial k-line commander od nejakeho manika z presova a spokojnost.chystam sa aj na ten hex kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okna snad ovlada komfortka ked sa nemylim tak ked si to dal do skodovky palka to bude riadna ja by som utek al na vrakac a kupil tam mne sa ju podarilo kupit za 1000ku ale este lezi doma v skrini neje cas ju namontovat

nech ti povedia cislo chyby mozno to nemusi byt az tak strasne jak hovoria dnes su servisaci lenivy radsej vsetko menia ako by mali oprevit ale ked tak sup na vrakac. :palec2:

Editováno: , autor: imroo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...