Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - problémy, závady


lubos.x.

Doporučené příspěvky

zdar, mám asi stejný problém, přestaly mi fachčit obě okna a klíčem nejde od řidiče zamknout do safe- modu ani stahnout okna podržením klíče.. od spolujezdce to zamknout jde.. žádná jednotka chybu nepíše.. od zámku signál zamčení odemčení do řídící jednotky (motor ve dveřích) jde.. signál stahování od vypínačů taky ale ze dveří do komfortky to asi nedojde.. mám taky rok 2005.... nechce se mi kupovat motor, nevíte něgdo co ještě zkusit změřit? nemáte něgdo schema kam jakej signál jde? dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Fabia 1 2006 LIN bus , nejde otvorit okna u vodica ani spolujazdca, po zamknuti auta klucom cez vlozku neblika led vo dverach auto je zamknute. (cez DO zamyka ledka blika) Zla jednotka v dverach vodica.. vadny kristal oscilatora alebo studeny spoj ? Vypadavala komunikacia po LINbuse, Diagnostika bez zavad...tusim sa linbus neda diagnostikovat. Ak nefunguje jednotka vo dverach vodica po zapnuti kluca sa neaktivuje ani jednotka na strane spolujazdca ...aktivuje sa cez linbus. Tak ak aj je dobra bez hlavnej jednotky vodica nepojde nič. Zatial je to opravene po zamknuti uz ledka blika... to len keby niekto riesil podobne veci.

Editováno: , autor: atlan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keby som ju mal tak hej len ceny novy od 191E az po 63E, pripadne nejaka jazdenka. Nie doniesol som na stol ked uz to prestalo celkom chodi napichol na osciloskop a zacal dumat kde a co by to mohlo byt. ked to naskocilo tak som sa dotkok kristalu a prestalo to komunikovat...preletoval som kristal a par noziciek svaba + nejake odpory a kondiky okolo. ZAtial to ide. Ale zacnem zhanat novu jednotku predstava ze v zime nezavriem okno nieje lakava, navse potom budem v aute aj spat :D aby nezmizlo :D Teda ja nie nieje moje :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemáš prosím tě, popis pinů v těch dvou konektorech? zkusim to taky vyndat a přeletovat, jestli by to pomohlo, nebo už nevim... :-( někde sem taky vyčetl, že po odpojení zůstane od jednotky přerušená komunikace s komfortkou...

stejný číslo má jednotka ve dvojkový octávce, nevíš jestli by to pasovalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokila viem od konfortky ide vodic do riadiacej jednotky okien vodica modrocierny alebo cierno modry... a je to len u verzie s DO. predpokladam ze ked sa tam objavi drhsi cas - pol tak zatiahne okna.... lebo bez jednotkky vodica nejdu okna na strane spolujazdca a keby bola konfortka master tak bi inicializovala jednotku snad a okno by islo.... Trebalo by zmerať....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mam otazku ohladom otvarania a zatvaranie okien. Mam vsetky okna v elektrike ale problem je v tom ze z miesta vodica nieje mozne ovladat zadne okna. Absolutne to nereaguje. Ked si sadnem do zadu, tak otial nieje problem otvorit zavret. Problem je len z miesta vodica. Moze byt niekde useknuty kabel len ak to takto NE-funguje? Je potrebne vymenit cely ten system co mam vo dverach sofera? Potom, kde zozeniem druhy diel? Na cene nezalezi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mam otazku ohladom otvarania a zatvaranie okien. Mam vsetky okna v elektrike ale problem je v tom ze z miesta vodica nieje mozne ovladat zadne okna. Absolutne to nereaguje. Ked si sadnem do zadu, tak otial nieje problem otvorit zavret. Problem je len z miesta vodica. Moze byt niekde useknuty kabel len ak to takto NE-funguje? Je potrebne vymenit cely ten system co mam vo dverach sofera? Potom, kde zozeniem druhy diel? Na cene nezalezi.

Mám stejný problém, k tomu nejde podsvícení ovladače ve dveřích, nejdou ovládat zrcátka, nejde zamknout zevnitř a není funkční odpojení ovládání zadních oken, centrál jde normálně i dioda bliká, nefunguje stažení oken klíčkem zvenčí. Nevíte někdo, co s tím? .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Vsetci maju problem zo stahovanim okien. Nemam tento problem, len som si vsimol, ze ked davam okna soferove a spolujazdcove dole, tak pri oplnom stlaceni ovladacich gombikov nejdu sami dole, ale po pusteni gombikov zastanu.

To iste pri ich zatahovani, nejde uplne hore, ale zastanu po pusteni ovladacich gombikov.

Urcite viem ze to fungovalo.

Preco to moze teraz blbnut?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hej, mas pravdu. Mna idiota to fakt nenapadlo aj ked som na to myslel.

Baterku som daval vonku, takze moze to byt tym.

Skusal som to teraz zosynchronizovat, ale bohuzial cez kluc neviem zaknut auto momentalne, ale centralne zamykanie funguje bez problemov.

Klucom viem odomknut auto, ale neviem zamknut. Zeby rozpadnuty zamok? Alebo nieco ine?

Vdaka za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zosynchronizoval som to v pohode.

Trebalo len chvilku podrzat cez ovladac v najvyssej polohe, cca 5 sekund, spravil som to 3x za sebou pre obe predne okna a uz funguju ako maju.

Wittman ma navnadil ze preco to najskor nefunguje a na zvysok som si spomenul sam.

Vdaka chalani.

P.S.: Zadne okna samozrejme funguju trosku inac, maju len 2 polohy, ale predne ich maju 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím,na fabii 1,4 55 kw r.v.2003 přestalo fungovat stahování oken u řidiče,někdy se dá stáhnout dolů,ale nahoru už nejde,jen v jednotce vždy cvaká relé,takže na zmakčnutí tlačítka reaguje na obě polohy tlačítka,ve Vag v měřených hod. reagují talčítka na obě polohy a obě tlačítka,takže tlačítka jsou ok,pro jistotu jsem tlačítka rozdělal,ale byly jako nové,takže mě už jen napadá vadná řídící jednotka oken uřidiče..........díky všem za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemáš zlomené ty plastkové jezdce co drží okno? Běžná závada fabii, mě se to stalo u spolujezdce. Zakřupalo ve stahovačce, pak okno nejezdilo ani dolů ani nahoru. Relé cvakalo, elektronika byla v pohodě, jen prostě praskli ty jezdce. Zašmodrchalo se mi při tom i lanko, tak jsem koupil neorigo celou stahovačku za 800Kč z aukra a jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim pani, tem som nasiel hodne avsak ani v jednej sa neriesil moj problem, pokial spravan tema existuje prosim o presun.

Ide o ovladanie laveho zadneho okna. Prestalo fungovat. Stlacim vypinac a motorcek huci aj ked ho stlacim smer hore aj smer dole, len to sklo nebeha spolu s tym motorcekom. Pred par dnami mi to este fungovalo, medzitym sa auto umyvalo. Mohla voda napachat tuto skodu? Ved sa uz tolko krat auto umyvalo. Ak odomykam a zamykam cez klucik tak hore a dole behaju vsetky okna okrem tohto zmienovaneho. Poistky oki, rozobrate som to mal avsak vsetko vyzera dobre na vypinaci. Stava ide. Ostava mi jedine nejake tiahlo alebo lanko, zrejme ako keby vypadlo nejake tiahlo zo skla a tym padom to sklo nemoze behat hore a dole. Skoda fabia r.v. 01

Ak mate nejaky rady, postrehy, podobny problem sem snimi. Vdaka vopred.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-zhoď výplň dverí

-potom vylupni tú gumenú krytku..označená šipkou post-62595-0-09919800-1341953332_thumb.j

-zapni klúč,skúšaj cez vypínač dávať sklo hore/dolu a pozeraj cez tú dieru či ti behá ten spúšťač

-ak nie,tak spúšťač skla je KO

-ak áno,pozri či ti nevypadol odtialto post-62595-0-14128400-1341953614_thumb.j ten plastový valček čo zaisťuje sklo v spúšťači

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím

Po nějaké době se mi opět objevil problém se stahováním oken.Mám el. okna jen v předu a to origo.Již před časem začalo blbnout stahování dolů.Rozebral jsem to a vyměnil jsem ty vodivé gumičky jen pro ty polohy dolů.Skoro rok to bylo ok a teď postupně začaly blbnout všechny polohy.Vyměnil jsem tedy všechny zmíněné gumičky (ksehnal jsem opravnou sadu na ovladače) ale vydrží to vždy pár hodin.Zkoušeli jste to už někdo nějak jinak opravovat?Problém je opravdu jen v těch tlačítkách.Prostě se po nějaké době změní přechodový odpor na těch ploškách a jednotka je z toho v pytli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoj, no nejsem si ted 100% jisty jestli je to jak u OI, resil sem to uz 3x a100% funkcni, na moji Octe, na otcovi octe a u kamosa na passatovi, pokazdy jen stacilo vzit uchostour (vatu do usi) a technicky benzin, neber hlavne na to aceton!!! ocisti spoje na plosaku a na te gume a mas po starostech. kdyby nahodou ti to nejak neslo tak mi napis SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nove nekupuj!!!!!!!!!Staci to preletovat....Teda ked ho rozoberies,tak v plosaku su dierky a v tych dierkach su take ´´dratiky´´,(neviem ako to mam spravne nazvat...)ktore sa pripajaju na konektor...Staci to poriadne preliat cinom,lebo su tam studene spoje,preto to blbne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...