Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - problémy, závady


lubos.x.

Doporučené příspěvky

No tak přináším poznatky pro ty,které by to taky potkalo.

Problém není v pinech konektoru,které nejsou letované ale nastřelené do DPS.Tady by mohl nastat problém pokud by s tím někdo vergloval.Tyto spoje bývají i spolehlivější než pájené.Používají se dokoknce i v některých ŘJ motoru.

U mne byl opravdu problém v těch vodivých ploškách (gumičkách).Měly už celkem velký odpor.Kupodivu po vyčištění kontoxem to bylo ještě horší.Přistoupil jsem tedy k výměně oněch vodivých gumiček.Dá se koupit sada pro opravu DO.Jenomže odpor těch mých byl kolem 1kilo,což je opravdu hodně.Originál v ovladači majjí kolem 50ohmů.A to je s přihlédnutím k tomu,na jaké hodnoty reaguje jednotka celkem dost velký problém.Tudíž pokud by se daly sehnat vodivé gumičky s odporem kolem 50ohmů,daly by se ovladače opravit.

Já jsem nakonec koupil origo ovládání,protože se mi nechtělo kupovat sady na opravy DO a doufat,že některá splní požadavky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravim vas,

viete mi niekto poradit ohladom nefunkcnej stahovacky okna (soferove dvere) Fabia  , konkretne stahovacka a aj motor su plne funkcne, problem je ten medzikus, ktory ich prevodovo spaja. Mensia suciastka z jednej stany "tisic" malych plastovych zubov -do stahovacky a z druhej su kovove vacsie zuby, cca 6 - do motora na dverach. No a tie male plastove zuby su totalne zoslahane a "preskakuju" . Mate niekto skusenost s tym, ako to opravit alebo lacno vyriesit. Je to sucast motora a ten nieje najlacnejsi. 

Dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Zdar chlapi,

 

nedavno sem si vsiml ze mi prestal fungovat automatickej dojezd zavirani/stahovani oken pri zmacknuti tlacitka do druhy polohy. Jinak vse funguje v poho ale drzet ten cudl po celou dobu zavirani je pri rizeni docela nepohodlny.

Nevite nekdo co s tim? Diky za odpoved.

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohůžel bez úspěchu. Zkousel jsem to jak se zapnutým zapalovaním, tak s nastartováním. I vícekrát než jednou a i s otevřením/zavřením na první/druhou polohu čudlu. Tak nevím kde může být sakra problém.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předešlý příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po další zkousce: baterie na několik minut odpojena. Následně ihned z první jak psal Wojny a postup dle Royceho. Odzkoušeno ale bohůžel bez úspěchu. Už si pomalu připadám jako blázen. Nemůže být taky problém někde jinde, co ovladač? Komfortka?

 

Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bo to delas uplne blbe, lidi vy jste fakt experti, takhle ho mast.

 

Dela se to uplne jinak.

1, Okna se stahnou, ani nemusi byt uplne dolu a je jedno jestli klicem nebo tlacitkem.

2, Pak se okna klicem zcela zavrou a klic povoli. 

3, Pak se klic opet otoci na doraz doprava pri jiz zavrenych oknech a podrzi minimalne 3 sekundy.

Hotovo.

 

Cele je to o tom podrzet ten klic alespon 3 sekundy pri zavrenych oknech v zamykaci poloze. Dolni poloha se vubec nenastavuje. A poustet okna nahoru a dolu opakovane, to je uz uplny nesmysl. Dela se to bez nastartovaneho auta, ale je mozne ze to jde i pri nastartovanem. Sam jsem ale dvoje klice do auta kvuli tomu nikdy nenosil.

 

Jako jste fakt lamy, co mu tu radite. Fabii uz nemam vice jak rok ale toto si pamatuju. Chudak se s tim trapi uz kdo vi jak dlouho.

Jinak je to samozrejme presne popsane v manualu.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám iný problém.Týka sa to iba vodičových dverí,u spolujazdca ok.

Funkcia automatického otvárania a zatvárania tlačidlom v druhej polohe=OK

Funkcia zatvárania tlačidlom v prvej polohe=OK

Funkcia otvárania tlačidlom v prvej polohe=NOK

Respektíve funguje,ale tak že sa okno začne sťahovať až po niekoľkých málo sekundách napr.3.4.5.6,u spolujazdca to ide okamžite ako zatlačím na prepínač.

Kde môže byť chyba,krajné polohy sú OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...