Přejít na obsah

Tempomat do RAPIDa + návod na montáž


miklisek

Doporučené příspěvky

Petrrr, ucelom mojho prispevku nebolo deklarovat ako lacno to vyslo,ale to ,ze je to mozne domontovat aj bez montaznej sady a ked je niekto sikovny a zozenie si suciastky lacnejsie tak bude vysledna suma ina.Inak zalezi aky pouzijes kurz koruna euro,ceny som dal v eurach inak som to bral z CZ a ceny boli :packy 3200KC,BCM 4000CZ,kabelaz 600KC + tych 90€ praca u nas v autorizaku so zarukou.Tak si myslim ,ze voci ponuke ktoru poslali Tebe spolu 12900 KC to je o trochu lacnejsie.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, už chápu myšlenku, ale ty jsi počítal kurz nějakých 24,60, což už dávno neplatí. Nyní je 27kč. Což už je samo o sobě 1000Kč rozdíl při celkovém součtu. Ale máš rech, že pokud to někdo zvládne sám ušetří za práci a informace že kabely jsou totožné z F2 po F je zásadní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preeesne tak :-) ,este upresnim,kabelaz z fabie2 po Fl. je pouzitelna a overena v praxi na zapojenie 1.2 TSI 77kW,ale niektore farby vodicov nesedia s rapid navodom na montaz ako bolo uz spomenute par prispevkov pred,no pre niekoho kto uz dorabal aspon jeden tempomat by to nem byt problem.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezisi chlapi, nez neco placnete, ctete tema nebo hledejte fulltextovym hledavanim. Navod na zapojeni tempomatu je ke stazeni v prispevku #39 tohoto tematu a je od Roman25.

 

Nevím, koho myslíš těmi plácajícími chlapy, předpokládám, že ne mně, protože já jsem se neptal na to, kde sehnat schéma zapojení tempomatu, ale jak dostat fyzicky čtyři potřebné piny tempomatu do konektoru T73b jednotky BCM. Pokud se budeš realizovat fundovanou odpovědí na tuto otázku, rád si ji přečtu, určitě pro mne bude přínosnější, než čtení o jakýchsi plácalech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes provedena montáž tempomatu v autorizovaném servise (spojeno s reklamací krytek rohů čelního okna). Cena za montáž 2541,-Kč. Auto bylo v servisu od 7 do 16 hodin, dělali to prý u RAPIDa poprvé a nějak jim prý nešlo dostat se do sekce přizpůsobení ŘJ pro tempomat. Řekl bych, že technická podpora ŠA si s nima užila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nepotřeboval vlastní jednotku myslím. Protože mě dělali nabídku kde je potřeba nová jednotka a se vším všudy by to vyšlo na 12tis. Někde zpátky to je

V případě Vašeho vozidla je nutné vyměnit jednotku BCM. Cena jednotky je 5400 Kč. Montážní sada pro tempovat je za 5300 Kč. Cena za montáž je 2200 Kč. Ceny jsou včetně DPH. Montáž je provedena během jednoho pracovního dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

No tak mně u nás v F-M v servise u Bártka a nezavisle v Autodružstvu podle vin kodu tvrdí,že je nutné vyměnit Bcm,že nemám start stop ale corner funkci světlometů mám asi polezu pod volant hledat tu jednotku,překvapily mne však rozdíly v nacenění.Ti jedni mi napsali "U vozu bez výbavy Start-Stop je nutné,pokud nemají ve výbavě řídící jednotku BCM Hing+(87x) objednat tuto řídící jednotku. Cena tempomatu 6161.-Kč, Cena ŘJ 4464.-kč, Montáž 2033.-Kč" a ti druzí mi napsali "sada pro dodatečnou montáž tempomatu stojí 6200 Kč. Problém u Rapidů ale je, že pokud vůz není vybaven systémem ,,StartStop" , je nutná výměna řídící jednotky BCM v hodnotě 9000 Kč. Práce stojí 1500 Kč." 

Takže nevím co si o tom myslet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Rozdíl je totiž v páčkách, vyměňuje se komplet obou páček, ne jen ta levá s tlačítky tempomatu. Ona totiž nejspíš existuje asi verze Rapida úplně bez PP a taky možná verze s pravou páčkou bez tlačítkek pro PP bude pro ty, mají nově ovladani PP na volantu. Jo a jinak pravá páčka je vždy ve verzi pro zde oblíbený a diskutovaný stěrač a ostřikovač zadního okna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jo ty packy jsou pekna demence (oni demontovatelny jednotlive jsou ale prodavaj se jako celek to zas vymyslel nejakej inteligent...)

lze vyuzit spinace a mechaniku z octavia 2 pacek ale je s tim celkem prace (tak 2-3 hodky nez se to vsechno spravne upiluje/naletuje z CAN na normalni spinace a napasuje) pak ale vyjde montaz tempomatu daleko zajimavejs

 

mohl by nekdo kdo k tomu ma pristup nebo zkusenost napsat ktery vsechny jednotky jsou kompatibilni a jestli lze vyuzit do rapida treba i jednotku z fabie nebo jinejch aut co maj jen 2 konektory? momentalne mam 

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 6R0-937-08x-09.clb
   Part No SW: 6R0 937 086 M    HW: 6R0 937 086 
   Component: BCM PQ25 M++4 H32 0407  
   Revision: BD032001    Serial number: 0538 193120060
   Coding: 64980B0000010000000808302C0B04C00E40400F60020000020000004000
   Shop #: WSC 73430 790 00202
   VCID: 4683B093F152362EEEF-8013

No fault code found.

zajimaj me kody kompatibilnich 087 s dalkacem kdyby je nekdo mel tak by me to moc pomohlo neplanuju tu jednotku kupovat jako novej dil to je zbytecny :)

 

edit: co treba http://aukro.cz/skoda-fabia-ii-roomster-facelift-bcm-tempomat-i4346844694.html

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...