Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

cajk, takže dříve nejspíš nastala ta varianta 2roky, než co ukazuje PP co se týče km.

Tak jenom doplním Miklíska, že až mu vynulují PP a opět dá 5w30 a další výměna za 2 roky, tak na tajnou výměnu mezi, budeš muset v půlce nájezdu který budeš mít zobrazený cca měsíc po výměně oleje. U tebe tipuju, že to bude tak 24tis km, takže doma si to vyměň v půlce nájezdu od výměny... nebo po roce - záleží, co nastane dříve, ale soudě dle současný situace, u tebe nastane dříve situace 1 rok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapy,kód QI6 na štítku mám,v počítači jsem najel na info a mám tam:Výměna oleje 1500km / 67dní a pod řádkou mám Inspekce 2800km / 47 dní.Vím že jsem výměnu neprošvihl ale vlastně jsem vás jen otravoval ohledně toho oleje,vůbec nevím jaký tam je a jaký tam má být a navíc nejdřív musím zjistit jestli to nebude servisu vadit že mám svůj olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš tam 5w30 splňující normu VW 504 00/ 507 00.

Ve své podstatě je jedno, jakou značku tam dáš, pokud bude splňovat tuto normu a pokud to nebude no name z Tesca.

Ten Castrol je cajk.

 

Pokud jedeš do Amondu, tak vlastní olej akceptují...

 Jakub Holcr SERVISNÍ PORADCE Tel.: 312 817 185 / 734 417 212

tomu zavolej, domluv se a objednej, je to v pohodě rozumnej klučina.

I se dá domluvit, že by jsi na výměnu oleje přijel až by jsi musel na garančku, přetáhnutí výměny o 1000km jim nevadí...

Až půjdeš na garančku, tak jim řekni ať ti nemění kabinový filtr, ten si kup a vyměň sám, je to zbytečný jim za to platit - práce na 1 minutu. A ať ti nedoplňují provozní kapaliny ( chladící a ostřikovače ) je to docela mastně účtovaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem volal do Amondu a olej prý nedoporučují u zánovního vozu abych si přinesl svůj,jednou to vydržím a podruhé si už tedy koupím olej svůj.Cena garanční prohlídky je prý cca 4500kč.Takže pánové,děkuji vám všem moc za ochotu,zatím se mějte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes pro info v Amondu.Máte pravdu,první výměna oleje po 30000km a na otázku zdali si mohu vzít olej svůj mi řekli,žádný problém,i mi poradil jaký.Je to pokud jsem to OK pochopil tento.Mám pravdu?

http://maziva.heureka.cz/castrol-edge-5w-30_5-l/#section

jo, to je on, ale musíš si rozmyslet, jak budeš olej měnit ( jak často a jaký )...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miklis- ano, Tobe bude tento olej mazat lepe o neco za studeneho motoru v zime atd., ale zase je otazkou jak bude mazat v lete pri vysokem zatizeni na dalnici. Urcite stale dostatecne vzhledem k tomu ze i koncern postupne prechazi na 0w30 ale presto.

 

0W-40-ka bude v lete pri vysokej záťaži na diaľnici mazať určite lepšie ako 5W-30-ka.

Zároveň ti doporučujem naštudovať si niečo o viskozite motorových olejov napr. na tejto stránke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...