Přejít na obsah

Vrzání přední nápravy


MichalRr

Doporučené příspěvky

Nevím, jak u Scaly, ale u Oktávky je to notoricky známá konstrukční vada. Ve Škodovce to v záruce řeší navalením lithiovky kolem toho silentbloku, ale ta se zase časem vymyje a vrže to znovu. Mě se to opakuje kažýdých cca 30-40 tis. km.

 

Viz tady, čas 30:05

https://www.youtube.com/watch?v=s8z855jD-Hg&t=5s&ab_channel=Autocz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Bubaq napsal:

Nevím, jak u Scaly, ale u Oktávky je to notoricky známá konstrukční vada. Ve Škodovce to v záruce řeší navalením lithiovky kolem toho silentbloku, ale ta se zase časem vymyje a vrže to znovu. Mě se to opakuje kažýdých cca 30-40 tis. km.

 

Viz tady, čas 30:05

https://www.youtube.com/watch?v=s8z855jD-Hg&t=5s&ab_channel=Autocz

Už jsem našel vláknu u Scaly, a je to stejný problém. Řekl bych suma sumárum, je to problém u všech škodovek, dokonce i na VW nebo Seatu. Prostě výrobní vada.

Každopádně děkuji za to video. Přesně ten silent blok (ten puk) tam mám taky a hodně ho podezírám, že za to může on (plus ještě podazírám uchycení stabilizační tyče).

Jak jsem už psal zkusím teda to promazat třeba tím teflonovým sprejem, spíš ale jsem pro výměnu těch částí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mně to dělaly (na Fábii) silentbloky na stabilizátoru. https://peha-autodily.cz/drzak-pricny-stabilizator-meyle-1004110051 Mazaní z venku nepomáhalo, pomohlo až rozebrání a namazání celé díry silentbloků vazelínou. I když jsem to dost intenzivně mazal zvenku, tak po rozebrání byla díra uplně suchá. Od té doby (1/2 roku) klid.

 

Silentbloky na rameni to dělat nemůžou. Tam se po sobě nic nepohybuje, jen se kroutí.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, odporúčate vymeniť len zadné silentbloky alebo komplet ramena? 

Pri koľkých km už to má zmysel nemazat ale meniť? 

Mal som to v autorizaku a vraj ako nové, len dali vazelinu ale po 3 mes znova to isté a znova sme tam dali vazelinu. 

Veľa ľudí ale písalo, že po výmene kľud ale tiež len na určitý cas... 

Je nejaky signál, že to je potrebné vymeniť? 

Okrem zvukov napr. ťahá auto pri jazde, brzdení, alebo zlá geo? 

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Většinou vrzaj ty puky v ramenou. Než jsem se dostal pod auto  abych je pořádně namazal tak jsem vozil v kufru silikonový olej. Jednou za měsíc prostříknul pořádně ( stačí dát kola do rejdu a dostaneš se tam) . Pak na zvedáku jsem to namazal pořádně a rok je pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymenil som na ramenách tie zadne silentbloky, potom silentblok nápravnice a aj tak to vŕzga občas. Podľa mňa to bude asi gumy na tom stabilizátore. Ale neviem ako ich samostatne vymeniť, keďže sú uložené v dvoch plechoch, ktoré sú k sebe zlisované. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...