Přejít na obsah

Vrzání přední nápravy


MichalRr

Doporučené příspěvky

V 24. 9. 2019 na 11:52, MiSKO83 napsal:

Taky jsem se trápil s vrzáním od přední nápravy při pomalejší jízdě po nerovnostech. Objednal jsem z netu mazací tuk s lithiem od Febi (má stejné číslo VW jako originál Škoda, jen je 4x levnější), promazal jsem zadní silenbloky ramen a je klid (bez jakékoliv demontáže). Uvidíme, jak dlouho to vydrží, ale maziva mi kdyžtak zůstalo dost :-) .

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052150a2-tuk-mazaci-s-lithiem-de-26688.html

A jakpak jsi to promazal? nějaký aplikátor, nebo jen prstem? sundaval jsi kola nebo na zvedáku či na jámě odspodu?

Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Měl jsem stejnej problém, o víkendu jsem to vyřešil promazáním teflonovou vazelínou ve spreji.

Auto šlo na zvedák, ramena jsme nesundavali. Byl tam celkem dobrej přístup, takže jsme to tam jen nastříkali a je klid.

 

Uvidíme, jak dlouho to vydrží. Dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, nenašel jsem úplně přesné zařazení a tak to dám sem. Začlo pískat pravé přední kolo, resp zvuk jde z téhle strany auta. Je to velmi slabě slyšitelný pískot, který ovlivňuje jestli člověk jede pod plynem či ne. Tedy jedu na rovince a dám trošku plyn, začne pískání. Dám nohu z plynu se zařazenou rychlostí a pískot není slyšitelný. Pak jsem zaregistroval i pár momentů, kdy analyzér ten zvuk zaznamenával, ale já už nic neslyšel. Tedy tam jela ta lajna, ale zvuk už moje uši nebraly asi že to bylo moc vysoko. 

 

Nevíte co by to mohlo být? O3 2015 nájezd asi 87 tis. 

photo_2019-12-09_16-22-18.jpg

photo_2019-12-09_16-22-45.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 12. 12. 2019 na 13:24, Trisy89 napsal:

Hele nastříkal jsem to podobným sprejem a do dvou týdnů to začalo vrzat opět. Asi nejlepší varianta je to sundat a vymazat celé tím lithiovým mazacím tukem od FEBI.

 

Schválně dej vědět, jestli ti to vydrželo nebo to zase vrže.

Zatím nic nevrže, WDčko nezklamalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 1/4/2020 at 4:52 PM, Jirka 1985 said:

Nic mě to nestálo mám auto v záruce. Ale v hovoru s technikem mi řekl že to není nic drahého. Dělají to často. Dělali mi to i u mého minulého auta VW Golf VII 2014 a už to nevrzalo. 

Jirka a vedel by si prosim popisat co ti opravovali (menili) pripadne ak tam bolo na to TPI tak ake prosim? V tomto vlakne je tho tolko, ze uz netusim co je problem. Chcem si to dat opravit. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, mám úplně stejný problém. Ze začátku jsem vrzání slyšel jen občas a hlavně když zatáčím doprava ale teď to je nesnesitelné a vrže to prakticky pořád. Ve škodovce jsem s tím už byl. řekli mi, že to namazali ale hned jak jsem s autem odjel ze servisu vrzání pokračovalo. První podivné zvuky jsem slyšel už před 2 lety kdy v 62 tisích vytekly přední tlumiče a po výměně to začalo. Teď máme najeto 82 tisíc a za 14 dní bych měl jet s autem na výměnu oleje. Jsem zvědav jestli problém vyřeší nebo ne. V dubnu jedu s autem na STK což si myslím, že problém nebude, ale to vrzání mě vytáčí, že už ani vyšší hlasitost rádia nepomáhá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahojte, taky mam stejny problem u Octavia 3 2.0 TSI Rs.. vrze kdyz stojim a tocim volantem, kdyz prejedu nejakej houpak, kdy se predek nadzvedne a pak spadne, tak taky zavrze.. k tomu mi neco mlati od prednich brzd, vypada to, ze prede mnou zvolili spatnou velilost desticak a ty tam litaj. Budu menit i stabilizacni tycky a pak se uvidi, jestli to je ta jednicka nebo dokonce svrchni ulozeni tlumicu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj,

 

tak jsem moc rád, že jsem narazil na toto vlákno. Mám úplně stejný problém. Taky při zhoupnutí auta se ozve takové vrznutí u předního kola, občas zvuk vychází od celé přední nápravy. Poslední dobou se to zhoršuje - zvuky se ozývají i při menším zhoupnutí, zkrátka při přejetí jakýkoliv nerovností.

Jel jsem s tím do škodováckého servisu a hádejte co mi řekli...."My nic neslyšeli" a tím mě poslali do háje. Jasně asi jsem si to všechno vymyslel... :-/ 

 

Takže je vtipné, že si člověk to musí najít, číst fora a vyřešit si to sám. Vyzkouším tedy sám si ty potenciální části promazat, a pokud to nepomůže, tak pojedu znovu do servisu s tím, že už budu vědět v čem by tak mohl být problém a budu vyžadovat náhradu těch částí - doufám, že zadarmo, protože mám auto v záruce. Měli by si mechanici jednou za čas přečíst takováto vlákna, aby byly moudřejší a neposílali by zákazníky do háje...

 

Mám ojetou Scalu 2019 1,6 TDI Style. Auto pochází přímo z automobilky z Mladé Boleslavi jako předváděcí vůz bez žádné bouračky. Pořídil jsem si jí tohoto srpna, kdy už měla najeto 36 tis. km, což už ze všech ostatních Scal bylo nejvíc najeto v rámci programu ŠKODA Plus. Jinak jsem s autem spokojen, tohle je jen jediná závada, kterou rozhodně chci řešit.

 

Díky za všechny rady! Pak klidně napíšu, jak jsem dopadl.

 

Ať to jezdí bez vrzání!

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...