Přejít na obsah

Svíčky


slapnahrabe

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,

přidávám také info z mé výměny svíček na 1.2TSI 81kw, výměna po 66233km a 5 rocích provozu. Motor šlapal jak měl, interval ŠA je 4 roky/60000km, takže jsem to trošičku natáhnul.

Původní svíčka tam byla NGK AG 04E905601B, teď jsem dal NGK PZKER7B8EGS.

Před vyšroubováním původních svíček jsem si označil polohu svíčky a po demontáži zjistil, že svíčky byly přesně natočeny kostřícím obloučkem k výfukovým ventilům. Po vyšroubování mi napadaly nečistoty ze závitu (zbytky měděného maziva) do dutiny pro svíčku, ty jsem odsál výkonným vysavačem (v tomhle bodě by mě zajímal postup mechanika ve ŠA).

Nové svíčky jsem označil a po dotažení na 22Nm zjistil, že kostřící oblouček není přesně natočený k výfukovým ventilům, ale splňuje toleranci +/-30° - takže OK. 

Vypadá to, že originál svíčky NGK AG mají opravdu přesně řezaný začátek závitu v definovaném místě k zajištění přesné polohy kostřícího obloučku po dotažení na 22Nm.  

 

DSCN0535.thumb.JPG.c271a13975737b600bef7a21eb77a700.JPGDSCN0540.thumb.JPG.3fa4acb2bb43a220297c3c1d717993b0.JPG  

 

Nečistoty v dutině pro svíčku    /  po odsátí

IMG_20210501_152731.thumb.jpg.d059ca1088717f3771a5f3fa4e0c62fe.jpgIMG_20210501_152735.thumb.jpg.e738226ca4f71a1957b0f7242faa10d4.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Také mě čeká výměna svíček dáte mi nějaký typ svíček kvalitních cena není důležitá i značka , také i kde najdu či fotky jestli může někdo dát. Měl jsem kdysi Francouze a tam jsem při výměně svíček musel koupit nadstavec abych jej mohl vyměnit. Proto mě zajímá jak to je u Rapida a co jde tak bych i rád vyměnil své pomoci než platit předražené věcí a za práci nehorázkě... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Rapida jsem si svíčky ještě sám nekupoval, ale na ostatní auta co mám doma nakupuji na skoda-díly.cz

 

K dotazu na cívky můžu uvést, že mě odešla po 3 letech na 1.0 při cca 30.000 km. Poprvé to servis špatně vyhodnotil a vyměnil jen svíčky a auto odjelo. Po krátké době jsem zůstal 100 km od domu takže odtah do místního AS, kde vyměnili zapalovací modul a druhý den jsem si auto vyzvedl. V prvním případě jsem dal 3.500 za 3ks a jejich výměnu, ve druhém nic, vše na záruku včetně náhradního vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Kent napsal:

Také mě čeká výměna svíček dáte mi nějaký typ svíček kvalitních cena není důležitá i značka , také i kde najdu či fotky jestli může někdo dát. Měl jsem kdysi Francouze a tam jsem při výměně svíček musel koupit nadstavec abych jej mohl vyměnit. Proto mě zajímá jak to je u Rapida a co jde tak bych i rád vyměnil své pomoci než platit předražené věcí a za práci nehorázkě... díky

Však to tady několikrát je.... Třeba tady https://forum.skodahome.cz/topic/133543-svíčky/?do=findComment&comment=2448996

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 4. 2021 na 20:33, Spk napsal:

Dneska jsem také měnil svíčky u 1.2 81Kw. Výměna šla poměrně lehce bez jakýchkoliv přípravků. Akorát jsem si teda označil fixou původní svíčky a pak nové svíčky Bosch, abych věděl jejich původní a nové natočení.  Původní originál svíčky byly všechny natočeny otevřeným jiskřištěm k sání. Nové Bosch byly kompletně rozhozené. Každé jiskřiště mířilo jinam. Jen jedna přímo k sání. Takže jediné co se dá opravdu dodržet je utažení na 22Nm...

To se svíčky natačejí??  Docela by mě to zajímalo, myslel, že svíčku vložím do motoru a utáhnu až do momentu 22Nm nic víc neřeším jak to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za prvé, ne 22Nm ale 25Nm. To je psáno v DP. Dále se to už 1000x probralo všude možně, že to bylo zbožné přání motorářů koncernu, mít jiskřiště v přesné poloze vůči ventilům. Ale nejspíš je s tím výrobci svíček poslali do háje, že je to drahé, takže se to už neřeší. A otázka, jaký to vlastně mělo přínos. Možná taky cifršpióni rozhodli, že ten přínos u emisí je tak mizivý, že to za těch pár desítek centů navíc = milionů celokoncernově nestojí. A ono něco jiného je používat přesnou OEM svíčku VW AG (i když ji vyrábí NGK) anebo použít náhradu od jiných výrobců. Nejspíš je to i vliv autorizovaných servisů, aby měli volné ruce a mohli montovat i jiné svíčky než VW AG. Třeba právě NGK.....  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...