Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

tak nove. cesta Chotebor-UL (prez kolin) 195km, 2:19h, spotreba 7l, prum ryhcl 82 km/h, jel sem svizne kolem 110-120, do Prahy po okreskach., a spotreba byla 6,5, mizerna dalnice a 120-130, chvilickama pri predjizdeni 140. a vyskocilo to na 7l

zajimavej udaj, z Chotebore do Prahy venkovni teplota 26-28°C takze polovinu cesty jela klimatizace, v Praze sem chytil dest jako prase., a teplota klesla az na 18°C .,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

také přidám pár postřehů z čerstvě zajeté 1,6.

Ja za sebe musim rict, ze jsem nesel do motoru 1.6 abych mel malou spotrebu. K dnesku mam najeto 1900km a za tohle obdobi je spotreba 8,6.

Mám téměř stejná data - 1900 km a spotřeba kolem 8,7, pod 8 se dostanu málokdy. Většinou město a krátké trasy, potom cesty kolem 100 km. Motor jsem (po 1k km) nešetřil, ale ani jsem nejezdil jako prase. :-)

Před Roomsterem jsem jezdil s dvoulitrovou Vectrou C - takže první pocit z předjížděcích manévrů byl samozřejmě méně dynamický, ale v zásadě jen do chvíle, než jsem se naučil hodně podřazovat. Vectra táhla od 2k otáček, v těch je R. líný - po 3k teprve začíná odpich. (1,6 má krouťák na 3,8k)

Jezdím 6 týdnů a úvodní dojmy jsou moc fajn (jak taky jinak :-)). Moc se mně (a případným spolujezdcům) líbí skleněná střecha - ale co mě dovádí k šílenství je šílenost s názvem přepážka N1 - ta víceméně znehodnotila auto, protože avizovaný Room for more je v... Musím s tím ještě něco vymyslet.

A taky trošku nesvůj jsem z toho, že Roomster ještě není tolik rozšířený, a tak to pořád na parkovišti někdo obchází. :-)

Editováno: , autor: roosei
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ufff...tak to je pekna spotreba (myslim velka). Ja zatial spotrebu (ajazdenych 1900km) priemernu mam 7.4. Nech som siel 110km/h ci 150km/h, nech som siel kratku ci dlhu trasu...vzdy som sa dostal 7.3-7.5l/100km. A vcera zaaazrak. Isiel som len 23km...polovicka tam, polovicka naspat mesto/obchvat a prepol som si pocas jazdy nie na priemernu spotrebu ale na dojaz...aby ma to nenutilo pozerat na display furt a ked som sa vratil....spotreba 6.8l/100km. ;) Som az neveril vlastnym ociam. Tak budem skusat dalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tu procitam, tak pujdu reklamovat auto, ze mi malo zere :) Od unora mam spotrebu od nova 6,4 najeto cca 3t km, ted co jsem zacal jezdit se zapnutou klimou, tak to vylezlo na 6.6, nejsem zadnej louda, ale skoro nejezdim dalnici, pri normalnim provozu tak do 120 km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taku spotrebu by som aj ja bral na mojom novom auticku.Som zvedavy aku bude mat spotrebu budem to sledovat hned ako ho vyzdvihnem u predajcu.Na fabii som nemal pocitac tak som nikdy nemohol poriadne zistit spotrebu len klasickym odcitanim ked natankujes do plnej nadrze. :palec2:

Tahle spotřeba je při klidné jízdě, na dálnici rychlost do 120 km/h, jinde dle předpisu, žádný bláznění. Prostě malý rodinný výlet k příbuzným bez nahánění času. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem absolvoval dovolenou Fulnek - Liptovský Mikuláš. V autě já manželka a roční dcera, kufr naložený (velký kočár, golfky, dva kufry, cestovní postýlka, a spousta tašek, cestovní chladící box)

Cesta tam 5,5 l/100 km

Cesta zpět 5,2l/100 km

Z liptovského Mikkuláše jsem vyrazili ještě do Vysokých Tater Cesta tam 5,9l/100 a zpátky do L. Mik. 4,7l/100

Celková spotřeba při 14 000 km je 6,0 l/100 km

Jak já to dělám?

To bude asi tím že co jezdíme i s malou, tak to extrémně nehoním a užívám si Room for more..:o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

také přidám pár postřehů z čerstvě zajeté 1,6.

Ja za sebe musim rict, ze jsem nesel do motoru 1.6 abych mel malou spotrebu. K dnesku mam najeto 1900km a za tohle obdobi je spotreba 8,6.

Mám téměř stejná data - 1900 km a spotřeba kolem 8,7, pod 8 se dostanu málokdy. Většinou město a krátké trasy, potom cesty kolem 100 km. Motor jsem (po 1k km) nešetřil, ale ani jsem nejezdil jako prase. :-)

Před Roomsterem jsem jezdil s dvoulitrovou Vectrou C - takže první pocit z předjížděcích manévrů byl samozřejmě méně dynamický, ale v zásadě jen do chvíle, než jsem se naučil hodně podřazovat. Vectra táhla od 2k otáček, v těch je R. líný - po 3k teprve začíná odpich. (1,6 má krouťák na 3,8k)

Jezdím 6 týdnů a úvodní dojmy jsou moc fajn (jak taky jinak :-)). Moc se mně (a případným spolujezdcům) líbí skleněná střecha - ale co mě dovádí k šílenství je šílenost s názvem přepážka N1 - ta víceméně znehodnotila auto, protože avizovaný Room for more je v... Musím s tím ještě něco vymyslet.

A taky trošku nesvůj jsem z toho, že Roomster ještě není tolik rozšířený, a tak to pořád na parkovišti někdo obchází. :-)

Naprosto stejné je to i i moji 1.6 akorat mam prumer na 2000km 9,1

Jo a maximalku jsem zkoušel a 190Km/h a to mám 16" elektrony a celkem se to chovalo v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já s 1.6 taky už párkrát jel kolem 180 km/h, určitě by to jelo i víc. No a na konci zimy i ve 4 lidech, plně naložení a s lyžema na střeše v pohodě 160-170 km/h. Akorát ta spotřeba :-(.

Jinak dlouhodobou spotřebu mám 7,9l (nejvíce dálnice - kolem 140 km/h a město, mimo město tak 25%).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...