Přejít na obsah

Octavia 1 - čip 85 kw - poraďte


rominator33

Doporučené příspěvky

Dnes jsem se byl podívat na prodej Octavia 1, r. 2002 combi, najeto origo 51.000 km, velmi pěkná, 1,9 TDI, 66 Kw, přečipovaná na 85 kw, cena 255.000 km. Prodávající mi tedy řekl, že v 49.000 km tam provedl přečipování na 85 kw. Vůbec se v tom nevyznám můžete mi poradit zda je to na tento motor dobré či nikoli a zda se u vozidla například tímto neztrácí nějaká záruka na motor. Jaké to má výhody či nevýhody, spotřeba atd. Dále mi uvedl, že na vozidlo je záruka mobility 2 roky, nevím co to tedy znamená, jakým způsobem to servis zaručuje. Děkuji za příspěvky -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se byl podívat na prodej Octavia 1, r. 2002 combi, najeto origo 51.000 km, velmi pěkná, 1,9 TDI, 66 Kw, přečipovaná na 85 kw, cena 255.000 km. Prodávající mi tedy řekl, že v 49.000 km tam provedl přečipování na 85 kw. Vůbec se v tom nevyznám můžete mi poradit zda je to na tento motor dobré či nikoli a zda se u vozidla například tímto neztrácí nějaká záruka na motor. Jaké to má výhody či nevýhody, spotřeba atd. Dále mi uvedl, že na vozidlo je záruka mobility 2 roky, nevím co to tedy znamená, jakým způsobem to servis zaručuje. Děkuji za příspěvky -_-

to mi nějak nesedí, proč to pičoval 1000km před prodejem???? Hlavně buď obezřetnej, ať se na něčem nechytíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V první řadě bych si prověřil ty kilometry, protože u 5 let starého nafťáku to nevypadá moc důvěryhodně. A za druhé, nech to pokud máš možnost to zkontrolovat někým, kdo se v OI vyzná.

Maník, co mi dělá údržbu auta a specializuje se na OI se minimálně 2x do měsíce potkává s natěšeným majitelem ojetého TDička za "dost dobrou cenu", která se ale po bližším ohledání jeví jako dobrá jen pro prodávajícího, protože hodně těch aut má motory KO a potřebné investice pak tvoří další nezanedbatelné desítky procent z ceny auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvil jsem přímo z majitelem vozu. Kupoval ho před rokem za 280.000, když mělo najeto 40.000 km od nějakého děduly co si kupoval O 2. Prodává to z důvodu

toho, že v práci dostal služební Octavii a tím pádem by tato byla pro něj zbytečná. Jel jsem v tom a fakt paráda, autíčko jako nové, no ale to se může jenom zdát. Ale oproti tomu co jsem viděl v bazarech je tady tato pěkná, volant není ošoupaný jako jiné vozy atd. Taky se mi zdály ty km divné ale dušoval se, že to tak je a že klidně můžeme s tím zajet do servisu a vše si nechat zkontrolovat, i ta cena se mi zdá celkme slušná, no uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě si s tím zajeď společně s majitelem do servisu, ať ti přečtou najeté kilometry přímo z ŘJ. Zároveň se na VAGu ukáže, zda je vše v pořádku. Jinak ohledně volantu. Já mám najeto na Oktě asi 200000 km a když zítra přijedeš, budu mít volant ohmataný asi tak, jako bych si jí právě dnes vyvezl ze showroomu. Hádej jak to udělám? :D Určitě doporučuju VAG, a někoho, kdo tomu rozumí vezmi s sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvil jsem přímo z majitelem vozu. Kupoval ho před rokem za 280.000, když mělo najeto 40.000 km od nějakého děduly co si kupoval O 2. Prodává to z důvodu

toho, že v práci dostal služební Octavii a tím pádem by tato byla pro něj zbytečná. Jel jsem v tom a fakt paráda, autíčko jako nové, no ale to se může jenom zdát. Ale oproti tomu co jsem viděl v bazarech je tady tato pěkná, volant není ošoupaný jako jiné vozy atd. Taky se mi zdály ty km divné ale dušoval se, že to tak je a že klidně můžeme s tím zajet do servisu a vše si nechat zkontrolovat, i ta cena se mi zdá celkme slušná, no uvidíme.

no jo, klasika, každý auto je po dědkovi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se byl podívat na prodej Octavia 1, r. 2002 combi, najeto origo 51.000 km, velmi pěkná, 1,9 TDI, 66 Kw, přečipovaná na 85 kw, cena 255.000 km. Prodávající mi tedy řekl, že v 49.000 km tam provedl přečipování na 85 kw. Vůbec se v tom nevyznám můžete mi poradit zda je to na tento motor dobré či nikoli a zda se u vozidla například tímto neztrácí nějaká záruka na motor. Jaké to má výhody či nevýhody, spotřeba atd. Dále mi uvedl, že na vozidlo je záruka mobility 2 roky, nevím co to tedy znamená, jakým způsobem to servis zaručuje. Děkuji za příspěvky -_-

Odkud jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ohledně té Octávky budu chytřejší v pondělí. Známý má v Ostravě u Hellera kamaráda, který mi vše zkontroluje a prověří skutečný stav km. Co myslíte mám si po této prohlídce ještě zajet na stk kde mám kamaráda ať mi to projede linkou.

Jsem skutečně zvědavý, protože si myslím, že ta cena je dobrá. Jediná věc, která tam je a to ve předu na prahu je promáčklina, když majitel najel do hroudy rozmrzlého sněhu. Mluvil jsem z karosářem a dá se to v poho vytáhnout, zakytovat a potom přelakovat. Oprava cca. 2.000,-Kč.

Doufám, že vše bude o.k. protože se mi, manželce i dětem moc líbí a konečně bych se mohl taky pochlubit Octávičkou. Jestli to vyjde pošlu fotky. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak pánové Oktávečku už mám doma a jsem zatím velmi spokojen. Nechal jsem si ty km projet a skutečně to sedí, rovněž není po napojení žádná závada na motoru. Dostal jsem rovněž k tomu čipu záruční list, dělali to někde ve Frýdku Místku v service Bosch a platil za to okolo 9.000,-Kč. Pocit z jízdy nádherný a ten čip je skutečně na výkonu auta znát. Rovněž jsem si to nechal projet na STK kde bylo vše v pořádku akorát mi technik řekl, že někde mírně kape olej, neví kde ale že motor ze spodu byl trošku od oleje. Musím s tím ještě někde zajet ať mi to přesně zjistí. Až vozítko vypucuji nafotím a hodím sem na ohodnocení. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace k novému vozítku a ať slouží. Když já jsem koupil svou Octavu 2.0 tak mi taky lehce prosakoval olej na guferu klikovky, tak jsem ho vyměnil a je naprosto suchej. Tyhle lehké závady jou v poho, hlavně že se spokojený. Tak hoidně pohodových kilometrů!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...