Přejít na obsah

1.2 HTP 40KW


Radiik5

Doporučené příspěvky

Chcete říct že když má motor správný tlaky tak žere olej? Těch 15baru je dáno zdvihovým oběmem, víc tam bejt nemůže. Když sou v háji tlaky a opravý se to můsí to bejt skrátka dobrý a nemůže to žrát olej. Jedinný jak by se to dalo vysvětlit je fakt že se s podpálenýma ventilama jezdilo dlouho a vlivem nedostatečné komprese a špatného spalování se podpálili i pístní kroužky. To by ale měl každý odborný mechanik poznat a né to složit zase dohromady a tvrdit že to možná bude žrát olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

huh.gif ....tak se nejspíš taky zařadím mezi smolaře 48tis.nalítáno 2,5měsíce po záruce.

Zatim se to projevuje zvyšeným klepaním na volnoběh a pří stání na křižovatce 2-3min.začne válec při rozjezdu vynechávat a nejde se pořádně rozject.Musím vypnout motor a znova nastartovat.Ted sem akorát byl ve škodě na Vagu zjištěna chyba 1.válce.Na pátek sem obědnanej na tlaky a dozvim se jak to je doopravdy.Ach jo doufam,že škoda aspon něco přispěje na opravu tohoto skvělého motoru(jak sem se dočet tak občas dá i po záruce).Jinak nevim vysolit cca 40 litru je opravdu radostná představa.

Mám naprosto stejný projev závady. Chyba 16685 - válec 1 zjištěno zapalování vynechává. Motor 1.2 12V 47kw najeto 54000 km. Četl jsem tu, že se to u těchto motorů nestává...tak nevim, jestli je to pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, před rokem jsem vyměnil z důvodu místa uvintř fábku 1.2 HTP 40kw za dacii MCV 1.6 16V papající E85 a jak čtu ty problémy s podpálenými ventily, tak jsem rád. Ze začátku se mi do výměny vůbec nechtělo, ale teď jsem vděčný za velké auto. Mám na ní už 52 000km a na E85 bez problémů a za 7,1l/100km si nemůžu stěžovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Řešili jsme podobný problém na 1.2HTP 6V, najeto 80000km, rv.2004, ježděno jen po městě a krátké trasy. Tlaky válců 1-2-3 byly 13-6-13bar. Motor se na volnoběh třepal, vyšší otáčky byly celkem OK. Vyskakovala kontrolka motoru, motor jel následně na nouzový režim a jen na 2 válce.

.....................

http://forum.skodahome.cz/topic/25059-12-htp-40kw/page__view__findpost__p__1515422

Tak po 15000km odešel další 1.válec resp. dosedání výfukového ventilu. Opět třepání motoru na volnoběh + odpojování zapalování. Tlaky 8-13,5-12. Po rozebrání ventil KO nebyl. Ventil 2.válce drží. Katalyzátor auto má již dávno vykuchaný. Čili katalyzátorem to asi nebude. Máme podezření na hlavu nebo špatné ventily od výroby.

Výfukový ventil se pro jistotu koupil i na 3.válec (čili 2x250,-), těsnění pod hlavu (300,-),. zabroušené sedlo + cca. 2dny práce. Tlaky po opravě 13-13,5-14.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hubo vidím, že Ty tieto motory máš naozaj prelúskané a poznáš ich až moc dobre - čo si celkovo o nich myslíš? Je to naozaj taká katastrofa, ako každý druhý motorista (hlavne tí, čo s ním nikdy nejazdili) hovorí alebo jednoducho je to relatívne lacno-údržbový motor, ktorý z času na čas potrebuje trocha väčšej údržby (ventily...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to nešetriš a nahaňaš ten motor tak tie ventily sa moc nepodpaluju. kto si ho šanuje ma často smolu. Dedkovi ktory ma asi 65-70 r. som mu robil hlavu pri 29tis 6 r. auto. Bol šokovany. Ked sa pytaš na moj nazor tak su to dobre auta. Akurat tie nešťastne hlavy ale už to robim na počkanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu naozaj nerozumiem, ako by si to vedel technicky vysvetliť, že práve auto vydrží viac, keď ho naháňaš? Lepšie sa celkovo odparuje kondenzovaná voda zo vzduchu alebo ten motorček ide v takom prípade rovnomernejšie (kvôli vyvažovacej hriadeli)? Aj keď si neviem predstaviť, čo môže mať spoločné rovnomerný chod kľuky a ventíle.

Inak pod pojmom naháňanie rozumiem silné vytáčanie pri preraďovaní napr.že po preradení na vyšší stupeň mi nespadnú otáčky na dízlových 1500-1800 (mám pravdu či ty pod tým myslíš dačo iné?) ale aký je tvoj názor na ustálenú jazdu pri 2200ot (napr. obec na 4ke) alebo 4000ot (dialnica pri cca 125km/h) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

čaute. Takže taky jsem štastlivec s podpálenýma ventilama. HTP 40 kw MR 2002 najeto rovných 100tkm. Někdy v létě jsem zjistil,že při přidání plynu při rych. 1,2,3 motor neakceleruje jak "za mlada" a když jo, tak trhaně. Z počátku pomohlo prohodit zapalovací cívky, vyměnit svíčky a nějakou dobu byl klid. Pak se ale stávalo to, že na křižovatkách a vůbec při volnoběhu kolísaly otáčky (žádná kontrolka nesvítila) Zkusil jsem vag a vyhodil chybu:16556 Řada válců 1 - systém dávkování paliva - příliš bohatá směs..............Proběhlo měření tlaků s výsledkem 9-13-13 :( Zítra mě přijde nově repasovaná hlava, původní hlavu nechám zrepasovat do zásoby, protože někdo to prej řešil i 2x.... Otec podpálil ventily loni na jaře na htp 40 kw, 2005 při 55 tkm... - jen dodám, že motor dost často podtáčel... Výměnu nechávám na zručnějším kámošovi - jinak v servisu po mě chtěli 15k (za repas hlavy a její výměnu). Jsem zvědavý jak dlouho ta opravovaná hlava vydrží a taky jestli nebude potřeba vyměnit katalyzátor...docela radost tohle auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...