Přejít na obsah

Jaký motor zvolit do Fabie I


DEZENT

Doporučené příspěvky

No do města rozhodně MPi :) i těch 44kw slušně s fabkou hne a do města je ideální .. jezdím taky 4 km do školy a zpět zase 4 km to je má nejkratší jízda a motor zahřeju asi po 2km spotřebu mám kolem 9L ale nehoním ho jezdím normálně ..

Když ho ženu není problém na tak krátkou trasu i 11 :) ale dlohodobě jsem s ním už taky jel za 5,5 ikdyž jsem se musel snažit ..

Já bych taky řekl že jedině MPi manželka navíc nebude určitě nějaká závodnice :) jen bacha ať nekoupíš 50kw s 2 lambdama a pak budeš nadávat jakou to má šílenou spotřebu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono pri 4km trasach si myslim na poctu ventilu nesejde, bo ani jeden z tech motoru se ani nestihne poradne ohrat, js. bude (minimalne v zime) jezdit porad studeny a bude adekvatne papkat...

nicmene ac jsem zastancem nasich dvou 16V, MPi vyjde urcite levneji jak pri koupi, tak pri servisu (je to podstatne jednodussi/levnejsi motor)...

Moje máti ma 1.4 MPi junior 44 kW, tohle auto se zahřeje při nule do dvou kilolometru. Já mam 1.9 TDi PD 74 kW a rafika teploměru se hýbe až po desíti kilometrech a to mám nový origo termostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím díky všem za dosavadní názory a postřehy :-) také se přikláním k Mpi z hlediska náročnosti údržby a někteří zde píšete,že výbava není nic moc koukal jsem na inzeráty a prodávají se v označení comfort kde je man. klima přední okan v elektr. atd do práce bude jezdit ve 2 lidech takže lehké auto ještě jednou díky ,pokud budou další přispěvky budu jen rád . :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj ja mam 1.4 16v 74 kw prumer spotreba je 6,5 a to nejezdim zrovna nejak s lehkou nohou auto mam skoro 4 roky a zatim jsem menil jen klasicke veci bzrdy gumy a dolejval kapaliny. Jedine co odeslo byl spojkovy valec /v kelly za 600kč/ a cidlo tlaku v sacim potrubi cca 1500 Kč nic vic jsem spokojen. Asi si ji jeste dlouho necham.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riešiť spotrebu benzínového motoru o velkosti do 1600 v meste je podľa mňa zbytočné..

Pokiaľ pani manželka s tým nehodlá rozvážať pizzu a najazdiť každý den 200km, tak aj +-1,5litra je úplne jedno. Skôr by som dbal na to, nech je to auto v dobrom technickom stave, lebo nemôže byť nič viac frustrujúcejšie, ako keď sa jej to nedajbože rozsype dakde na križovatke a teraz tam bude blokovať celú dopravu.

Ja tiež teraz v zime v meste (Bratislava, echt krátke trasy a pritom zimu tu moc nemáme!) robím spotrebu okolo 7l a neriešim to, lebo v meste najazdím fest málo km. Potom keď sa už dostanem na dialnicu, tak spotreba ide do 6l.

Dávnejšie som jazdil v meste s Feldou 1,9D a tešil som sa "malej" spotrebe.. potom som si uvedomil, že až tak vela som v tom meste neušetril a nikdy som si v zime nemohol zapnúť kúrenie, pretože ten motor sa nikdy nezohrial.

Editováno: , autor: PaveloSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa záleží skôr na tom, v akom stave to auto kúpiš, než na tom, či to bude MPI alebo 16V. Ja som doteraz jazdil na MPI, 50kW a nedávno sme kúpili 16V 55kW (nie kvôli motoru, ale kvôli tomu že je to Combi).

S motorom MPI som bol úplne spokojný. Jednoduchý motor bez výraznejších nárokov na údržbu. Spotreba v meste je okolo 8-9 litrov podľa dopravnej situácie a štýlu jazdy, ale s tým treba pri krátkych jazdách počítať. Na druhej strane, oproti 16V ťahá o dosť lepšie od nižších otáčok, takže po meste sa mi s ním jazdí možno aj lepšie než so 16V, ktorý je odstpodu dosť mŕtvy (nad nejakých 3000 otáčok už je to o inom).

Momentálne ma čaká výmena rozvodov u 16V. Rozvodovú sadu s vodnou pumpou som zohnal za 125€, počítam že aj s prácou by to nemalo stáť viac ako 200€. Keďže je to raz za 90 tis. km, nie je to zase až taká obrovská položka. v autorizovanom servise by to samozrejme vyšlo okolo 500€, čo sa mi dať nechce.

Zatiaľ mám so 16V najazdené pomerne málo, moje dojmy sú asi takéto: je tichší (čo môže byť teoreticky aj lepším odhlučnením modelu po facelifte), podľa PP má nižšiu spotrebu (mesto ukazuje tak 6-7 litrov), ale treba ho vytáčať.

Ako som už napísal, podľa mňa je pri takých krátkych vzdialenostiach viac-menej jedno ktorý motor vyberieš. Ak nájdeš auto, ktoré je zachovalé a dobre udržiavané, obe motorizácie ti urobia podobnú službu (aj s porovnateľnými nákladmi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdar tak bol by som velmi rad , kebyže mi poradite ohladom motorov (1.4 16v 100koni 1.9 tdi 100koni) Tak som šofer nováčik , takže neviem ktorý motor si mám zobrať . U nás doma vždy vladol Diesel .PLS poradte mi lebo som sa pytal mnoho ludi a niektory povedali že , Diesel je super na spotrebu, ťahá od spodnych otáčok a niektory mi zas poradili žš ako vodič nováčik mam siahnuť po benzinovej verzii ale o nej sa hovori že ta 1.4 ťahá az nejako od 3000ot/min

Ktory motor je živši ? lepsiu akceleraciu o spotrebu mi nejde najazdim za mesiac mozno 300 km aj to je moc :D :D :D :D Diky potom za každu radu :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli ti nejde o spotřebu a najezdíš to co píšeš, šel bych do benzínu buď 1.4 16V 55 (59)kw, nebo 2.0 MPi 85kw....na 1.4 16V 55kw jsem najel celkem dost, kdy auto dostávalo neskutečně zabrat (když píšu neskutečně, myslím tím opravdu neskutečně :) ), kdy s motorem se nikdy nic neřešilo, krom výměny autobaterie ( časté startování) a celkově se na autě řešili snad jen klasický dětský problémy (silentbloky ramene, kosti)....je to opravdu spolehlivý, tichý motor a celkem i s příjemnou spotřebou...2.0 MPi je starej dobrej 8V, kdy "výhodou" je že táhne pěkně odspodu a těch 85kw už s Fábinou zahýbe celkem slušně

z tdíček bych volil jedině 4 válec 1.9TDi...když už výkon, tak rovnou do 96kw ASZ, BLT...ale i ATD, AXR 74kw je spolehlivej a svižnej držák....u dieselů jen bacha na stav přední nápravy a optimálně ve VAGu zkouknout stav vstřikovačů a plnení dmychadla....ale na ten nájezd co píšeš + jestli to budou ještě krátké trasy je diesel nesmysl...

1.4 16V 74kw bych nevolil vůbec....nikoho se nechci dotknout, ale co jsem se svezl, tak mne moc motor nenadchl. Oproti slabšímu 16V to táhne až ve vyšších otáčkách a celkově mi to nepřišlo, že je tam téměř 20kw výkonu navíc + rozhodně menší spolehlivost oproti 55, 59kw verzi.

PS: u výběru benzín vs nafta s ohledem na řidiče nováčka se to dá brát ze dvou stran...diesel ti nechá víc dovolit, hnedka nechcípne a nevyžaduje takovou spolupráci spojka - plyn......ale zase víc trpí podtáčením a celkově je spojka u dieselu na "novopečený" řidiče alergická :D

Editováno: , autor: kibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za radu ja som zatial jazdil iba na diesloch mamka ma Yetinu 81kw chipnutu na 125kw a ten diesel sa mi zda taky pomaly pri 1.prevod stupni sa skoro ani nepohne hned je potreba preradit na vyssie rychlosti . Rozmyslal som časom aj o chipe motora .

ta 1.9 tdi ide dat na 145 ps co si myslim ze tych 45 ps je dost a asi pri tej 1.4 16v 100ps sa neoplati ten chip na 115-120 ps ze .

este raz diky za radu DIKY :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pomalý se ti jen zdá ;) pokud ti jde čistě o akceleraci, sáhl bych v koncernu po Ibize Cupra 1.8T 115kw, nebo Ibize FR (Sport) TDi 96kw..cenou budeš na úrovni Fabky a pojede to podstatně líp...s chipem jsi už na moc pěkných hodnotách ;)

u Fabie bych šel do toho viz výše, na krátký trasy je ale ten nafťák vážně nic moc....v zimě trpí a budeš jezdit v ledový rakvi...

jinak jen chip + určitě dodělat lamelky pro odvětrání IC v podběhu = 140-155PS jak se zadaří a jak je auto zajetý :) u FRS (96kw ASZ BLT stejně jako Ibiza FR, Sport) jen chipem 160-175PS ale IC už dostává dost na prdel :)

pro inspiraci: http://seat.sbazar.cz/seat-ibiza-cupra-1-8t-vyskov-o6943319.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tych 85 kw moc nevidat sa ich aj popravde bojim trochu vraj sa kazia neviem sa stale rozhodnut lebo by som bral asi radsej Diesel , lenze tie su predrazene v tych bazaroch :)

Ja som sa raz viezol cca pred 5 mesiacmi s 1.9 tdi a 1.4 16v ( ako spolujazdec) a bolo fakt citit pri diesli ze to taha hned od nejakych 1500rpm pri teste 0-100 ale zasa od tych 80 kmh to tahalo slabsie ako ta 1.4 100ps a zas pri tej 1.4 som mal pocit ze pri 0-30 sedim vo fabke junior to zrychelnie bolo strasne ale potom od cca 40 kmh ma to prijemne prekvapilo

P.S za mesiac najazdim aj tych 500-800 :) :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sa rozhodujem medzi golfom4 96kw tdi ibizou al fabiou kebyze je fabia lacnejsia tak ju berem hned len ja ju chcem preto lebo je to moje vysnene auticko :) ked som sa pozrel ne nejake RS-ká sa mi zda 5000euro moc na Fabiu moj limit je 4500-5000 . a ten benzinak zozenem aj za 3000euro rv 2004 cca 70000-120000 km najazdenych .

chcel by som nejaku fabku RV 2002-2006 do tych 4000 euro Tak este chcem pockat cca 2 mesiace s tym nech bude čas na rozhodovanie BTW myslis si zeby som pocitil rozdiel v chipnutej 1.4 na tych 115-120 ps ? hovori sa ze by sa to nemuselo aztak vytacat zeby to tahalo skorej ale by bol vraj vacsi hluk

P.S. ak vies o nejakom kvalitnom chipe posli pls linky :) :) :) :)

DIKY za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

u té 1,4 MPI(Škoda) se doporučují "novější" varianty 44 kW. Je tam upravená řídící jednotka pro lepší odezvu plynu a údajně jezdí i za míň. Při nejhorším je cesta přes LPG.Rád ho- to LPG nemám,ale tento motor je původem hodně dávvným a tím osvědčený bez záludností a LPG mu tímto zase moc nevadí. Jen se může vyskytnout těsnění pod hlavou a i to je véééélice vzácné. Měl jsem služební 1,4 55 kW a je dobrý na delší cesty, 1,4 74 kW točí tak o 15% vyšší otáčky než 55 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den, příští rok uvažuji o koupi fabie první generace.Otázkou je jaký zvolit motor.Za automobil bych chtěl dát max 100 000 včetně prvotního servisu.S vozidlem bych jezdil cesty 10 km tam 10 km zpět do práce, sem tam nějaký větší štrek (i po dálnici) Druhá věc je, že bych chtěl, aby to trochu jelo.Motorizace 1.4 MPI je super motor co do odolnosti a spolehlivosti ale spotřebou a hlavně výkonem mě nenadchnul. S 1.2 HTP má moje blízké okolí značné problémy (ventily, rozvody atd) takže to zavrhuji také.1.4 16V asi už trošku jede ale po větším kilometrovém proběhu se projevuje spotřeba oleje a další potíže.....tak co tedy zvolit?Zamlouvá se mi 1.9 TDI nebo ještě eventuálně 2.0 MPI jenže nevím, jestli ty motory po kodrcačkách do práce brzy neodkouřím, ikdyž samozřejmě s kvalitami devatenáctistovky jsem byl seznámen.Díky za typy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schneefall : No v některých věcech máš pravdu, ale o 1.4 16V nemáš.. Z moji vlastní zkušenosti ti můžu říct, že po 5ti letech stále slouží a to má přes 200 tis. najetých. Trošku se ozývají ventily, ale po zahřátí je klid, jinak s motorem není vůbec žádný problém. Se 74Kw verzi není problém jet za 4,9- 5,5 L podle palubáku. Co se týká oleje, tak z moji zkušenosti dolívám jednou za půl roku tak asi 2 deci. Jinak měním skoro každý rok pravidelně. Ale že by to žralo po nějake delší trase se říct nedá. Ono stačí se pravidelně starat.

 

Na druhou stranu se ti zamlouvá 1.9 Tdi... Špatná volba to není.. Ale chlape!! Chceš s tím jezdit krátký usek do práce a zpět? Ten motor pujde rychle do háje. Kolega "jezdil" s 1.9 Tdi 74Kw stejný usek se stejným rokem výroby a i skoro stejnými najetýmy kilometry. Dneska už ta jeho Fabie má druhý motor.

 

Poslední věc... Za 100 000 dneska koupíš skoro novou a výbavově nadupanou Fabii první generace. Moje stála 5 roku zpět 130 hadrů jako ojetá. Rok 2000 a dneska ji neprodám dráž jak 50 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď.Za těch 100 tis bych právě chtěl pěknou zachovalou jedničkovou fábku.Druhou generaci nechci, prostě se mi nelíbí. To, že se ozývají u 1.4 16V ventily by mi nevadilo, pokud to však není předzvěst nějaké závady.Teď mám renaulta megane s 300 000 km a tam mi to za studena mlátí neuvěřitelně ale pořád to v pohodě jezdí (ikdyž teda tam ten motor měl zvuk jak drtička obilí před 12 lety v době koupě se 100 tis :) ) Chtěl bych právě takovou motorizaci, u které bych se nebál předjíždět a se kterou bych eventuélně stíhal známé na dovolené, kteří mi teď se svýma 100 kw dvoulitrama v transporterech a fordech galaxy pořád ujíždějí.A zároveň abych mohl jezdit bez poškození ty svoje každodenní šouračky 10 km tam 10 zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...