Přejít na obsah

V kolik km se vam usadila spotreba u 2.0 TDI?


PetrSig

Doporučené příspěvky

Diky za odpovedi, jak to tak pozoruju, tak se asi lisi motor od motoru. Kdyz jsem jel s pujcenou O2 do chorvatska tak jsem mel spotrebu 6l/100 pri prumerne rychlosti cca 110km/h ted s tou moji ostrava - praha 6.8l/100 (skoro pri stejne prumerne) coz je dost velky rozdil, i kdyz tankodrom na D1 se na spotrebe taky podepsal.btw D1 mi zacina pripomina slavnou dalnici Sofie-Burgas , jeste tam nejsou ty pulmetrove diry ale verim ze jeste chvilku a budem to mit taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovedi, jak to tak pozoruju, tak se asi lisi motor od motoru. Kdyz jsem jel s pujcenou O2 do chorvatska tak jsem mel spotrebu 6l/100 pri prumerne rychlosti cca 110km/h ted s tou moji ostrava - praha 6.8l/100 (skoro pri stejne prumerne) coz je dost velky rozdil, i kdyz tankodrom na D1 se na spotrebe taky podepsal.btw D1 mi zacina pripomina slavnou dalnici Sofie-Burgas , jeste tam nejsou ty pulmetrove diry ale verim ze jeste chvilku a budem to mit taky.

Ty spotřeby máš přesně změřené - plná nádrž, plná nádrž a spočítané ručně nebo podle palubního PC, protože ten může povídat v každém autě jinou pohádku. Taky určitě záleží na zatížení na druhy a rozměru pneu atd atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je uzasne citat ake spotreby mavate pri zapnutych svetlach a pri zapnutej klime.. /ktora ma poriadny vplyv min.. 0,5l/ , po pravde i ja by som chcel mat takuto spotrebu .. 5,8- 6,2 . Dokonca niektory z Vas pisu ze jazdia i dost sportovo a a vo velkych rychlostiach..

Ja mam priemernu spotrebu /1,9 TDi/ 7,2l /jazdim prevazne mesto.. /samozrejme ze sportovou jazdou/ Kedze najazdim priblizne 30000 km za rok.. a auta predavam hned po zaruke /2 roky/ tak ani nestihnem si uvedomit ze by sa nejak usadila spotreba alebo by auto malu mensiu spotrebu... /tankujem len V-power dies../ Rad by som mal spotrebu 5,8 l, niekolko krat som to i skusal.. ale nedokazal som najazdit viac nez 400 km /mimo mesta/ takov jazdov ktora by viedla ku takejto spotrebe, a potom ma uz prestalo bavit sa VLIECT. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vidím podobně, běžnou jízdou se pod 6 jezdit nedá, pokud ovšem bedlivě sleduji spotřebu, neustále se hlídám zda "nešlapu " na plyn více než je potřeba, tak se mi taky podařilo přijet z cca 180km trasy Pha-Rakovník a zpět s 5,5. Takto ale není možné jezdit po velkých městech jako Praha, Brno a pod a už vůbec ne po dálnici, to bych z toho zbláznil. Mám naj.už 110tis. a když se jakoby hlídám (zbytečně neakceleruji tzn.nepospíchám) jedu okolo 6-6,3, Chorvatsko jsem letos jel tam při dodržování rychlosti za 5,8, z5 jsem to již "mastil" a 6,6. Uváděná čísla jsou skutečnost, neboť palubák kecá cca o 5% víc. Spotřeba se podle mě usadí individuálně po 10-20tis, resp. po čase co si člověk na auto zvykne a pochopí jak s ním jezdit.

Editováno: , autor: Rass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tam mam 21000km, mam kolesa 225/45-R17, jazdim vacsinou mimo mesta priblizne 140-160 km/h, a spotreba je okolo 5.8-5.9 (podla Maxi-Dot...a podobne vychadza aj podla vypoctov).

To nevim fakt kde jezdite mozna po okreskach ale na tempomatu dneska z Brna do Usti a zpet - 600km a na Maxi dotu 6,7 a to se mi zda ze jsem jel za malo, jindy byva kolem 7.

Mam 2.0 TDi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Hold asi filtřík pevných částic zvyšuje apetít.

Kolega vycuknul filtr z A6 a spotřeba šla dolů. Otázka je, kdo mu to  a jak moc dobře přepsal v jednotce a jestli to poznají na STK....

 

Bratr si nechal čipnout rotačku 66kw a jezdí Nymburk-Ml.Boleslav a okolí za 4,3 l a jezdí normálně, né jako šetřílek...

Já jezdím s fiátkem 103kw za 5,4 a spěchám za 5,7. Nafta z Benziny nebo eurooilu.

Tak si říkám, má cenu kupovat novější auto ? ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...