Přejít na obsah

Jaké svíčky do HTP


lukasmach

Doporučené příspěvky

Docela mi vrtá hlavou jestli se majitelům HTP nepoškodí při výměně svíček i zapalovací modul. Víme jak jsou háklivé a někdy i křehké :-) To by se pak ta výměna pěkně prodražila.

Spíše se při vydloubávání cívek vyprasí plastový rámeček, ve kterém jsou uloženy přívodní kabely k cívkám, ale to ničemu nevadí. Jinak HTP jede i na svíčky BRISK DOX15LE-1. Oproti originálním svíčkám (Bosch) nepozoruji žádnou změnu k horšímu ani lepšímu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, pridam aj moj nazor.

 

Mam na Fabii 2005 (BME) HTP 47kw+chip cimbu nabehane 78t km. Nastal cas vymeny oleja filtrov. Napadlo ma ze sviecky uz mali byt davno menene tak som patral, necital som forum (mozno chyba ,uvidime).

Motor uz zacinal byt trosku hlucnejsi a horsie sa mu islo zo spodnych otacok, hlavne bol nervozny pri brzdeni motorm a naslednom pridavani. Najprv som menil olej a filtre, davam Mobil1 5W50. Bolo to mierne lepsie ale nervozne chovanie pri pohybe s plynovym pedalom nezmizlo. O vymene sviecok som si musel co to precitat, nechcel som nieco poskodit. Nakoniec sa podarilo mierne nasilu vybrat cievky a vymenit sviecky obycajnym T-klucom na sviecky. Skusobna jazda. Vsetko ide ako ma, zohrejem motor, pridam ide pekne bez frflania, urcite menej hlucnejsi, nervozita motora skoro uplne zmizla. Tazko povedat ci je tam viac vykonu, ale skor islo o kultivovanost chodu. Nove sviecky su DENSO K16TT, 4,54€/kus. Uvidime ako dlho to vydrzi. Podla DENSO katalogu su tieto sviecky vhodne na vsetky HTP.

 

Este spomeniem ze original od vyrobcu som mal Bosch sviecky.

Editováno: , autor: osud7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tak mně dnes v autorizáku měnili svíčky, nechal jsem si naložit staré díly a pokud jsou to mé svíce, tak jsem měl origo NGK a dali mi dle krabičky zase NGK ZFR5P-G. Jen mě štve, že jsem si nenechal změřit komprese. Zjistím aspoň dle svíček, v jakém stavu je motor? (F1 2006 1,2HTP 40kw)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Ta zivotnost podla vyrobcu je dost prestrelena - ale do konca zaruky to urcite funguje. Ja som mal prve sviecky 70tisic (bola chyba ich potom neskontrolovat pri vymene), druhe 50t - a to som prave kupil NGK ako vyssiu kvalitu. I tak boli po tych kilometroch dost znicene, odtrh nad 1.5 mm. Mozno to zavisi aj od stylu jazdy, s tymto sa jazdila dialnica a dost rychlo. 

So samotnymi svieckami by az taky problem nebol, ale hlavne to dost namaha cievky a tie potom odchadzali dost zakernym sposobom. Nechcel by som taku zavadu riesit u nejakeho bezneho servisu - motor proste obcas vynechal tak na sekundu a potom zase dlho nic. Na diagnostike nic nevideli. Nakoniec teda stacilo vymenit vsetky cievky a bolo dobre, ale nejaku dobu som riesil cim vsetkym to moze byt. Odvtedy urcite nenecham sviecky dlhsie nez tych 30tisic. NGK asi vydrzia dlhsie nez priemer, ale zavratny rozdiel to nebude. Pri tom tepelnom namahani sa ani nedivim. Tot moja skusenost, radsej dat na prevenciu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dovolím si trochu oživit toto téma :-). Právě nastal čas koupě svíček do mého HTP, rozhoduji se ve Škoda dílech mezi prvovýrobou za 152 Kč a NKG za 119 Kč. Fin. rozdíl minimální, proto bych rád požádal o radu, do kterých jít... Dle vyjádření by prvovýroba měla být buď taktéž NGK, popř. Brisk a ty NGK za 119 Kč jsou vyrobené v Japonsku. Fakt váhám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro upřesnění - dle všemožných diskuzí (i zde na fóru) lidé relativně odsuzují Bosch, Brisk je tu s popularitou tak půl na půl a k NGK je nejméně výhrad. Proto jsem nalomen pro ty NGK, "druhý vnitřní hlas" mi však říká, abych se na to vykašlal a šel do originálu, ať už je jeho výrobcem kdokoliv. O cenu mi při 3 svíčkách a relativně dlouhém intervalu výměny vůbec nejde ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám svíčky orginál jsou to brisky a bez problemů a cena je někde jinde.

http://www.cc-autodily.cz/svicka-brisk-dox-15-le?brand=SKODA&model=FABIA

Je na nich i logo VW a jezdím na lpg a měnim je dřiv než je potřeba raději preventivně tak po 20 tisícich.Za tu cenu neřešim.NGK jsou tady dobrý jenom ta cena je 3x vyšší.Za 150 mám všechny 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno v tých značkách až tak obrovský rozdiel nebude, rozhodne ale treba údaj výrobcu o výmene po 60 tisíc brať ako optimistické maximum. 

Ono to "nejak" vydrží, ale zase potom odchádzajú zapaľovacie cievky. Čím vyšší odtrh elektród, tým vyššie napätie a už len tým dostanú zabrať. 

Podľa mojich skúseností cievky občas odídu dosť divným spôsobom a občasné vynechanie motora sa dosť blbo diagnostikuje. 

Je to asi špecifikum HTP, vyššia teplota hlavy a preto v iných motoroch tie problémy nie sú tak bežné.

Keď vidím tie ceny sviečok a jak jednoducho sa menia, tak to radšej mením každých 30t spolu so vzduchovým filtrom. 

Celkovo ak by auto kvôli starým sviečkam jazdilo trochu inak, už je to vcelku vážne a sú z môjho pohľadu dávno po životnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar kamarádi.

Na montáž svíček je třeba dlouhý nástrčkový klíč se šestihranem 16 mm

ale neměl by být příliš objemný aby šel strčit do prohlubně.

Může někdo ze zkušených dát odkaz na koupi klíče který používá a vyhovuje

pro 1.2 / 47 kW. Můj dotaz může vypadat velice amatersky, ale četl jsem
že některé klíče se do díry kde je svíčka nevešly a tak bych nerad narazil.

Jestli je to toto nebo něco jiného?

http://www.bergland24.cz/klice/klic-na-svicky-16-mm/

Dík

Editováno: , autor: Turista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...